Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI
Nr katalogowy1
Pan Tadeusz
Lwów [1889], 37 x 28 cm, oprawa wydawnicza, czerwone płótno
z bogatymi tłoczeniami i złoconymi ornamentami na licu i grzbiecie, stron 295
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Max KLINGER (1857-1920)
Nr katalogowy3
An die schoenheit - Do piękna
akwaforta, papier; 41,5 x 32 cm (odcisk płyty),
50 x 40 cm (wymiar arkusza),
sygn. p. d.: MAX KLINGER (na płycie)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
50 x 40 cm (wymiar arkusza),
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1 400 zł
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Nr katalogowy4
Kobieta w różowej apaszce
ołówek, kredka, papier; 36,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
3 700 zł
1001
ALBUM Malarstwa Polskiego
Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według
Nr katalogowy1003
Święta Rodzina
rytował Joseph WILDIERS
miedzioryt, papier; 44 x 35 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Jan WOJNARSKI (1879-1937)
Nr katalogowy1005
Kościół św. Wojciecha, 1911
autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)
Nr katalogowy1007
Fragment z Rynku w Krakowie, 1911
autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Józef CZAJKOWSKI 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
1009
Zestaw czterech grafik
I. Tableau D’Andre Del-Sarte,
akwaforta, papier czerpany; 39,5 x 25,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Władysław BIELECKI (1896-1943)
Nr katalogowy1011
Wawel - baszta Sandomierska
drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (odcisk klocka),
18,5 x 17,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Nr katalogowy1012
Skałka - dzwonnica św. Katarzyny
drzeworyt barwny, papier; 15,7 x 13,6 cm (odcisk klocka),
17,5 x 174,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
900 zł
Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)
Nr katalogowy1013
Różowy kapelusik
ołówek, kredka, papier; 28,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)
Nr katalogowy102
Rybak z Helu
pastel, papier; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: J. M. Kasprowicz / Hel.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy104
Taniec żydowski, ok. 1960
tempera, płótno naklejone na tekturę;
66 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
33 000 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Nr katalogowy105
Bukiet kwiatów, 1973
akwarela, karton; 70 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: maja berezowska 73.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Nr katalogowy107
Motyw z nad jeziora Maggiore
gwasz, papier; 11,7 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
1 500 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy108
Pejzaż z myśliwym, 1919
akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
55 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Nr katalogowy111
Dziewczyna w wielobarwnej chuście z wazonem, ok. 1925
pastel, tektura; 70 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
30 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Nr katalogowy114
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859
olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
estymacja: 38 000 - 48 000 zł
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
estymacja: 38 000 - 48 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy119
Branka, 1942
olej, płótno; 50 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1942. [Obraz przed konserwacją].
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
10 000 zł
Adam SETKOWICZ (1875-1945)
Nr katalogowy120
Motyw wiejski
olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
4 700 zł
Władysław Karol SZERNER (syn) (1870-1939)
Nr katalogowy122
Lisowczyk
olej, płótno; 38,5 x 31 cm;
sygn. i opisany p. d. Władysław Szerner (...)/ Monachium
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
13 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Nr katalogowy123
Spłoszony koń, 1942
olej, tektura; 49,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
6 500 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy126
Akt siedzącej dziewczyny, 1904
olej, tektura; 54,5 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: a Karpiński / Monachium. 1904 -
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)
Nr katalogowy130
Drzewa, ok. 1888
olej, płótno naklejone na sklejkę; 80 x 52 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności, odręcznie wypisane przez syna artysty
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
estymacja: 16 000 - 20 000 zł