Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, k. XVIII w.

49
W zagrodzie olej, płótno; 26,5 x 31 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

50
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 52 x 67,5 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Salomon ROMBOUTS (ok.1655-1702)

51
Scena rodzajowa nad rzeką olej, deska; 45 x 39 cm;
na odwrocie napis: C2385 oraz nalepka z odręcznym napisem: Rombouts XVII w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), pocz. XIX w.

52
Chrystus Zmartwychwstały olej, płótno dublowane; 79,5 x 48 cm (górna krawędź obraz w formie łuku);
obraz przed konserwacją, oryginalne krosno i rama.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XVIII w.

53
Święty Jacek Odrowąż wskrzeszający kobietę olej, płótno dublowane; 73 x 51 cm;
obraz przed konserwacją
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan Van HUCHTENBURGH (1647-1733)

54
Pejzaż rzymski ze świątynią Westy, 1674 olej, płótno; 40 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. v. H*uchtenburgh / 1674;
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Henri JOURDAIN (1864-1931)

1001
Motyw miejski z rzeką i mostkiem akwaforta, akwatinta barwna, papier; 49,5 x 64 cm (odcisk płyty),
50,5 x 64,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1002
Dom ołówek, papier;13,5 x 15,2 cm;
u dołu napis: KRYNICAWSIRSRAI SBIO;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stanisław PRUSSAK, XX w.

1003
Ojciec z dzieckiem, 1932 kredka, karton naklejony na tekturę; 21 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: StanPrussak / VIII / 32.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

1004
Szkice postaci - rysunek dwustronny, 1938 ołówek, papier; 34,5 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi 38;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

1005
Postać klęcząca na krześle - szkic piórko, tusz, papier; 26 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

1006
Głowa kobiety ołówek, papier; 29,5 x 19,5 cm;
sygnowany l. d.: T. Axent;
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1007
Pasterka Radziwiłła w Nieświeżu piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier;
24,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

1008
Portret we wnętrzu - Portret żony olej, płótno dublowane; 98 x 75 cm;
sygn. l. g.: KZ oraz sygn. l. d.: K. Zieleniewski;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

1009
Kobieta w chuście - Żona artysty (?) olej, sklejka; 78,5 x 58,5 cm;
sygn. p. d.: KZ;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745-1830) - przypisywany

1010
Głowa dziewczyny kredka, papier; 33 x 25 cm (owal);
na odwrocie napis: Norblin de la Gourdain 1823 oraz poniżej cyfry (sic! ołówkiem);
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

1011
Białe róże w wazonie olej, sklejka; 60,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Antoni WIPPEL (1882-1969)

1012
Giewont o zachodzie słońca olej, tektura; 35 x 52 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Wippel.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Marian KLAKLIK (1895-1964)

1013
Tatry w zimie olej, tektura; 29 x 40 cm;
sygn. l. d.: Marian Klaklik (ołówkiem, zatarta).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

1014
Tatry - Ku dziurze, 1935 olej, tektura; 33 x 23 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Klimowski S. / 1935 / "Ku dziurze".
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

1015
Młoda góralka, 1921 olej, tektura; 35 x 28 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: W. Chorembalski / ZAKOPANE 1921.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

1016
Zielony Staw Gąsienicowy olej, tektura; 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Stanisław PIENIĄŻEK (1888-1958)

1017
Chochołów zimą, 1928 olej, tektura; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Pieniążek 1928.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

1018
Lis złodziej, przed 1943 olej, tektura; 24 x 32 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Jan KUŚMIDROWICZ (1886 - po 1938)

1019
Widok na Karpaty Wschodnie olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: Jan Kuśmidrowicz;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1020
Martwa natura z kwiatami i owocami olej, tektura; 39,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

1021
Pejzaż leśny z rzeką akwarela, papier; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński (ołówkiem);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Leon KOWALSKI (1870-1937)

1022
Ollioules - Riwiera olej, płótno; 47 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: L. Kowalski;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

1023
Macierzyństwo, 1930 olej, papier żeberkowy, jasno-brązowy; 60 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

1024
Capri olej, tektura; 24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: E. Dzierżencki / Capri (słabo czytelnie).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

1025
Pejzaż morski - Dubrownik olej, tektura; 36,5 x 45 cm;
Obraz posiada ekspertyzę dr Aleksandry Melbechowskiej-Luty z 1987 r.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

1026
z tyłu dedykacja: (nieczytelnie) / 22 . I . 1962.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1027
Odpoczynek olej, płótno; 46,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1028
Przy toaletce olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. g.: J. ZUCKER.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

1029
Koszykarki olej, płótno; 65 x 110 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

W. MAKOWSKI, XX w.

1030
Sianokosy, przed 1939 olej, tektura; 50 x 39 cm;
sygn. p. d.: W. Makowski.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Erno ERB (1890-1943)

1031
Bzy gwasz, tektura brązowy; 32,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

1032
Motyw architektoniczny, 1916 tusz, pędzel, papier; 39 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: NS (monogram wiązany) / 6. VIII / 916;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

1033
Góral z fajką pastel, tektura; 51 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: St. Górski.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Tadeusz ROMAN (1906-1983)

1034
Polana w lesie olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław RADZIEJOWSKI (1863-1950)

1035
Przedwiośnie olej, sklejka; 61 x 101 cm;
sygn. p. d.: St. Radziejowski;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1036
Młyn o zachodzie słońca, 1931 olej, płótno dublowane na wosk; 25,5 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI / 1931.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Mieczysław de RAKOWSKI (1882-1947)

1037
Port w Ostendzie, 1925 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: M. de Rakowski / Ostende 1925 r.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Michel ADLEN (1898-1980)

1038
Okolice Honfleur, 1929 olej, tektura; 26,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Adlen;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Jan Jakub MARKIEL (1911-2008)

1039
Pejzaż z Lazurowego Wybrzeża olej, płyta; 45,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Markiel;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1040
Pani z kwiatami olej, płótno; 57 x 42 cm;
sygn. l. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

1041
sygn. l. d.: J. Zucker.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1042
Jezus ze świętymi akwarela, papier; 7,5 x 12 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu częściowo schowany pod passe-partout: NPMAZ PASHINA KOVNA SEŁO;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł