Tadeusz RYBKOWSKI (1846-1926)

154
Rok 1915 w Galicji olej, płótno; 36 x 51 cm;
sygn. i opis p. d.: Tadeusz Rybkowski / "Rok 1915 w Galicyi"
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Kazimierz BATOWSKI (1866-1946)

155
Powóz przed dworem, 1924 olej, tektura; 39,5 x 56 cm;
sygn. p. d.: Batowski / 1924
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

156
Wesele krakowskie olej, tektura; 25,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

157
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza. 450 000 zł

Malarz NIEOKREŚLONY (XIX W.)

158
Hetman Stefan Czarnecki olej, płótno; 163 x 70,5 cm;
kopia obrazu Brodero Matthisena z 1659 roku
znajdującego się obecnie na Zamku Królewskim w Warszawie
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

159
Portret kobiety, 1923 olej, płótno, 73,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert Paris 1923
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

160
Portret damy - Karolina Glorieux olej, płótno dublowane; 150 x 100 cm
Identyfikacja osoby na podstawie częściowo zamazanego
napisu na odwrocie.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

161
Szlachcic śląski, 1622 olej, płótno; 199 x 108 cm;
opis l. d. z datą: 1622
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)

162
Ecce Homo olej, płótno dublowane; 82 x 67 cm
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Malarz nieokreślony (XVIII w.)

163
Ecce Homo, 1783 olej, płótno dublowane; 68 x 56 cm;
poniżej przedstawienia napis na banderoli z datą 1783
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Jan WYNANTS (1632-1684) - krąg

164
Scena rodzajowa ze sztafażem olej, płótno; 73 x 97 cm
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

165
Scena biblijna olej, płótno dublowane;
107 x 92 cm; [po konserwacji]
Cena wywoławcza. 27 000 zł

MENZ (XIX w.) [Max von MENZ (1824-1895)?]

166
Wdowi grosz, 1850 olej, płótno; 79 x 68 cm;
sygn. i opis l. d.: 18 Menz. 50/ Mu¨nchen
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Malarz nieokreślony polski (XVIII/XIX w.)

167
Matka Boża z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane; 21,5 x 17,2 cm;
na odwrocie napis ukryty pod krosnem: WIDZIAŁ
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

168
Matka Boża z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane; 77 x 62,5 cm
Cena wywoławcza. 8 300 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

169
Porwanie Sabinek olej, płótno dublowane; 65,5 x 48,5 cm
Cena wywoławcza. 16 000 zł

170
Scena przed chatą olej, płótno dublowane; 41,5 x 37 cm;
na odwrocie fragment nalepki z odręcznym opisem
Cena wywoławcza. 2 500 zł

171
Scena rodzajowa - Pożegnanie olej, płótno dublowane; 44 x 36 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony włoski (XVII/XVIII w.)

172
Jezus i Samarytanka olej, płótno dublowane;
144,5 x 196,5 cm
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1101
Grenadier olej, deska; 35 x 27 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 5 000 zł

M. WOJTKIEWICZ (XX w.)

1102
Kwiaty w wazonie, 1932 olej, tektura; 52 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: M Wojtkiewicz / 1932
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Marian NOWICKI (1904-po1939)

1103
Biała bluzka, 1945 olej, tektura; 15 x 11 cm;
sygn. p. d.: M. Nowicki / Linz 1945
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Mieczysław ORACKI-SERWIN (1912-1977)

1104
Martwa natura z kwiatami, 1940 olej, tektura; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Oracki-Serwin 1940
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Charles Garabed ATAMIAN (1872-1947)

1105
Kurnik, 1932 olej, tektura; 24,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: ATamian
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Alojzy SIWECKI (1912-1988)

1106
Zaprzęg przed gospodarstwem olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: ASiwecki
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Janusz TRZEBIATOWSKI (ur. 1936)

1107
Nad czerwoną strugą olej, płótno; 45 x 50 cm;
w załączniku odwrocie oprawy z nalepką z TPSP
w Krakowie z informacją o pracy i autorze
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

Marian Teofil WYROŻEMSKI (1913-?)

1108
Barbarka olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. l. d.: M. WYROŻEMSKI
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

1109
Pejzaż tatrzański olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza. 900 zł

Malarz nieokreślony

1110
Pejzaż miejski olej, sklejka; 51 x 64,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Jan SZOPIŃSKI (1893-1971)

1111
Bukiet kwiatów olej, płyta; 47,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkic kompozycji wielopostaciowej przed chatą
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Józef KRZYŻAŃSKI (1898-1987)

1112
Cerkiew olej, tektura; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Krzyżański 1939?
Cena wywoławcza. 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Herman WAGNER (XX w.)

1113
Kogut i kury olej, płótno; 60,5 x 80,5 cm;
sygn l. d.: słaboczytelnie
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Victor STRAUSS (1862-1937)

1114
Pejzaż ze snopami olej, płyta; 70 x 91,5 cm;
sygn. p. d. (ryta): V Strauss
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Victor STRAUSS (1862-1937)

1115
Pejzaż górski olej, płótno; 50 x 51 cm;
sygn. l. d.: W STRAUSS
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Szczepan ANDRZEJEWSKI (1892-1950)

1116
Chałupa, 1939 olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 51 x 41 cm;
sygn. i dat. l. g.: Andrzejewski 39
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Eduard von HAGEN (1834-1909)

1117
Portret dziewczynki w różowej sukience olej, płótno dublowane, 65,5 x 48 cm;
sygn. p. g.: E. v. Hagen 1889
Cena wywoławcza. 3 800 zł

1118
Pejzaż z dwoma drzewami olej, papier naklejony na płótno;
19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. słaboczytelnie
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Ch. NISMAT (XIX/XX w.)

1119
Miasteczko olej, płótno; 63,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: Ch. Nismat
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

1120
Nokturn olej, płótno; 15 x 20 cm;
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Tadeusz SZEWCZYK-BARWECKI (1912-1999)

1121
Potyczka, 1919 akwarela, papier; 18,5 x 331,5 cm (w świetle oprawy);
data p. d.: Sierpień 1929 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

1122
Żagiel olej, tektura; 28,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Wojnarski
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Józef Wincenty KRUSZEWSKI (1853-1920)

1123
Kolejka tusz, akwarela, papier; 34,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn p. d.: J. Kruszewski
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Malarz nieokreślony

1124
Pejzaż olej, sklejka; 35,8 x 50 cm;
sygn. l. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

1125
Motyw z Krosna, 1940 olej, sklejka; 42 x 57,7 cm;
sygn. p. d.: Butytir? Emil Krosno 1940
Cena wywoławcza. 800 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

1126
Kwitnące jabłonie olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

1127
Wenecja olej, tektura; 48,7 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

1128
Widok na morze olej, płyta, 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: RBratkowski
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Helen IVERSEN (1870-OK. 1930)

1129
Żółte róże w wazonie olej, płótno; 67 x 103 cm;
sygn. p. d.: Helen Iversen
Cena wywoławcza. 3 200 zł