Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych.
22 stycznia 2019 r. godz. 18:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
18.01.2019 (piątek): 11:00 - 19:00
19.01.2019 (sobota): 12:00 - 15:00
21.01.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.01.2019 (wtorek): 11:00 - 18:00
Walerią Matelską: tel. 22 828 14 72
Barbarą Łysio: tel. 605 591 315
e-mail: kolekcjoner@rempex.com.pl
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy149
Nocne spotkanie na Rynku Krakowskim
akwarela, karton; 21,5 x 13,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p.d. "Tadeusz Rybkowski";
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Nr katalogowy151
Podhorce
akwarela, karton; 22 x 25 cm;
w oryginalnej mosiężnej ramce;
Niezidentyfikowany malarz lwowski
Nr katalogowy153
Powrót z synagogi, początek XX w.
akwarela, karton; 32,5 x 50 cm w świetle passe-partout;
ślady sygnatury l. d.;
ślady sygnatury l. d.;
Stefan DOMARADZKI (1897-1983)
Nr katalogowy155
Pejzaż z drogą, ok. 1920
olej, tektura; 24 x 37,5 cm;
sygn. l. d. „S. Domaradzki”;
sygn. l. d. „S. Domaradzki”;
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy157
Droga w lesie
olej, tektura; 35 x 27 cm;
Praca wymieniona w katalogu wystawy pośmiertnej artysty zorganizowanej przez ZPAP w Warszawie w 1969 r.;
Konstanty GORSKI (1868-1934)
Nr katalogowy159
W urzędzie
olej, tektura; 17,5 x 20,5 cm na arkuszu 21,5 x 26 cm;
sygn. monogramem p. d. "K. G";
Stanisław SZYGELL (1881-1941)
Nr katalogowy161
W kąpieli (akt), l. 20/30 XX w.
olej, płyta; 35 x 28,5 cm;
sygn. p.d. "Szygell";
sygn. p.d. "Szygell";
Jan SKOTNICKI (1876-1968)
Nr katalogowy163
Jezioro Drywiaty, 1937
olej, sklejka; 33,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d. „Jan Skotnicki”; na odwrocie napisy autorskie i kartka z wystawy Grupy Artystów „Zachęta”;
Kazimierz POCZMAŃSKI (1900-1982)
Nr katalogowy165
Pejzaż z Kazimierza Dolnego, 1967
olej, tektura; 45 x 34,5 cm;
sygn. i datowany l. d. "K. Poczmański /1967";
Ludwik de LAVEAUX (1891 Frysztak - 1969 Londyn)
Nr katalogowy167
Biskra. Na skraju oazy, 1929
olej, tektura; 37 x 47 cm;
sygn. p.d.: L. de Laveaux 1929.
Kazimierz Józef ZIELENKIEWICZ (Caziel) (1906-1988)
Nr katalogowy169
Macierzyństwo (Caritas), lata 30. XX w.
olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 50 cm;
sygn. u dołu pośrodku "K. ZIELENKIEWICZ";
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy171
Portret siostrzenicy
olej, płótno; 52 x 41 cm,
na odwrocie (na płótnie) oł. "256", "41 ol";
Józef MARCINKOWSKI (1909-1978)
Nr katalogowy173
Studium drzew, 1936
olej, płótno; 14 x 17 cm;
sygn. p. d. „J. Marcinkowski”;
Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Nr katalogowy202
Dziewczyna grająca na podwójnym flecie Paweł KOWALCZEWSKI
figurka secesyjna; brąz; wys. ok. 24 cm;
sygn. na odwrocie: P. Kowalczewski (lewa ręka łączona).
Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)
Nr katalogowy302
Matka
drzeworyt, bibułka; 10,5 x 8,5 cm;
sygn. u dołu ołówkiem "Krystyna Wróblewska" (i tytuł drzeworytu).
Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)
Nr katalogowy304
W góralskiej wiosce, 1946
drzeworyt, karton; 12 x 10,5 cm na arkuszu 21,5 x 17 cm;
sygn. i dat. pod klockiem: "MHiszpańska", "1946" oraz gmerk artystki;
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Nr katalogowy306
Pejzaż
monotypia, bibułka; 16 x 21,5 cm na arkuszu 21 x 26 cm;
sygn. p. d. "St. Dretler-Flin", l .d. "Pejzaż";
Stefan DAMSKI (1926-1986)
Nr katalogowy308
Park kultury, l. 50-te XX w.
drzeworyt, karton; 7 x 12 cm;
sygn. ołówkiem p. d. "StDamski", p. d. tytuł;
Marek PIASECKI (1935-2011)
Nr katalogowy314
Dwa koty, 1959
heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
dat. i sygn. na odwrocie; w oprawie autorskiej;
Mieczysław MAJEWSKI (1915-1988)
Nr katalogowy316
Cerkiewka, 1965
akwaforta, karton; 20 x 15 cm na arkuszu 55 x 45 cm;
odbitka 6 z 35;
odbitka 6 z 35;
Stanisław DAWSKI (1905-1990)
Nr katalogowy318
Akt siedzący
monotypia, karton; 28 x 20 cm;
sygn. ołówkiem u dołu "Dawski"; na odwrocie pieczątka "Stanisław K. Dawski/Pologne";
Nr katalogowy320
Erotyk I
drzeworyt barwny, papier czerpany; 22 x 14,5 cm na arkuszu 31 x 23 cm.;
sygn. d.:" Erotyk I", pośrodku "ep. d’art", po prawej "St. Dretler-Flin";