27 maja 2020

Aukcja: 27 maja , godz. 18.00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.
Niesprzedane pozycje są nadal dostępne

Aby obejrzeć obiekty, zachęcamy do wcześniejszego umówienia się z jednym z pracowników Domu Aukcyjnego: od poniedziałku do piatku w godzinach 12-18.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel. +48 607 722 744

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

49
Róże i porcelanowe puzderko olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: a Karpiński.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Irena GERARD DE FESTENBERG (ur. 1915)

50
Martwa natura, 1959 olej, płótno; 59 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: GERARD IRENA / 59.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Jerzy LUBAŃSKI (1925-2005)

51
Kwiaty i czereśnie, ok. 1960 olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. l. d.: LUBAŃSKI.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

52
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47 x 38 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Józef WRZESIŃSKI (1872-?)

53
Pejzaż zimowy ze strumieniem olej, płótno; 74 x 81 cm;
na odwrocie fragment kompozycji malarskiej
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Włodzimierz DMYTRYSZYN (1905-1992)

54
Łąka, 1967 olej, tektura; 22,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Dmytryszyn
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

55
Dziewczyna arabska z wielbłądem według: Adama STYKI (1890-1959)
olej, sklejka; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Józef ZAJĄC (1890-1974)

56
Dziewczynka na tle łąki z kwitnącymi makami - Portret córki artysty, 1933 olej, tektura; 44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józef Zając
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

57
Dziewczynki z ptaszkami, ok. 1925 olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann.
estymacja: 35 000 - 38 000 zł
Cena sprzedaży 36 000 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

58
Maciuś [król] olej, płyta; 33 x 23 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

59
Chłopiec z gitarą olej, płyta; 33 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman;
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

60
Akt siedzący na tle blejtramów olej, płótno; 100 x 87 cm;
sygn. p. g.: J. FEDKOWICZ
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 27 000 zł

Christo Stefanoff MENDOLY (1898-1966)

61
Łódź na morzu, 1934 olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Stefanoff Mendoly / - 1934 -.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Józef MULARCZYK (1916-?)

62
Łodzie przy nabrzeżu olej, płótno; 34,5 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: J MULARCZYK.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

63
Wenecja, 1925 olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

64
Via Appia Antica, ok. 1965 olej, płótno; 35,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: FWójcik.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

65
Słoneczniki, przed 1939 olej, tektura; 23,7 x 33 cm;
sygn. p. d.: W. Korecki.
estymacja: 3 600 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (XX w.)

66
Pejzaż z zakolem rzeki, ok. 1915 pastel, papier naklejony na tekturę; 28 x 58 cm;
sygn. l. d.: SMazurkiewicz
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

67
Dunajec, 1925 olej, płótno; 70,5 x 94 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Adam Pełczyński / Szlembark 25 [?]
estymacja: 7 200 - 8 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

68
Strumyk leśny, 1932 olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewcz 1932
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

69
Pejzaż, 1974 olej, płótno; 42,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SMazuś / 1974.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Tadeusz MALICKI (1892-1943)

70
Pejzaż górski olej, tektura; 29 x 37 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

71
Podhale, ok. 1960 olej, płótno; 65 x 74 cm;
na odwrocie autorska nalepka.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Ludwig J. KIEDERICH (1885-1929)

72
Pejzaż, 1912 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Kiederich'12
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wacław SZYMANOWSKI (1859-1930)

73
Góralskie zaloty, ok. 1920 olej, płótno; 61,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

74
Przed kościołem, lata 20. XX w. olej, płótno; 92 x 103 cm;
sygn. p. d.: Wład. Jarocki
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

H. DUERNHOLZ (XIX / XX w.)

75
Na targu, 1916 olej, płótno; 54 x 77 cm;
sygn. l. d.: H. Dürnholz Ddorf [Duesseldorf] / Aus Polen 1916.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Franciszek WASTKOWSKI (1843-1900)

76
Spławione drzewo, 1896 olej, płótno, 46 x60 cm;
sygn. l. d.: F. Wastkowski/ 1896
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)

77
Winnetou - wódz Apaczów olej, płótno; 51 x 60 cm;
sygn. p. d.: Trzeszczkowski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, z pracowni Wojciecha Kosssaka, XX w.

78
Szarża polska na wojska rosyjskie olej, tektura; 51,5 x 67 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

79
Szkic do obrazu „Czarniecki pod Koldyngą” [Nokturn - pochód Kozaków], ok. 1869 olej, płótno; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: JB
estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Malarz nieokreślony, polski?, XX w.

80
Kobieta w czarnej mantylce, lata 30. XX w. olej, płótno; 78 x 62,5 cm.
(Obraz po konserwacji).
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

81
Portret damy w niebieskiej sukni olej, płótno; 33 x 26 cm;
obraz w efektownej ramie.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

82
Portret mężczyzny olej, płótno;
105,5 x 105,5 cm
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Herman [Zvi] EHRMAN (1903-1993)

83
Kąpiące się, ok. 1935 olej, płótno; 68 x 55 cm;
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Viktor SCHIVERT (ok. 1863-1926)

84
Zaloty, ok. 1890 olej, deska; 41 x 31,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: V. Schivert. München.
estymacja: 6 000 - 6 500 zł

Ferdinand Georg WALDMÜLLER (1793-1865)

85
Studium dłoni kobiecych, ok. 1826 olej, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
Obraz reprodukowany w monografii "Ferdinand Georg Waldmuller..."
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Malarz cechowy, XVIII w.

86
Rzeź niewiniątek olej, płótno dublowane; 68,5 x 89 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

87
Pejzaż z jeźdźcem i krowami olej, płótno dublowane; 61,5 x 104 cm;
obraz po konserwacji.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX w.

88
Scena sielska olej, płótno; 62 x 52 cm;
sygn. p. d.: … (zatarta)
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.

89
Fryderyk Wielki w młodym wieku olej, płótno dublowane; 62 x 43 cm.
(Obraz po konserwacji).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

90
Niewinne igraszki olej, deska; 27 x 20 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY NEAPOLITAŃSKI?, (XVIII w.)

91
Kwiaty - para obrazów olej, płótno dublowane, 23,5 x 48 cm (wymiar każdej z prac);
na odwrocie nalepki własnościowe
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

E. [dward] ŻABIEŃSKI, XIX W.

92
Madonna z Dzieciątkiem, 1846 olej, płótno; 88 x 75,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: EŻabieński / 1846 r.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony

93
Chrystus z krzyżem olej, deska parkietowana, 47 x 37,5 cm;
na odwrocie nalepka ze składu W. Koller & Comt. z Wiednia
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Nicolas BAUDESSON (1611-1680) - przypisywany

94
Kwiaty w szklanym wazonie olej, płótno dublowane; 79 x 56 cm.
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

201
Plakieta z wizerunkiem Ryszarda Wagnera gips woskowany, wymiary: 54,5 x 38 cm.
Niemcy, Monachium, Fabryka FRITZA KOCHENDORFERA (1871-1942); 1891
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan RASZKA (1871-1945)

202
Plakieta z portretem Leona Berbeckiego gips; 23 x 16 cm.
Polska, Kraków, 1916
estymacja: 2 500 - 3 000 zł