10 lutego 2021

Aukcja: 10 lutego, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Enrique SERRA (1859-1918)

98
Widok na ogród olej, płótno; 96 x 75 cm;
sygn. i opisany l. d.: ENRIQVE SERRA / ROMA
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX W.

99
Msza polowa olej, płótno dublowane;
53 x 67 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, angielski? pocz. XIX w.

100
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane;
50,5 x 61 cm
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

101
Na targ olej, płótno; 75 x 130 cm;
sygn. p. d.: ABuch.../ 187...
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Malarz nieokreślony, monogramista K. W. (?) - E. HUBER (?), XIX / XX w.

102
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 44 x 64 cm;
opisany p. d.: K W (? - inicjały słabo czytelne)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Celestyn CZYNCIEL (1858-?)

103
Vanitas, 1888 olej, płótno dublowane; 144 x 113 cm;
sygn. dat. i opis l. d.: Celest. Czynciel / Kraków 1888
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

104
W alkowie [Scena intymna] olej, deska;
44,5 x 32,5 cm.
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w. (?)

105
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno, naklejone na tekturę; 46 x 37 cm;
Kopia obrazu nieokreślonego artysty z XVI w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Naśladowca Jana FYTA (1611-1661)

106
Martwa natura - studium ptaka olej, płótno naklejone na sklejkę;
44 x 36,5 cm (owal).
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

107
Martwa natura z ptakami olej, płótno;
42 x 52,5 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan WYCK (1644-1702) ?

108
Scena rodzajowa olej, płótno; 82,5 x 101,5 cm;
sygn. i dat. z prawej: J. Wyck 1640? (słabo czytelne).
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

201
Popiersie rybaka, na cokoliku z dedykacją popiersie: glinka terakotowa, szkliwo półmatowe naśladujące brąz patynowany,
Belgia, XX w. - rzeźbiarz nieustalony.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

ERSTE WIENER KUNST-TERRACOTTA

202
Akt kobiety z lirą glinka terakotowa (szara), farby ceramiczne naśladujące brąz patynowany,
Austria, Wiedeń, Friedrich Goldscheider, lata ok.1900-1910.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Richard PAULI (1855-1892)

203
Popiersie kobiety marmur; wys. 20 cm.
Włochy, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

204
Narodziny Wenus kamień sztuczny; wys. 94 cm; szer. 30 cm; głęb.16 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

205
Głowa młodej Rzymianki marmur biały; wys. 51 cm, szer. 22 cm, głęb. 27 cm.
Rzym, I w. p. n. e. / I w. n. e.
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Leonhard POSCH (1750-1831)

206
Plakieta - Uczony brąz patynowany; 20,5 x 18 cm.
Niemcy, ok. 1817-1818
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Czesław MAKOWSKI (1873-1921)

207
Para plakiet portretowych - Adam Mickiewicz i Bolesław Prus brąz patynowany; 16 x 11 cm.
Polska, Warszawa, Fabryka Lamp i Brązów Jana Serkowskiego, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jean GARNIER (1853-1910)

208
Postać dziewczyny z dzbanem - „Surprise” (Zdziwienie) kompozycja metali, brązowiona; drewno toczone; wys. 54,5 cm;
Francja, XIX/XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Paul PHILIPPE (1870-1930)

209
Akt kobiecy - „Reveil” (Przebudzenie) brąz; wys. 40,5 cm.
Francja, 1 ćw. XX w. (odlew późniejszy)
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

KASLI (odlewnia zał. 1747)

210
Figura konia żeliwo, odlew; wys. 29 cm, dł. podst. 39 cm.
Rosja, Kasli, Ural, obwód Czelabiński, 1912.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Władysław MIECZNIK (1903-1989)

211
Harcerz polski brąz cyzelowany, patynowany, marmur; 27 x 10,5 x 10 cm.
Warszawa, Pracownia Artystyczna Władysława Miecznika, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY wg PRAKSYTELESA

212
Figura Apolla z jaszczurką brąz patynowany, marmur; wys. 52,5 cm; szer. 21 cm; głęb. 14 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

J. CHIURAZZI (odlewnia zał. ok. 1870)

213
Perseusz z głową Meduzy brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 103 cm;
sygn. z tyłu: „CHIURAZZI / NAPOLI” ; Włochy, Neapol, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

214
Chrystus Ukrzyżowany drewno, wys. 52 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

215
Chrystus Ukrzyżowany drewno, ślady polichromii, wys. 27 cm;
Europa Zachodnia, XV/XVI w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

216
Św. Franciszek z Dzieciątkiem drewno, wys. 51 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

RZEŹBIARZ MONOGRAMISTA „F.S.”

217
Madonna drewno, wys. 39 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

ST. LOUIS - CRISTALLERIE DE ST. LOUIS (zał. 1767)

601
Wazon z zimowym pejzażem szkło bezbarwne, zmącone, barwnik proszkowy; wys. 20,5 cm.
Francja, St. Louis-Les Bitche, lata 10.-20. XX w.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

GALLE - CRISTALLERIE d’ÉMILE GALLÉ (1846-1904), czynna 1894-1936

602
Wazonik z lilią wodną szkło bezbarwne, powlekane, barwnik proszkowy; wys. 17 cm.
Francja, Nancy, lata 10.-20. XX w.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł

FABRYKA PORCELANY „ĆMIELÓW”

603
Zespół naczyń serwisowych z herbem Leliwa porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Polska, lata 1900-1914.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

MIŚNIA, STAATLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR

604
Wazon z dekoracją w typie dalekowschodnim porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 25,8 cm;
Miśnia, XX w. (okres międzywojenny?).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Sitzendorf, Porzellanmanufaktur Alfred Voigt AG

606
Ogrodniczka z girlandą kwiatową porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł

CESARSKA MANUFAKTURA PORCELANY W WIEDNIU

607
Ogrodniczka z kwiatami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 16,3 cm, średn. podstawy ok. 7,5- 8 cm;
Wiedeń, 1844.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

DUXER PORZELLANMANUFAKTUR A. G. (ROYAL DUX)

608
Grupa dekoracyjna - w łodzi porcelana, szkliwo matowe kremowe, farby naszkliwne matowe, złocenia,
Czechy, Duchcov (Dux), XX w.(okres międzywojenny?)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Karl PHILIPP (1872-1949) - model

609
Klęcząca kobieta w czepku fajans (delikatny?), szkliwo ołowiowe; Austria, Wiedeń,
wytwórnia Wiener Emailfarbwerk Schauer & Co. (zał. 1900), pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

610
Para amfor z miniaturami dworskimi á la Watteau i pejzażowymi porcelana, kobalt bleu roi, złocenia wypukłe; Francja, Paryż (?);
XIX/XX w. - w stylistyce porcelany z Sevres (miniaturzysta nieustalony).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK (czynna od 1880)

701
Komplet do kawy i herbaty plater cechowany (WMF I/O, znak firmy).
Geislingen, 1925-1930
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. FRAGET (firma czynna 1824-1944)

702
Para świeczników plater cechowany;
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

703
Kociołek do chłodzenia wina plater cechowan, metal; wys. 24 cm,
Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

704
Taca mosiądz (srebrzenie przetarte) cechowany; szer. 43,5 cm, głęb. 33 cm.
Geislingen, 1900-1918
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

705
Cukiernica w stylu art deco plater cechowany; wys. 10 cm, szer. 17,8 cm;
Warszawa, projekt przypisywany Julii KEILOWEJ (1902-1943), lata 30. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

706
Papierośnica z herbem Ogończyk srebro próby 3 częściowo złocone cechowane; waga 148 g.
Polska, Kraków?, lata 30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

707
Talerz z herbem książąt Radziwiłłów srebro próby 3 cechowane;
średnica 25 cm; waga 448 g.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Fredrich Wilhelm SCHULTZ (czynny 1839-1849)

708
Cukiernica skrzynkowa srebro cechowane; waga 234 g.
Wrocław, 1839-1849
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828 - 1864, firma do 1939)

709
Solniczka srebro próby 12 cechowane; waga 88 g.
Malcz, lata 40. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

710
Zespól 8 łyżeczek kolekcjonerskich z widokami miast srebro złocone próby 800, emalia kolorowa; waga całości 119 g.
Niemcy i Austro-Węgry, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jegor SEPPE (czynny 1823-1848)

711
Solniczka srebro próby 84 częściowo złocone cechowane; waga 45 g.
St Petersburg, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł