Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.
22 stycznia 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00
Walerią Matelską: tel. 22 828 14 72
Barbarą Łysio: tel. 605 591 315
e-mail: kolekcjoner@rempex.com.pl
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Nr katalogowy322
Tanatos, 1979
drzeworyt barwny, karton; 36,5 x 50 cm na arkuszu 49 x 61 cm;
odbitka 1/6;
odbitka 1/6;
Tomasz STANDO (ur. 1953)
Nr katalogowy324
Z teki 7 rysunków, 1983-1984
ołówek, brystol; 70 x 49 cm, wszystkie sygnowane i datowane ołówkiem;
Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)
Nr katalogowy326
Akt leżącej, 1958
sangwina, karton; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d. "PODSADECKI", p. d. "24. II. 1958";
Chaim GOLDBERG (1917-2004)
Nr katalogowy328
Wspomnienia
ołówek, tusz, pióro, karton;
15 rysunków współoprawionych do 6 ram: 2 ramy 24 x 33,5 cm w świetle passe-partout; 2 ramy 24 x 49 cm w świetle passe-partout;
Andrzej MIERZEJEWSKI (1915-1982)
Nr katalogowy330
Portret brata-malarza Jerzego Mierzejewskiego, 1980
pastel, papier; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. piórkiem na odwrocie p.d. "Andrzej Mierzejewski 1980";
Marian CZAPLA (1946-2016)
Nr katalogowy332
Ukrzyżowany, 2002
akwarela, tusz, papier; 47,5 x 65 cm;
sygn. u dołu „Czapla 02”;
sygn. u dołu „Czapla 02”;
Mira ŻELECHOWER-ALEKSUN (ur. 1941)
Nr katalogowy334
Ty siedź, Ty właź, 1993
gwasz, papier; 24,8 x 18,7 cm;
sygn.: opisane na dole: "Ty siedź, Ty właź. Mira 93";
Leszek DUTKA (1921-2014)
Nr katalogowy336
Dwie postacie, lata 90. XX w.
akwarela, karton; 49 x 39 cm.
Dar artysty na I Aukcję EXITU w 1998;
Adam NIEMCZYC (1914-2009)
Nr katalogowy338
Postacie, 1990
akwarela, gwasz, olej, papier; 20 x 53 cm;
sygn. p. g "AN /1990";
sygn. p. g "AN /1990";
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Nr katalogowy340
Zasłuchany anioł, 2002
olej, brystol naklejony na tekturę; 99,5 x 70 cm;
sygn. l.d. "Z. Lachur", na odwrocie farbą czerwoną "ZASŁUCHANY / ANIOŁ / mal. / Lachur / 2002";
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Nr katalogowy342
Lwy Judy, 1991
technika własna, karton; 61,5 x 52 cm;
sygn. p.d.: "Z. LACHUR 91";
sygn. p.d.: "Z. LACHUR 91";
Ryszard LEDWOS (1926-2007)
Nr katalogowy344
Kompozycja II, 1960
olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. na odwrocie „Ryszard Ledwos”;
Tomasz STANDO (ur. 1953)
Nr katalogowy346
Kompozycja /collage
olej, deska; 39 x 28 cm x 2 cm;
sygn. na odwrocie, "39 x 28 /TOMASZ STANDO".
Doren HEATON-POTWOROWSKA (1930-2014)
Nr katalogowy348
U fryzjera, 1974
gwasz, płótno gruntowane; 41 x 28 cm;
sygn. monogramem p.d.:"DHP 74".
601
Wazonik w formie krateru z aplikacjami z brązu
szkło dwuwarstwowe: przezroczyste, rubinowe, szlifowane; brąz; wys. 25,5 cm.
Bogato zdobiony: głowy ptaków, dziewczyn, girlandy, akanty;
603
Zestaw kieliszków-5 sztuk
szkło zielono-żółte; wys. 15,5 cm.
Polska (?), 2. ćw. XX w.;
Polska (?), 2. ćw. XX w.;
605
Pucharek z nakrywką
szkło przeźroczyste, fasetowane; lazura rubinowa, farby emaliowe, złocenie; wys. 22 cm, średnica 8,3 cm.
Czechy? Śląsk? 1 tercja XX w.
Czechy? Śląsk? 1 tercja XX w.
607
Karafka z korkiem
szkło kryształowe szlifowane, wys. 18,5 cm, średn. 11 cm.
Polska, XX w ?
Polska, XX w ?
609
Zestaw tete-a-tete TILLOWITZ
w składzie para filiżanek ze spodeczkami, dzbanek z pokrywką, mlecznik, cukiernica z pokrywką;
porcelana, farby naszkliwne (motyw róż, kalka), złocenia;
611
Puzderko z pokrywką TILLOWITZ
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; wys. całk. 9 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią RS w wieńcu / TILLOWITZ / EPOS;
613
Świecznik trójświecowi TILLOWITZ
porcelana kremowa (Elfenbein-Porzellan), farby naszkliwne (kalka), złocenia; wys. 10,5 cm, dług. 25 cm, szer. 10,7 cm;
615
Patera z dekoracją kwiatową TILLOWITZ
porcelana kremowa, farby naszkliwne, kalka; wys. 5,5 cm, średn. 33,5 cm;
617
Paterka w kształcie kapusty TILLOWITZ
porcelana, farby naszkliwne, kalka; wys. 9,5 cm, średn. 24,5 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią RS w wieńcu / TILLOWITZ / Silesia.
619
Wazon secesyjny TILLOWITZ z malowanymi motywami żonkili
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;
oznaczania na spodzie: czerwienią żelaza RS w wieńcu / GERMANY;