Michał STAŃKO (1901-1969)

132
Zima w górach olej, karton; 24 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stańko.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

133
Ogrody - Capri olej, płótno; 57 x 77 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

134
Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916 olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.
estymacja: 320 000 - 420 000 zł

Tytus CZYŻEWSKI (1880-1945)

135
Akt z kotem, ok. 1935 olej, płótno; 71 x 48 cm;
sygn. p. d.: Tytus Czyżewski
estymacja: 100 000 - 130 000 zł

Józef MEHOFFER (1868-1946)

136
Portret kobiety z pieskiem na czerwonej smyczy olej, płótno; 92 x 64 cm;
sygn. p. d.: JózMehoffer.
estymacja: 170 000 - 230 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

137
Portret kobiety (Portret Pani z szalem) olej, tektura; 80 x 61 cm;
sygn. i dat. p. g.: Paris 191[3 lub 4]/ Olga Boznańska
estymacja: 400 000 - 500 000 zł
Cena oferowana 260 000 zł

Pieter IV LISAERT (czynny 1595-1629/30)

138
Wizja św. Bernarda z Clairevaux, 1615-1620 olej, deska dębowa; 61 x 44 cm;
na odwrocie znak warsztatu wykonującego podobrazia drewniane z Antwerpii
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Malarz Nieokreślony, XiX w.

139
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane; 68 x 51 cm.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Willem KALF (1619/22-1693)

140
W izbie olej, deska parkietowana; 31,5 x 26,5 cm;
sygn. przy lewej krawędzi: KALF;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Edward Harrison COMPTON (1881-1960)

1101
Pejzaż górski akwarela, papier; 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. HRRISON / COMPTON / 1922.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1102
Motyw miejski akwarela, papier; 34,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: … - nieczytelna (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)

1103
Sosny w słońcu, 1920 gwasz, karton; 33 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: M.SIEMIŃSKI 920 r.;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

1104
Kamieniarz akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WSkoczylas, l. d.: 7. 22.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

1105
Wrześniowe słońce na Podhalu akwarela, papier; 45 x 67,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1106
Martwa natura z kielichem, ok. 1960 akwarela, papier;
58,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1107
Pejzaż, 1937 akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat p. d.: Janhrynkowski 37 ? (słabo czytelna).
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1108
Mężczyzna w czarnym płaszczu - Miniatura gwasz, kość; 7,5 x 6 cm (owal w świetle oprawy);
w czernionej ramie z liściem dębu u góry.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

1109
Mężczyzna w mundurze - Miniatura gwasz, kość; 7 x 5,5 cm (owal w świetle oprawy);
w czernionej ramie z kwiatową gałązką u góry.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Stanisław KRZYSZTAŁOWSKI (1903-1990)

1110
Lazurowe wybrzeże olej, tektura; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Krzyształowski;
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

F. BLOCH, XIX/XX w.

1111
Dziewczyna z parasolką olej, płótno; 74 x 57 cm;
sygn. śr. d.: Fr. Bloch 96.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

M. MULLER, XIX / XX w.

1112
Głuszec olej, płótno; 78 x 59,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: M. Muller. Munchen.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 900 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

1113
Stare miasto nocą olej, tektura; 55,5 x 47,5 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz (przysłonięte ramą).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Anton RAUFER-REDWITZ (1871-1965)

1114
Martwa natura z dzbanem olej, płótno; 75 x 101 cm;
sygn. p. d.: A. Raufer-Redwitz.
estymacja: 6 800 - 9 000 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

1115
Wnętrze lasu, 1928 olej, tektura; 45 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Bohuszewicz 928;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 400 zł

Maurycy BLOND (1899-1974)

1116
Kwiaty olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Blond;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Gaspard DUGHET [Gaspard POUSSIN] (1615-1675) -według

1117
Widok na klasztor Monte Casino olej, płótno dublowane; 57 x 81 cm;
na odwrocie, na blejtramie opisy m.in.: Caspar Pousin (sic!) N. 89;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Émile René LAFONT ? (1853-1916)

1118
Bulwar paryski olej, płótno; 50,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Emile LAFONT.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Aleksander RAFAŁOWSKI (1894-1981)

1119
Kazimierz olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: A. Rafałowski;
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Mieczysław KORWIN PIOTROWSKI (1869-1930)

1120
Jesień olej, tektura; 63,5 x 72 cm;
sygn. l. d.: M.K. Piotrowski.
estymacja: 5 800 - 7 800 zł

Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)

1121
Dworek w Jankowicach, 1946 olej, sklejka; 47 x 50 cm,
sygn. wraz z dedykacją p. d.: Kochanej, drogiej Steni / Stach (ołówkiem)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

1122
Zima olej, płyta; 47 x 72 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

1123
Mars i Wenus olej, deska; 33 x 44 cm.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1124
Para obrazów - Dzieci Portret chłopczyka, Portret dziewczynki:
olej, deska; 16 x 11,5 cm; sygn. p. g.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, polski, XX w.

1125
Ukrzyżowany olej, płótno; 75 x 55 cm.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

1126
Dziewczyna z różą, 1940 olej, tektura; 49,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski / 940.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 300 zł

Oscar Edwin Adalbert MEYER-ELBING (ok. 1866-1930)

1127
Jesienny nastrój olej, tektura; 21 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: Meyer Elbing / 02;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1128
Portret brodatego starca olej, płótno; 39 x 31 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: GG.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

1129
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 31 x 26,5 cm;
sygn. p. d. (…) - nieczytelna.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

CZERWIŃSKI.

1130
Zmierzch olej, płótno; 53,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: ... Czerwiński - słabo czytelna
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1131
Martwa natura z figurką Madonny i klucze, 1964 olej, płótno; 64,5 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1964.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1132
Pejzaż jesienny, 1957 olej, płótno; 63 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 1957.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

1133
Droblin, 1941 olej, karton; 36.5 x 25,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 25.8.1941 DROBLIN. / Kasper Pochwalski (ołówkiem);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Władysław POCHWALSKI (1860-1924)

1134
Akt męski, 1884 olej, płótno; 33,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 884 / WPochwalski.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Autor nieokreślony, podkarpacki, XVIII lub pocz.XIX w.

1135
Tryptyk z Matką Boską tempera, deska; 32,5 x 41 cm (tryptyk otwarty);
w centralnej części przedstawienie Madonny z Dzieciątkiem
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

1136
Redaktorzy, 1916 olej, tektura; 35,5 x 51 cm;
sygn.. i dat. na odwrocie czerwoną kredką: Zygmunt Wierciak 1916 r.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

F. ROTHE, XIX w.

1137
Para portretów Portret kobiety, Portret mężczyzny
gwasz, papier; 16,7 x 13 cm (w świetle tłoczonej oprawy);
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

1138
Sosny nad morzem olej, tektura; 49 x 34,5 cm;
sygn.. p. d.: St. Żurawski.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, monogramista SB, XIX w.

1139
Portret szlachcica olej, płótno; 37,5 x 27 cm;
sygn. i dat. z lewej u dołu: S.B. (monogramem) / 1883.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł