22 stycznia 2019

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

22 stycznia 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 22 828 14 72

Barbarą Łysio: tel. 605 591 315

e-mail: kolekcjoner@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

322
Tanatos, 1979 drzeworyt barwny, karton; 36,5 x 50 cm na arkuszu 49 x 61 cm;
odbitka 1/6;

Edward DWURNIK (1943-2018)

323
Dla exitu, 2002 ołówek, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. i datowany p. d. "Dla EXITU /23. 10. 2002 E. Dwurnik";

Tomasz STANDO (ur. 1953)

324
Z teki 7 rysunków, 1983-1984 ołówek, brystol; 70 x 49 cm, wszystkie sygnowane i datowane ołówkiem;

Jerzy PANEK (1918-2001)

325
Wielokrotne wieżyczki czarna kredka, papier; 28,3 x 37,5 cm w świetle passe-partout,
na górze ołówkiem: "wielokrotne wieżyczki (...) wieże",

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

326
Akt leżącej, 1958 sangwina, karton; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d. "PODSADECKI", p. d. "24. II. 1958";

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

327
Kamień odrzucony, 2006 pastel, papier; 59 x 41,5 cm;
na odwrocie napis autorski: Sempoliński/ sierpień 2006/ Kamień odrzucony.

Chaim GOLDBERG (1917-2004)

328
Wspomnienia ołówek, tusz, pióro, karton;
15 rysunków współoprawionych do 6 ram: 2 ramy 24 x 33,5 cm w świetle passe-partout; 2 ramy 24 x 49 cm w świetle passe-partout;

Otto AXER (1906-1983)

329
Targi północne, l. 30. XX w. ołówek, tusz, akwarela, collage, karton; 32,5 x 24 cm;
Kompozycja dwustronna, na obu stronach karty pieczątka "OTTO /AXER";

Andrzej MIERZEJEWSKI (1915-1982)

330
Portret brata-malarza Jerzego Mierzejewskiego, 1980 pastel, papier; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. piórkiem na odwrocie p.d. "Andrzej Mierzejewski 1980";

Doren HEATON-POTWOROWSKA (1930-2014)

331
Krajobraz z fontanną akwarela, karton; 48 x 31,5 cm;
niesygn.;

Marian CZAPLA (1946-2016)

332
Ukrzyżowany, 2002 akwarela, tusz, papier; 47,5 x 65 cm;
sygn. u dołu „Czapla 02”;

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

333
Samoudręka, 1995 akwarela, gwasz, papier; 73,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. p.d. monogramem wiązanym "AN." , "1995";

Mira ŻELECHOWER-ALEKSUN (ur. 1941)

334
Ty siedź, Ty właź, 1993 gwasz, papier; 24,8 x 18,7 cm;
sygn.: opisane na dole: "Ty siedź, Ty właź. Mira 93";

Tadeusz MICHALAK (ur. 1942)

335
Mały Rynek w Kazimierzu, 1979 tusz, akwarela, szary papier; 36,5 x 47 cm;
sygn. oł. u dołu "T. Michalak 79";

Leszek DUTKA (1921-2014)

336
Dwie postacie, lata 90. XX w. akwarela, karton; 49 x 39 cm.
Dar artysty na I Aukcję EXITU w 1998;

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

337
Post scriptum, 1995 akwarela, gwasz, olej, papier; 75,52 x 55,5 cm w świetle ramy;
sygn. d.: AN / 1994.

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

338
Postacie, 1990 akwarela, gwasz, olej, papier; 20 x 53 cm;
sygn. p. g "AN /1990";

Adam NIEMCZYC (1914-2009)

339
Feministki (feminists), 1994 akwarela, gwasz, olej, papier; 62,2 x 47,8 cm w świetle ramy;
sygn.d. "AN / 1994";

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

340
Zasłuchany anioł, 2002 olej, brystol naklejony na tekturę; 99,5 x 70 cm;
sygn. l.d. "Z. Lachur", na odwrocie farbą czerwoną "ZASŁUCHANY / ANIOŁ / mal. / Lachur / 2002";

Mieczysław WEJMAN (1912-1997)

341
Opad, 1962 technika własna, karton; 50 x 29 cm, arkusz 74 x 50 cm;
sygn. ołówkiem l. d. "Opad", p. d. "Mieczysław Wejman 1962";

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

342
Lwy Judy, 1991 technika własna, karton; 61,5 x 52 cm;
sygn. p.d.: "Z. LACHUR 91";

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

343
Akt siedzący olej, gwasz; 48 x 42 cm;
sygn. p. d. monogramem wiązanym "T";

Ryszard LEDWOS (1926-2007)

344
Kompozycja II, 1960 olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. na odwrocie „Ryszard Ledwos”;

Tomasz STANDO (ur. 1953)

345
Kompozycja /collage olej, deska; 39 x 27 cm x 2 cm;
sygn. na odwrocie, "39 x 27 /TOMASZ STANDO";

Tomasz STANDO (ur. 1953)

346
Kompozycja /collage olej, deska; 39 x 28 cm x 2 cm;
sygn. na odwrocie, "39 x 28 /TOMASZ STANDO".

Tadeusz WLAZŁO (1923-2003)

347
Gra, 1981 olej, płyta; 65 x 74 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tadeusz / Wlazło /1981; na blejtramie, długopisem, autorskie "74 x 65" i tytuł "W kości";

348
U fryzjera, 1974 gwasz, płótno gruntowane; 41 x 28 cm;
sygn. monogramem p.d.:"DHP 74".

349
W kolejce gwasz, płótno gruntowane; 38,5 x 47 cm w świetle passe-partout;
sygn. p.d. monogramem "DHP";

601
Wazonik w formie krateru z aplikacjami z brązu szkło dwuwarstwowe: przezroczyste, rubinowe, szlifowane; brąz; wys. 25,5 cm.
Bogato zdobiony: głowy ptaków, dziewczyn, girlandy, akanty;

602
Karafka z nakrywką zdobioną motywami rokokowymi szkło przezroczyste, cyna; wys. 24,5 cm;
bez oznaczeń;

603
Zestaw kieliszków-5 sztuk szkło zielono-żółte; wys. 15,5 cm.
Polska (?), 2. ćw. XX w.;

604
Zestaw kieliszków czechosłowackich - 6 sztuk szkło barwne (ultramaryna), szlifowanie (mechaniczne), złocenie; wys. 18,5 cm.
Czechosłowacja, 2.-3. ćw. XX w.

605
Pucharek z nakrywką szkło przeźroczyste, fasetowane; lazura rubinowa, farby emaliowe, złocenie; wys. 22 cm, średnica 8,3 cm.
Czechy? Śląsk? 1 tercja XX w.

606
Trzy pucharki szkło przeźroczyste, trawione, matowione, złocone, malowane farbami emaliowymi; wys. 14,7 cm, średn. 8 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.

607
Karafka z korkiem szkło kryształowe szlifowane, wys. 18,5 cm, średn. 11 cm.
Polska, XX w ?

608
4 kieliszki CZECHY szkło barwione w masie: zielone, różowe; wys. 12,7 cm.
2 ćw. XX w.

609
Zestaw tete-a-tete TILLOWITZ w składzie para filiżanek ze spodeczkami, dzbanek z pokrywką, mlecznik, cukiernica z pokrywką;
porcelana, farby naszkliwne (motyw róż, kalka), złocenia;

610
Bużuarek w formie serca z fajką porcelana malowana na kremowo, złocenie; 5 x 11,5 x 11 cm;
na talerzyku znak naszkliwny WHG, na spodzie niebieski znak RS w wieńcu / GERMANY, obok „1926”.

611
Puzderko z pokrywką TILLOWITZ porcelana, farby naszkliwne, złocenie; wys. całk. 9 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią RS w wieńcu / TILLOWITZ / EPOS;

612
Sosjerka TILLOWITZ porcelana; wys. 13 cm, dług. 22 cm;

613
Świecznik trójświecowi TILLOWITZ porcelana kremowa (Elfenbein-Porzellan), farby naszkliwne (kalka), złocenia; wys. 10,5 cm, dług. 25 cm, szer. 10,7 cm;

614
Wazon secesyjny TILLOWITZ z malowanymi motywami żonkili porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 30 cm;
oznaczania na spodzie: czerwienią żelaza RS w wieńcu / GERMANY;

615
Patera z dekoracją kwiatową TILLOWITZ porcelana kremowa, farby naszkliwne, kalka; wys. 5,5 cm, średn. 33,5 cm;

616
Patera w kwiaty i złociste gałązki TILLOWITZ porcelana kremowa, farby naszkliwne, złocenie, kalka; wys. 5,5 cm, średn. 33,5 cm;

617
Paterka w kształcie kapusty TILLOWITZ porcelana, farby naszkliwne, kalka; wys. 9,5 cm, średn. 24,5 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią RS w wieńcu / TILLOWITZ / Silesia.

618
Zestaw tete-a-tete TILLOWITZ-DOBIERANY w składzie para filiżanek ze spodeczkami, dzbanek z pokrywką, mlecznik, cukiernica z pokrywką;

619
Wazon secesyjny TILLOWITZ z malowanymi motywami żonkili porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 22 cm;

620
Dzbanek ze wzorem imari (kobaltowym) TILLOWITZ porcelana, klaka, złocenie; wys. z pokrywką ok. 25 cm;
oznaczenia na spodzie: zielenią RS w wieńcu / TILLOWITZ;