Henryk SAJDAK (1905-1995)

106
Polana Chochołowska w Tatrach akwarela, karton; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Sajdak
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX w.)

107
Dysputa, 1818 (?) pastel, papier; 88 x 69 cm
sygn. u dołu (na kartce) …/ fecit/ 1818?
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

108
Żydzi studiujący Torę pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Artur/ Markowicz / Kraków
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

109
Góralska dziewczyna pastel, papier; 49 x 32 cm (w swietle oprawy);
sygn. l. d.: St. Górski (przed konserwacją)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Roman KARSKI (1872-?)

110
Portret kobiety - Eugenia z Łaszczyków Zasadzińska, 1923 pastel, papier; 72,5 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Roman Karski / 1923 r.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

111
Projekt dekoracji ściennej ze Zmartwychwstałym Chrystusem gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura fakturowana;
49,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer (przed konserwacją)
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

112
Portret kobiety pastel, papier, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 25 000 zł

M. DEMCZUK (XX w.)

113
Dom przy ul. Gęsiej w Warszawie, 1932 kredka, akwarela, gwasz, papier;
45,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

M. DEMCZUK (XX w.)

114
Ulica Łucka w Warszawie, 1932 akwarela na podrysowaniu czarną kredką, papier;
48,5 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

115
Mauzoleum Izraela Poznańskiego na Nowym Cmentarzu Żydowskim w Łodzi akwarela, papier; 58 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Groszang
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XIX w.

116
Pejzaż romantyczny z zamkiem akwarela, papier, 51 x 69 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

117
Kobieta z kotem, 1949 piórko, sepia, akwarela, papier;
36 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

118
Akt leżącej kobiety, ok. 1925 sangwina, węgiel, papier;
26,3 x 37,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

119
Scena symboliczna - Bogini Isztar z Gilgameszem akwarela na podrysowaniu kredką, papier;
68,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

120
Martwa natura z dzbanem i cytrynami, 1957 akwarela, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Abraham WEINBAUM (1890-1943)

121
Bukiet anemonów na stoliku gwasz, papier; 32,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: A Wenbaum
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

122
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 60 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

Berthe ART (1857-1934)

123
Martwa natura z paletą, 1885 olej, płótno; 72 x 103 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Art 1885
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Maurycy BLOND (1899-1974)

124
Martwa natura z paletą i kasetą malarską olej, płótno; 32 x 45 cm;
sygn. p. g.: M. BLOND
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Zygmunt GLINICKI (1898-1940)

125
Martwa natura z cytryną, 1924 olej, płótno; 93,5 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. GLINICKI 1924
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

126
Wnętrze izby, 1884 olej, płótno naklejone na tekturę; 47 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Pochwalski 1884
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Józef JAROSZYŃSKI (1835-1900)

127
Pejzaż z końmi uciekającymi przed niedźwiedziem olej, płótno; 54 x 74 cm
sygn. u dołu: Jaroszyński
Cena wywoławcza. 8 900 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

128
Konie na pastwisku olej, tektura; 36,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

129
Bitwa pod Kutnem, 1939 olej, płótno; 115 x 150 cm
sygn.p. d.: Jerzy Kossak/ Kutno/ 1939
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 47 000 zł

Charles Garabed ATAMIAN (1872-1947)

130
Śniadanie w ogrodzie olej, tektura; 44 x 34 cm;
sygn. p. d.: ATamian
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)

131
Wiejskie podwórko, 1918 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA. 1918.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

132
Wiosna, 1904 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI / 1904 ROK
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

133
Martwa natura olej, sklejka, 60,8 x 48,5 cm;
dedykacja autorska p. g. oraz sygnatura: T. Cybulski
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Stefania MORAWSKA-ORDYŃSKA (1882-1968)

134
Martwa natura olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. l. d.: St. Ordyńska / Paris
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

135
Żółte róże w wazonie z porcelanową figurką olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński
Cena wywoławcza. 9 000 zł
Cena oferowana 7 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

136
Róże w wazonie olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

137
Nad rozlewiskiem olej, płótno; 53,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk;
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

138
Młyn olej, tektura; 53 x 68 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

139
Idylla pasterska, 1907 olej, płótno; 94 x 137 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI 1907
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

140
Pejzaż, przed 1939 olej, płótno; 50 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Jerzy Ryszard KRAUZE (1903-1978)

141
Pejzaż z Huculszczyzny IV olej, płótno; 27 x 36 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krause
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

142
Pejzaż z kapliczką olej, płótno; 37 x 62 cm,
Cena wywoławcza. 40 000 zł

W. HERMANN (XIX/ XX w.)

143
Pejzaż olej, płótno dublowane; 75 x 114,5 cm;
sygn. l. d.: W. Hermann
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

144
Kwitnące jabłonie, 1943 olej, tektura; 35 x 49,8 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski / Wieliczka 943
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

145
Kwitnące jabłonie, 1901 olej, płótno dublowane; 33 x 28 cm;
na odwrocie naklejka z Towarzystwa
Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

146
Widok z okna krakowskiej pracowni olej, tektura; 48 x 74 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska
Cena wywoławcza. 80 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

147
Portret kobiety, 1942 olej, płyta, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kr. Wróblewska 1942
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Konstanty KIETLICZ-RAYSKI (1866-1924)

148
Muzykanci, 1914-1915 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: KONSTANTY / KIETLICZ-RAYSKI
/ LUBLIN - 1914 - 1915
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

149
Dziewczynki z kotami, 1917 olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917
Cena wywoławcza. 70 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Malarz nieokreślony rosyjski (XIX/XX w.)

150
Przeprawa na Dniestrze olej, płótno; 59 x 106 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Iraida CWIETKOW (1923-2003)

151
Józef Piłsudski w rozmowie z oficerem w okopach olej, płótno; 80 x 87 cm;
sygn. l. d.: I Cwietkow
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

152
Na Gromniczną, ok. 1910 olej, tektura; 60 x 49,5 cm
sygn. l. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955) i pracownia

153
Napad wilków, 1945 olej, tektura; 37 x 52 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1945;
Cena wywoławcza. 5 500 zł
Cena oferowana 5 200 zł