22 stycznia 2019

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.

22 stycznia 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00

Walerią Matelską: tel. 22 828 14 72

Barbarą Łysio: tel. 605 591 315

e-mail: kolekcjoner@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

149
Nocne spotkanie na Rynku Krakowskim akwarela, karton; 21,5 x 13,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p.d. "Tadeusz Rybkowski";

Franciszek TUREK (1882-1947)

150
Wejście na Kazimierz (przed zburzeniem), 1912/1913 akwarela, karton naklejony na tektur; 24,5 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d. "K. 1912-K. 1913 /FRA.TUREK";

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

151
Podhorce akwarela, karton; 22 x 25 cm;
w oryginalnej mosiężnej ramce;

Otto AXER (1906-1983)

152
Koronacja-Książęta Piastowscy tempera, karton; 50,5 x 70 cm;
dat. p.d. "8. VI. 74" oraz sygn. prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem tytuł pracy;

Niezidentyfikowany malarz lwowski

153
Powrót z synagogi, początek XX w. akwarela, karton; 32,5 x 50 cm w świetle passe-partout;
ślady sygnatury l. d.;

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

154
Projekt kostiumu - z cyklu "Stroje ludowe" gwasz, ołówek, papier, 23,7 x 42 cm.

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

155
Pejzaż z drogą, ok. 1920 olej, tektura; 24 x 37,5 cm;
sygn. l. d. „S. Domaradzki”;

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

156
Morze Bałtyckie, 1931 olej, tektura; 30 x 40 cm;
sygn. i datowany p.d.: "L. de LAVEAUX 1931";

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

157
Droga w lesie olej, tektura; 35 x 27 cm;
Praca wymieniona w katalogu wystawy pośmiertnej artysty zorganizowanej przez ZPAP w Warszawie w 1969 r.;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

158
Pejzaż z kościółkiem olej, tektura; 51,9 x 32,7 cm;
na odwrocie ołówkiem "89" i "83 ol.";

Konstanty GORSKI (1868-1934)

159
W urzędzie olej, tektura; 17,5 x 20,5 cm na arkuszu 21,5 x 26 cm;
sygn. monogramem p. d. "K. G";

Konstanty GORSKI (1868-1934)

160
Kryzys, ok. 1905 olej (en grisaille), tektura; 25 x 32,5 cm;
sygn. p. d. "KGorski", na odwrocie, autorskie: tytuł pracy i "IV";

Stanisław SZYGELL (1881-1941)

161
W kąpieli (akt), l. 20/30 XX w. olej, płyta; 35 x 28,5 cm;
sygn. p.d. "Szygell";

Michał DOBRIAK (1904-2001)

162
Skąpane słońcem, 1949 olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Dobriak. 49;

Jan SKOTNICKI (1876-1968)

163
Jezioro Drywiaty, 1937 olej, sklejka; 33,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d. „Jan Skotnicki”; na odwrocie napisy autorskie i kartka z wystawy Grupy Artystów „Zachęta”;

Bronisław KARBOWNIK VENECEZZI (1880-1918)

164
Zachód słońca, (przed 1915) olej, tektura; 39 x 63 cm;
na odwrocie kartka wystawowa z danymi obrazu i podpisem autora "Br. Venecezzi Karb?";

Kazimierz POCZMAŃSKI (1900-1982)

165
Pejzaż z Kazimierza Dolnego, 1967 olej, tektura; 45 x 34,5 cm;
sygn. i datowany l. d. "K. Poczmański /1967";

Ludwik de LAVEAUX (1891 Frysztak - 1969 Londyn)

166
Żaglówki na Morzu Śródziemnym, 1931 olej, tektura; 35 x 47 cm;
sygn. p. d.: L. de Laveaux 1931.

167
Biskra. Na skraju oazy, 1929 olej, tektura; 37 x 47 cm;
sygn. p.d.: L. de Laveaux 1929.

Niezidentyfikowany malarz zachodnioeuropejski

168
Riwiera Włoska olej, płótno naklejone na tekturę; 54 x 67 cm;
niezidentyfikowany malarz zachodnioeuropejski, przed 1945 r.;

Kazimierz Józef ZIELENKIEWICZ (Caziel) (1906-1988)

169
Macierzyństwo (Caritas), lata 30. XX w. olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 50 cm;
sygn. u dołu pośrodku "K. ZIELENKIEWICZ";

Michał BORUCIŃSKI (1885-1976)

170
Bukiet kwiatów w wazonie olej, płótno; 53,5 x 38,2 cm;
sygn. l.d. "M. BORUCIŃSKI”;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

171
Portret siostrzenicy olej, płótno; 52 x 41 cm,
na odwrocie (na płótnie) oł. "256", "41 ol";

Czesław Odon MOSTOWSKI (1919-1997)

172
Studium portretowe kolorystyczne, 1950 olej, płótno; 69,5 x 56,5 cm;
sygn. p .g. "CZ. MOSTOWSKI 1950", na odwrocie (na krośnie) napisy autorskie (dane o obrazie);

Józef MARCINKOWSKI (1909-1978)

173
Studium drzew, 1936 olej, płótno; 14 x 17 cm;
sygn. p. d. „J. Marcinkowski”;

SANGERHAUSEN (?)

201
Sarenka, XX w brąz patynowany; wys. 15 cm., szer. 13,5 cm, głęb. 4,4 cm.
sygn. nieczytelnie na podstawie.

Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)

202
Dziewczyna grająca na podwójnym flecie Paweł KOWALCZEWSKI figurka secesyjna; brąz; wys. ok. 24 cm;
sygn. na odwrocie: P. Kowalczewski (lewa ręka łączona).

Marc CHAGALL (1887-1985)-WEDŁUG

301
Bez tytułu druk artystyczny, papier; 31 x 23,2 cm (w świetle oprawy);
Freres, Paris 1960.

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

302
Matka drzeworyt, bibułka; 10,5 x 8,5 cm;
sygn. u dołu ołówkiem "Krystyna Wróblewska" (i tytuł drzeworytu).

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900-1986)

303
z cyklu "Górny Śląsk", 1947 drzeworyt, karton; 15 x 20 cm;
sygn. pod klockiem p. d. "Bog. Krasnodębska-Gardowska", l. d. "1947";

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

304
W góralskiej wiosce, 1946 drzeworyt, karton; 12 x 10,5 cm na arkuszu 21,5 x 17 cm;
sygn. i dat. pod klockiem: "MHiszpańska", "1946" oraz gmerk artystki;

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

305
Cyrk-konie monotypia, bibułka; 16 x 21,5 cm;
sygn. p. d. "St. Dretler-Flin", l. d. "Cyrk-konie".

306
Pejzaż monotypia, bibułka; 16 x 21,5 cm na arkuszu 21 x 26 cm;
sygn. p. d. "St. Dretler-Flin", l .d. "Pejzaż";

Andrzej ŻARNOWIECKI (ur. 1931)

307
In memoriam Stefana Żarnowieckiego,1983 miedzioryt z akwafortą, karton; odbitka 28 /100; 18 x 13 cm;
sygn. ołówkiem pod płytą: tytuł, rok, numer i liczba odbitek;

Stefan DAMSKI (1926-1986)

308
Park kultury, l. 50-te XX w. drzeworyt, karton; 7 x 12 cm;
sygn. ołówkiem p. d. "StDamski", p. d. tytuł;

Andrzej ŻARNOWIEWCKI (ur. 1931)

309
Requiem, 1982 mezzotinta, karton; odbitka 33 /100; 20 x 11 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą; tytuł, rok, numer i liczba odbitek.

Irena STANKIEWICZ (ur. 1925)

310
Madame drzeworyt, karton; 47 x 32 cm;
odbitka 7 z 20;

Mieczysław KOŚCIELNIAK (1912-1993)

311
Odyseja, 1971 akwaforta, karton; 50 x 32 cm na arkuszu 72 x 52 cm;
sygn. ołówkiem pod płytą p. d. "M. Kościelniak 71", l. d. tytuł;

Irena STANKIEWICZ (ur. 1925)

312
Pascha drzeworyt, karton; 35 x 51 cm;
odbitka 5 /20;

Mieczysław HOFFMAN (1915-1972)

313
z cyklu "Dom starców", 1971 miedzioryt, karton; 15 x 12 cm na arkuszu 70 x 50 cm;
odbitka artysty;

Marek PIASECKI (1935-2011)

314
Dwa koty, 1959 heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
dat. i sygn. na odwrocie; w oprawie autorskiej;

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

315
Wilanów, 1960 drzeworyt, karton; 26,5 x 19,5 cm, na arkuszu 40 x 29 cm;
sygn. pod klockiem ołówkiem l. d. "SRassalski" i p. d. "Wilanów";

Mieczysław MAJEWSKI (1915-1988)

316
Cerkiewka, 1965 akwaforta, karton; 20 x 15 cm na arkuszu 55 x 45 cm;
odbitka 6 z 35;

Stefan RASSALSKI (1910-1972)

317
Plac Zamkowy, 1960 drzeworyt, karton; 29,5 x 20 cm na arkuszu 40 x 29 cm;
sygn. pod płytą l. d. "SRassalski", p. d. "Plac Zamkowy";

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

318
Akt siedzący monotypia, karton; 28 x 20 cm;
sygn. ołówkiem u dołu "Dawski"; na odwrocie pieczątka "Stanisław K. Dawski/Pologne";

Alina ŚLESIŃSKA (1922-1994)

319
Kompozycja, 1960 litografia dwubarwna, karton; 20,5 x 19,5 cm;
sygn. "A. Ślesińska 1960";

320
Erotyk I drzeworyt barwny, papier czerpany; 22 x 14,5 cm na arkuszu 31 x 23 cm.;
sygn. d.:" Erotyk I", pośrodku "ep. d’art", po prawej "St. Dretler-Flin";

321
Erotyk II drzeworyt barwny, bibułka; 23,5 x 14,5 cm na arkuszu 35,5 x 24 cm;
sygn. d.: "Erotyk II", pośrodku "ep. d’art.", po prawej "St. Dretler-Flin";