10 września 2019

Aukcja: 10 września, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
31 sierpnia - 10 września

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Bronisław CHROMY (1925-2017)

349
Anioł rzeźba wisząca, brąz patynowany, agat, wys. 40, 5 cm;
sygn. w dolnej części szaty: BCHROMY.
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Heron [René] VILLEFOSSE, Mojżesz KISLING (189

350
L'Épopée Bohémienne [Epopeja cygańska] wyd. Aux Dépens D'Un Amateur, Paryż 1959; egzemplarz 89/230; ilustracje Mojżesza Kislinga wykonane w technice światłodrukowej - 12 szt.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

351
Akt, 2005 brąz niklowany; wys. 70 cm;
sygn. u dołu: M.SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Zygmunt RYTKA (1947-2018)

352
Obiekt nietrwały, 1989 fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 24 x 17,8 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: RYTKA ZYGMUNT / „OBIEKT NIETRWAŁY” / „IMPERMANENT OBJECT” 1989
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

353
Zmartwychwstały, 1989 akwarela, tusz, piórko, karton; 15 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Kazimiera FRYMARK-BŁASZCZYK (ur. 1931)

354
Inicjał technika własna, metal; 45,5 x 31 cm;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

355
Lalka - klaun, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
sygn. i dat. na plecach stemplem: ALTHAMER 96.
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

356
Lalka - klaun z zielonym nosem, 1996 laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

ZDZISŁAW MAJROWSKI - MEYRO (UR. 1952)

1301
Kwiaty w wazonie, 2018 olej, płótno; 70 x 50cm.;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Krystyna HUMIENNA

1302
Taniec, 2002 olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: KHUMIENNA / 2002; opisany na odwrocie: Krystyna Humienna / KH 2002; na odwrocie naklejka wystawowa: Krystyna Humi
estymacja: 4 800 - 6 400 zł

Marian MAKARSKI (ur. 1928)

1303
Z cyklu: Miasto, olej, płótno; 72 x 93 cm;
sygn. p. d.: M. MAKARSKI.
estymacja: 5 500 - 6 400 zł

Władysław FILIPIAK (1908-1976)

1304
Studium portretowe olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Filipiak 1954
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

WIESŁAW GRZECH (UR. 1959)

1305
Nr 1, 2014 olej, płótno; 81 x 100 cm;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Przemysław POKRYCKI (ur. 1974 r.)

1306
Pryma z cyklu EC1, 2009 fotografia barwna, papier fotograficzny, 39,5 x 50 cm; naklejka autorska na odwrocie; wydruk autorski, nakład: 2/15
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

Włodzimierz KOTKOWSKI (1942-2011)

1307
Miotaczka w szatni, 1977 akwatinta, akwaforta, papier; 52,3 x 39,5 cm (wymiar odbitki), 56 x 41,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: WKotkowski 1977 (ołówkiem);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

1308
Kwiaty, 1983 olej, płótno; 49 x 45 cm; opisany na odwrocie: WŁADYSŁAW / POPIELARCZYK / tel.313(…) / "Kwiaty" / 1983.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

BOHDAN URBANOWICZ (1911-1994)

1309
Bez tytułu, 1964 olej, płótno; 62 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: U 64.
estymacja: 1 800 - 2 800 zł

HANNA ŻUŁAWSKA (1909-1989)

1310
Tłum na ulicy, 1965 olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d: H. ŻUŁAWSKA / 65.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

1311
Bez tytułu olej, płótno; 27 x 42 cm;
sygn. p. d.: Jul. Narzyński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 800 zł

JULIUSZ NARZYŃSKI (UR. 1934)

1312
Kapryśny sierpień, 2001 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jul. Narzyński 2001
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)

1313
Przygotowania przed podróżą, 1976 olej, płótno, 120 x 110 cm; sygn. i dat. p.d.: B. SZUBIŃSKA 76.; sygn. i opisany na odwrocie: BARBARA SZUBIŃSKA / "Przygotowania przed podróżą" / olej 1976
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Barbara MASSALSKA (1927-1980)

1314
Thanatos, 1973 olej, płótno, 100 x 120 cm; sygn. i dat. na odwrocie: B. MASSALSKA „THANATOS" 120X100 1973 nalepka z wystawy pośmiertnej artystki z 1983 w Muzeum Narodowym w Gd
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Barbara MASSALSKA (1927-1980)

1315
Syreny, 1973 olej, płótno, 100 x 120 cm; na odwrocie napisy autorskie oraz nalepka z MN w Gdańsku z wystwy pośmiertnej z 1983
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Barbara MASSALSKA (1927-1980)

1316
Grób, 1977 olej, płótno, 100 x 160 cm; sygn. i dat. na odwrocie: B.MASSALSKA "GRÓB" 160x100 1977; na odwrocie nalepki: BWA Sopot, Biennale Sztuki Gdańskiej 1979;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kaja Solecka (ur. 1974)

1317
Koniec lata, 2019 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: KAJA SOLECKA;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Antoni ŻABSKI (1909 - ?)

1318
Bez tytułu, 1. 60-te XX w. olej, płótno, 93 x 80; sygn. p. d.: A. ŻABSKI
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Marek KWASZKIEWICZ (ur. 1943)

1319
Dialog, 2008 olej, papier brązowy, 74 x 52 cm; sygn. na odwrocie: St. Dawski (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stanisław Leon KUSKOWSKI (1941-1995)

1320
Krawędź olej płyta pilśniowa, 48 x 52 cm; sygn.w prawej: St. Kustowski; na odwrocie napisy autorskie
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

TADEUSZ DOMINIK (1928-2014)

1321
Widok łąki ołówek, papier;
22,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

TADEUSZ DOMINIK (1928-2014)

1322
Panorama z mostkiem, 1953 ołówek, papier naklejony na tekturę;
19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

STEFAN GIEROWSKI (UR. 1925)

1323
Kompozycja ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski (długopisem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001) – przypisywany

1324
Maria Blumenfeld, 1960 olej, tektura; 24 x 18 cm; na odwrocie napis: Maria Blumenfeld / 1960 (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

WALENTYNA PSZENICZNA-CHAŁACZKIEWICZ (1923-201

1325
Ewa - Rzeźba ogrodowa, 1954/1987 ceramika; 72 x 38 x 36 cm;
praca ujęta w katalogu: Rzeźba. Walentyna Pszeniczna-Chałaczkiewicz, Warszawa 2003, poz. 3.
estymacja: 4 500 - 6 500 zł

1326
Madonna w rozwianych szatach terrakota; wys. 29,5 cm;
sygn. na spodzie: WCH (ryta);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Adam MATEJKOWSKI (ur. 1953)

1327
Para aniołków brąz patynowany, podstawa marmurowa; 15 x 6 x 7 cm;
na jednej postaci nieczytelna okrągła pieczęć.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bartek OTOCKI (ur. 1978)

401
Bez tytułu, z cyklu: YANG, 2016 olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie na krośnie: B. OTOCKI BEZ TYTUŁU Z CYKLU „YANG” 2016.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

402
The silence of plants, 2018 olej, płótno; 60 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / " The silence of plants'/ olej, pótno / 2018.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Krzysztof STĘPNIEWSKI

403
Group 1, 2017 olej, płótno; 120 x 100 cm.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Igor PANCHUK (ur. 1981)

404
Czas, 2019 olej, płótno; 70 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: IP (monogramem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

405
Akt, 2018 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: JŻołyniak;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Magdalena LASKOWSKA (ur. 1985)

406
Pole Mokotowskie - Ławeczki, 2019 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Pole Mokotowskie - Ławeczki" / 60 x 60 cm, akryl, / 2019 / Laskowska.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Dariusz MILCZAREK (ur. 1985)

407
Bez tytułu, 2016 tempera żółtkowa, płótno; 90 x 120 cm;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: D. MILCZAREK / bez tyt. / temp. żółtkowa / 90 x 120 cm; 2016 r.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Sandra TREJDEROWSKA (ur. 1996)

408
Tęsknota, 2019 akwaforta, akwatinta, papier; 67,5 x 67,5 cm;
sygn. dat. i opisana u dołu: "Tęsknota" 2/20 akwaforta/akwatinta Sandra Trejderowska 2019 (ołówkiem); nakład: 2/2
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Pola PIESTRZENIEWICZ (ur. 1996)

409
Pojednanie, 2019 akryl, płótno; 150 x 150 cm;
sygn. i dat.: Pola Piestrzeniewicz 2019 oraz na krośnie: Pola 2009.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Ewa PEŁKA (ur. 1952)

410
Cykl Rzeźba Ziemi, 2001 olej, płótno; 130 x 260;
na odwrocie napisy autorskie: Cykl Rzeźba Ziemi 2001 R / 130 x 260 / Ewa Pełka
estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

411
Statium areas XX, 2019 technika mieszana, płyta; 100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: MAREK PALUCH / "STATIUM AREAS XX " 2019 / TECH. MIESZANA / 100 X 100 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Sławomir TOMAN (ur. 1966)

412
Bez tytułu, 2005 olej, płótno; 60 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: SŁAWOMIR TOMAN/BEZ TYTUŁU/2005/OLEJ NA PŁÓTNIE.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Witold ŚLIWIŃSKI (ur. 1963)

413
Entanglement szkło z pęcherzykami powietrza, metal; 12 x 13,5 x 5 cm;
estymacja: 1 700 - 2 200 zł