Christoph LENZ (1829-1915)

213
Madonna brąz, kamienna podstawa,
wys. całkowita: 11,5 cm (wysokość całości);
sygn. z tyłu: LENTZ.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Anna CARRIER, XIX w.

214
Czesząca włosy brąz, kamienna podstawa; wys. całkowita: 35 cm.
sygn. na bryzowej podstawie: A. CARRIER;
Francja, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Eugene MARIOTAN (1854 -1933)

215
Popiersie Chrystusa brąz patynowany; wys. całkowita: 23 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

216
Para rzeźb brąz, wys. 54,5 cm
Cena wywoławcza. 5 600 zł

Emile LAPORTE (1858-1907)

217
Przysięga brąz, wys. 78 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: LAPORTE
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

218
Kobieta z dzieckiem stop metali (?), patyna czarna, wys. 57 cm.
XIX/ XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

219
Pieta stop metalu (?) patynowany, wys. ok. 40 cm
nieokreślony artysta, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Naum Lwowicz ARONSON (1872-1943)

220
Popiersie Ludwiga van Beethovena brąz, odlew patynowany,
wys. 17 cm, podstawa 12,3 x 12,3 cm.
Francja?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912)

221
Po łowach brąz, wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours
oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza. 13 000 zł

222
Para aniołów drewno lipowe, polichromowane i złocone,
wys. 122 cm.
Kraków, ok. 1710-30
Cena wywoławcza. 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Bolesław GARDULSKI (1885-1961)

301
Łódki przy brzegu fotografia, guma arabska (odcień błękitny),
papier; 34 x 25,2 cm;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Halina PAWLIKOWSKA (ur. 1931)

302
Pamięci Blaudyny Land z Malczewskich akwaforta, mezzotinta; papier;
48,5 x 37 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 700 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

303
Pejzaż, 2000 grafika komputerowa, papier;
38 x 56 cm (wymiar kompozycji), 42 x 59,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (ur. 1921)

304
Ognisty Ptak, 1965 linoryt barwny, papier żeberkowy;
58,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz LIPSKI (1905-1987)

305
Kompozycje geometryczne - zestaw 4 prac, 1977 serigrafia, papier; format kompozycji zróżnicowany
(53 x 48 cm, 58 x 54 cm - 2 prace, 66 x 50,5 cm);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Gabriela MORAWETZ (ur. 1952)

306
Teka 19 rycin, 1974-1975 mezzotinta, papier; arkusza zbliżony do formatu
34 x 25 cm (formaty rycin zróżnicowane);
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

307
Monotypia +, 2012 monotypia, papier;
44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 60 x 46,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

308
Monotypia +, 2014 monotypia, papier;
44,5 x 32,5 cm (wymiar kompozycji), 61 x 46,5 cm (wymiar arkusza);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

309
Bez tytułu, 1961 akwaforta, papier;
15 x 11 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Mirosław BAŁKA (ur. 1958)

310
Bez tytułu - Kompozycja podwójna, 1994 technika własna, papier;
39 x 58 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

311
Twarze piórko, tusz, papier;
19,5 x 11,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 800 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

312
Kompozycja surrealistyczna, 1948/49 piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
28,5 x 24,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

313
Kompozycja figuralna - W salonie tusz lawowany, papier;
22,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 900 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

314
Widok z okna pensjonatu Firenze flamaster czarny jasnobrązowy, papier;
26,5 x 19,5 cm;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)

315
Kamerdyner, 1982 tusz, akwarela, papier;
21,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 800 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Marian MICHALIK (1947-1997)

401
Cisza o zmierzchu pastel, papier; 52 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Michalik M.;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

402
Pies Alosza, 2007 akryl, papier;
23,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Alicja WAHL (ur. 1932)

403
Trzy postacie, 1999 pastel oleisty, papier;
29 x 20,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

404
Kusieciel demonów, 1980 pastel, płótno; 50,5 x 72 cm;
sygn. l. d.: Ryszardowi Stefan Ż 19.7.80 r
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 27 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

405
Pan - R.V.B.L, 1993 olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. u dołu po środku: E. Markowski
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

406
Bez tytułu - Profile, 1978 węgiel, biel tytanowa (?), płótno;
135,5 x 190 cm;
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Hilary KRZYSZTOFIAK (1926-1979)

407
Totem nr 11, 1966 olej, płótno; 130 x 60 cm;
na odwrocie napis: Nr. 11 oraz nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie Z cyklu "Totemy
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)

408
Kompozycja, 1974 relief, akryl, płyta;
86 x 72 cm (razem z autorską oprawą);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

409
Tryptyk ekspresjonistyczny olej, płótno naklejone na płytę;
109,5 x 59,5 (wymiary części bocznych),
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

410
II - Pruski mur, 1989 technika własna (akryl, metal),
płyta; 65 x 65 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Radosław SOWIAK (ur. 1950)

411
Karnawał - Warcaby z P.M., 2014 akryl, płótno;
70 x 60 cm;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

412
Autoportret, 1999 olej, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: Winiarski. '99
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

413
Bez tytułu, 1968 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn.. i dat. na odwrocie u dołu: Winiarski 68 oraz napis
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Mikołaj WOŁKOWYCKI (1925-2011)

414
Struktura pionowa olej, płótno, 86 x 46 cm;
opisany na odwrocie (na blejtramie): "Struktura pionowa" / M. Wołkowicki cena
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

415
Interwały postfizykalne IV, 2012 akryl, płótno; 119 x 60 cm;
sygn. l. d.: ABAKO '12, napis p. d.: IV
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Henryk CHYLIŃSKI (ur. 1936)

416
Pieta`, 2003 olej, płótno; 141 x 200 cm;
sygn. i dat. u dołu z prawej wzdłuż krawędzi.: H. CHYLIŃSKI ‘03
Cena wywoławcza. 50 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Eugenia SKWARCZEWSKA (1891-1981)

417
Przy pracy olej, płótno, 85 x 69 cm;
sygn. p. d.: E. Skwarczewska
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

418
Martwa natura na zieleni, 1991 olej, płótno; 81 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Joniak 91
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

419
Na plaży olej, płótno; 55 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: T
Cena wywoławcza. 8 500 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

420
Meksykański skrzypek, 2001 olej, płótno; 89 x 88 cm;
sygn. l. d.: Eugeniusz Gerlach 2001; data p. d.: Kraków 3/ II
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Agata KLECZKOWSKA (ur. 1987)

421
Lis, 2011 akryl, płótno;
65 x 81 cm;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Robert OLSZOWSKI (ur. 1969)

422
Czas i przestrzeń akryl, płótno;
70 x 70 cm,
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Krzysztof PATALAS (ur.1961)

423
Mroźny poranek, 2014 olej, akryl, płótno; 79,5 x 80 cm;
sygn., dat. i opis. na odwrocie: MROŹNY/ PORANEK 2014 R/ KP
Cena wywoławcza. 1 500 zł