Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.
22 stycznia 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00
Walerią Matelską: tel. 22 828 14 72
Barbarą Łysio: tel. 605 591 315
e-mail: kolekcjoner@rempex.com.pl
Edward HARTWIG (1909-2003)
Nr katalogowy101
Z cyklu: Wierzby
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 49 x 42 cm.
Władysław WALKIEWICZ (1833-1900)
Nr katalogowy103
Stanisław Moniuszko
litografia dwubarwna, karton; 38 x 28,5 cm na arkuszu 61 x 41 cm;
wg portretu Tytusa Maleszewskiego z 1982 r.
Maksymilian FAJANS (1827-1890)
Nr katalogowy105
Adam Mickiewicz
litografia, papier; 22 x 18 cm na arkuszu 33 x 25 cm;
sygn. na kamieniu "M: Fajans" i pod portretem: "litografia z Fotografii M. Fajans";
Aleksander SOŁTAN (1903-1994)
Nr katalogowy107
Plac Zamkowy w Warszawie
autolitografia, papier; 41 x 32,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem pod kamieniem "A. Sołtan";
Henryk REDLICH (1838-884)
Nr katalogowy109
Juliusz Małachowski , 1869
staloryt, karton; 17,5 x 11 cm w świetle passe-partout;
sygn. "Henryk Redlich ryt.[ował]" i monogramem wiązanym na płycie;
Kazimierz Marian RUTKOWSKI (1899-1941)
Nr katalogowy111
Pejzaż, l. 30. XX w
drzeworyt, bibułka; 8 x 12 cm;
sygn. p. d . "K M Rutkowski".
sygn. p. d . "K M Rutkowski".
Kazimierz Marian RUTKOWSKI (1899-1949)
Nr katalogowy113
Kościół wśród topoli, l. 30. XX w
sygn. ołówkiem p .d . "K M Rutkowski";
Abdykacja Jana Kazimierza
Nr katalogowy115
wg Jana Zachariasza FREYA (rys.), 1831
miedzioryt, karton;10 x 16 cm;
sygn. "Frey dis. Corsi inc.";
sygn. "Frey dis. Corsi inc.";
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Nr katalogowy117
(Znawcy) ma talent...ale farby ordynarne!, 1858
litografia, karton; 18 x 15 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "F. K." i u dołu "w Lit. A. Pecq & Co w Warsz. 482";
Włodzimierz ZAKRZEWSKI (1902-1992)
Nr katalogowy119
Deszcz, 1938
miedzioryt, karton; 21 x 12,5 cm, na arkuszu 27 x 18 cm;
sygn. l.d. "Deszcz (miedzioryt)", p. d. "Wł.Zakrzewski.";
Henryk ASCHENBRENNER (1857-1864)
Nr katalogowy121
Fryderyk August, Król Saski, Książe Warszawski, 1857-1860
litografia, karton; 23 x 18 cm (owal) na arkuszu 27 x 18 cm;
sygn. u dołu "Lit. H. Aschenbrenner"; tamże faksymile autografu króla;
Kazimierz WISZNIEWSKI (1894-1961)
Nr katalogowy123
Kraków-baszta Sandomierska na Wawelu,1960
drzeworyt, karton; 26 x 14 cm na arkuszu 32 x 21 cm;
sygn. ołówkiem pod klockiem p. d. "KWiszniewski";
Jan Feliks PIWARSKI (1794-1859)
Nr katalogowy125
Dr Jan Siestrzyński Nauczyciel Instytutu. Założyciel Pierwszej Litografii w Warszawie /1818 roku", 1856
litografia, karton; 20,5 x 15,8 cm + tekst 12,5 x 15,8 cm, na arkuszu 35 x 50 cm;
sygn. u dołu "J. F. Piwarski" oraz suchym tłokiem z monogramem artysty;
Jean Pierre Marie JAZET (1788-1871)
Nr katalogowy127
Le départ (Start)
mezzotinta, karton; 40 x 50 cm;
według rysunku Carle’a VERNETA (1758 Bordeaux-1836 Paryż);
Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)
Nr katalogowy129
Jak prawica przedstawia rządy Marszałka Piłsudskiego, 1935
litografia, papier; 37 x 28 cm;
13 plansza z teki "Piłsudski w 13 planszach", wydanej w Warszawie w 1935 r;
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Nr katalogowy131
Port w Gdyni. Widok ogólny z Kamiennej Góry
litografia barwna, karton; 26,5 x 37,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "Z. Szpingier";
Wilhelm OSSECKI (WILK) (1892-1958)
Nr katalogowy133
Katedra w Gnieźnie
litografia barwna, karton; 37,3 x 26,3 cm;
sygn. na kamieniu l. d. "Ossecki";
Nr katalogowy135
Katedra w Kielcach, 1948
drzeworyt kolorowany akwarelą, karton; 16 x 11,2 cm [na arkuszu 22,5 x 14,5 cm;
sygn. l. d. ołówkiem pod klockiem: "KWiszniewski 1948 Kielce";
Piotr KRASNODĘBSKI (1876-1928)
Nr katalogowy137
Stańczyk, 1902
drzeworyt barwny, papier żeberkowy; 16 x 14,5 cm na ark. 30 x 24 cm;
sygn. po prawej "PK 1902";
sygn. po prawej "PK 1902";
Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857-1945)
Nr katalogowy139
Zagajnik nad strumieniem
węgiel, papier; 13 x 18 cm;
niesygn.;
niesygn.;
Irena (Réno) HASSENBERG (1884-1953)
Nr katalogowy141
Pejzaż południowego miasta
sangwina, papier; 37,5 x 52,4 cm;
sygn. p .d. "Reno";
sygn. p .d. "Reno";
Stefan FELSZTYŃSKI (1888-1966)
Nr katalogowy143
Bajka, 1910
kredka, papier; 69 x 93 cm w świetle ramy;
sygn. l. g. "Bajka/ SFelsztyński/1910";
Jan Marcin SZANCER (1902-1973)
Nr katalogowy145
Chłop Pawlicki-projekt stroju
akwarela, tempera na podrysowaniu ołówkiem; papier; 35,2 x 24,7 cm;
liczne adnotacje kostiumologiczne ołówkiem;
Jerzy KOŻUCHOWSKI (1893-1967)
Nr katalogowy147
Pejzaż nad rzeką
gwasz, akwarela, papier; 30,5 x 22 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d. "JKożuchowski";
sygn. l. d. "JKożuchowski";