Helena RZEPECKA (1863-1916)

1
Ojczyzna w piśmie i pomnikach. Ilustrowane dzieje piśmiennictwa polskiego. Wydanie pierwsze; T. 1-2, Poznań [1911]; 27 x 21 cm;
Egzemplarz zawiera autograf: Jacek Sempoliński Warszawa
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Odo (Otton) DOBROWOLSKI (1883-1917)

2
Ogólny widok - Pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, 1914-1915 litografia barwna, papier; 25,5 x 40,5 cm (w świetle passepartout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu l. d.: Odo Dobrowolski / 915 Lwów;
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Jacob Philipp HACKERT (1737-1807) - według, rytował H. SCHUTZ, 1 poł. XIX w.

3
Widok na Mont Liberatorio w Molina, 1818 akwaforta, akwatinta barwna, papier;
42,5 x 62 cm (wymiar kompozycji), 48 x 65,5 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

4
Odpoczynek wędrowców, 1883 ołówek, papier; 23 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Bakałowicz Algier 1883,
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Wacław BOROWSKI (1885-1954)

5
Rysunek satyryczny ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Jadwiga KRASIŃSKA (1840-1913)

6
Portret dziecka, 1857 ołówek, kredka czarna, błękitna, biel, papier; 41 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i dat. p. d.: Edvige Krasińska - 1857 - 4. October (ołówkiem)
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Aleksander BRUCKNER (1856-1939)

1001
Encyklopedia Staropolska Warszawa 1939; Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego,
materiałem ilustracyjnym uzupełnił Karol Estreicher tom 1 - 956 str., tom 2 - 1070 str.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł

Sztuka polska

1002
Historja architektury, rzeźby i malarstwa od czasów najdawniejszych, aż do chwili obecnej. Warszawa [1932]; 31 x 24 cm;
Oprawa oryginalna, płótno bogato zdobione, tytulatura tłoczona złotem
estymacja: 900 - 1 200 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

1003
Studium pasącego się konia ołówek, papier; 18,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice koni, krowy i ptaka.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Dom pod wzgórzem akwarela, papier naklejony na tekturę; 17,5 x 13 cm (w świetle passe-partout);
poniżej napis: KENUDAWIEŚSEŁO... - (obcięta dolna część pierwotnej kompozycji);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

102
Panorama Lwowa akwarela, ołówek, papier;
23,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

103
Kościół Bernardynów we Lwowie, 1945 gwasz, papier; 38 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA- /-ACEDAŃSKA
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

104
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

105
Wiano, 1941 gwasz, papier; 30,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 194[1] (ostatnia cyfra daty pod oprawą).
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

106
Wenecja - Przystań III, 1913 akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Maria CZAYKOWSKA-KOZICKA (1878-1963)

107
Widok na wieżę Eiffla z placu przed Palais Chaillot, 1920 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
48 x 58 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: CZAYKOWSKA / PARIS 1920
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

108
Mojżesz, 1904 ołówek, gwasz, papier; 54 x 25 cm;
sygn. p. d.: SW (monogram wiązany)/ 1904
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

109
Ucieczka - szkic akwarela, papier jasnobrązowy; 25,5 x 16,5 cm;
opisana i sygn. l. d.: „Ucieczka” / szkic Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

110
Don Kichot szalony, 1963 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz,
papier naklejony na tekturę; 69 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek 1963 r.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Nicolas POUSSIN (1594-1665) - przypisywany

111
Znalezienie Mojżesza - Szkic do obrazu sepia, gwasz, papier żeberkowy; 38,5 x 54 cm;
na późniejszym papierze (podklejonym w celu zabezpieczenia kompozycji) opis
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

112
Wesele krakowskie, 1937 olej, tektura; 52,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1937;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

113
Powrót saniami o zmierzchu olej, płótno naklejone na tekturę; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

114
Dziecię - Pantokrator olej, sklejka; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Emil LINDEMAN (1864- ok. 1945)

115
Wenecja olej, tektura; 17 x 34 cm;
sygn. l. d.: E. Lindemann.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

116
Przystań olej, tektura; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Batowski, p. d. powtórzona sygnatura, zatarta.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

117
Studium pejzażowe z chatą i drzewami, lata 70. - 80. XIX w. olej, papier naklejony na płótno; 24 x 41,2 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Wilkiewicz [sic!]
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

118
Pejzaż z kozą olej, płótno; 66 x 50 cm;
Na odwrocie napis
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

119
Późne lato, ok. 1970 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

120
Pejzaż z Ruczaj, 1932 olej, tektura; 48 x 48 cm;
sygn. l. d.: S. Żukowski;
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Cena sprzedaży 28 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

121
Przysiółek pod lasem, 1903 olej, płótno; 71 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Teodor ZIOMEK (1872-1937)

122
Staw, 1912 olej, tektura; 26,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ZIOMEK 1912;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

123
W zimowym słońcu olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra

Isaac PAILES (1895-1978)

124
Martwa natura olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. l. d.: I. Pailes.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Borys PETRYŃSKI, XX w.

125
Mimozy w błękitnym wazonie gwasz, pastel, karton; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: BPetryński.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Tadeusz STYKA (1889 - 1954)

126
Kwiaty w wazonie olej, tektura, 93 x 66 cm;
sygn. l.d.: TADE STYKA
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

127
Przed karczmą, ok. 1918 olej, płótno; 48 x 80,7 cm;
sygn. l. d.: A Setkowicz.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

128
Cmentarz muzułmański w Smyrnie, 1931 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn., dat. i opis. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA. 1931/ SMYRNA.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

129
Noc listopadowa, 1957 olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1957 (?)
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Witold WEJCHERT (1867-1904)

130
Wyjazd z dworu na polowanie, 1897 olej, płótno; 91 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Witold Wejchert / 1897 r.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

131
Święty Hubert olej, tektura; 34,5 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1948;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

132
Wesele krakowskie, lata 30. XX w. olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d. Jerzy Kossak.
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)

133
Warszawa - Plac Trzech Krzyży nocą, ok. 1930 olej, płótno; 50,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 9 600 zł

134
Notre Dame w Paryżu, 1912 olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

135
Dziewczyna z koniem, 1885 olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Józef BADOWER (1903-1942?)

136
Portret aktorki - Haliny Drohockiej olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: JBadower (inicjał wiązany);
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

137
Ewa olej, tektura; 48 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: St. Żurawski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

138
Portret damy w sukni balowej, 1953 olej, płótno; 183,5 x 138 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1953 / KRAKÓW;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Raimund GERMELA (1868-1945)

139
Zestaw 4 malowideł dekoracyjnych z historią Amora, 1915 olej, tektura; wymiary ok. 69 x 140,5 cm (kompozycja ujęta w półkolu);
jedna z prac sygnowana i dat. z lewej u dołu: R. GERMELA / 1915.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł