Anna SZPRYNGER (ur. 1982)

424
Bez tytułu (11), 2010 akryl, płótno; 30 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2010.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Agata KLECZKOWSKA (ur. 1987)

425
Królik, 2011 akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: AGATA KLECZKOWSKA / 2011.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Jacek PAŁUCHA (ur. 1966)

426
Piknik pod gruszą, 2011 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. l. d.: J Pałucha 2011
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jacek PAŁUCHA (ur.1966)

427
Zepsuty maluch, 2008 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Pałucha 2008
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Eugeniusz WANIEK (1906 -2009)

428
Dante i Matylda, 1993 olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: E Waniek 93
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Andrzej STROKA (ur. 1953)

429
„Piosenka” Monroe, 1981 akryl, płótno;
65 x 50 cm;
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Robert JABŁOŃSKI - [Robert WORLD] (ur. 1982)

430
Dziewczyna afgańska, 2014 olej, płótno;
105 x 85 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Teresa KLINK (ur. 1940)

431
Zniszczony konkret, czyli napalmowy pejzaż, 1970 technika mieszana (sznurek, sizal, farby olejne), płótno;
91 x 111 cm (wraz z ramą)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Adam BRINCKEN (ur. 1951)

432
Pejzaż cmentarny I, 1978 technika własna, olej, sznurek, płótno;
120 x 108 cm (forma przestrenna);
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

501
Bez tytułu, 1963 technika własna (gips patynowany na czarno), płyta;
wymiar obiektu: 210,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

502
Stwórca - ok. 1930 drewno; wys. 48 cm;
napis ryty wtórny: Szukalski / szczep "Rogate serca" [sic!]
Cena wywoławcza. 8 000 zł
Cena oferowana 6 700 zł

Daniel LUDWICZUK (ur. 1957)

503
Fabryka pogody, 2007 drewno; wys. wraz z cokołem 44 cm,
szer. 83 cm, głęb. 14 cm
Cena wywoławcza. 1 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Bronisław CHROMY (ur. 1925)

504
Dwa medale okolicznościowe Medal „500 rocznica urodzin Kopernika”
Medal „XXX-lecie Zespołu Pieśni i Tańca AGH w Krakowie”
Cena wywoławcza. 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

601
Wazon szkło przezroczyste i rubinowe; wys. 18 cm.
Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 700 zł

602
Żardiniera - wazon szkło barwione w masie, szlifowane,
fasetowane; wys. 15,5 cm.
Czechy ?, Polska?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

603
Wazonik szkło warstwowe brązowo-ugrowe, trawienie;
wys. 13 cm;
Francja, firma Emila Galle, ok. 1910
Cena wywoławcza. 2 200 zł

604
Wazon z przedstawieniem tańczących kobiet Francja?, nieokreślona wytwórnia
- w typie szkieł R. Lalique’a, ok. 1930.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

605
Kielich biedermeier z postacią powstańca, 1830 szkło przezroczyste, czara pokryta żółtą listrą,
szlifowane, rytowane; wys. 13,5 cm;
Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

606
Talerz z herbem Anglia, Londyn, A.B. Daniell und Son
(firma dekorująca i sprzedająca porcelanę)
ok.1860/70
Cena wywoławcza. 900 zł

607
Wazon z dekoracją kwiatową fajans, farby ceramiczne - dekoracja malowana
z ręki, szkliwo ołowiowo - boraksowe; wys. 33,5 cm;
Koło, Zakłady Fajansu, po 1951.
Cena wywoławcza. 800 zł

608
Serwis do kawy z motywem reliefowych ryb Katowice, wytwórnia „Steatyt” Zygmunta Buksowicza,
lata 60. / 70. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

609
Serwis obiadowy Fryderyka Śląsk, Wałbrzych, Krister Porzellan Manufaktur - KPM
(zał. 1831) lata 1935 - 1945.
Cena wywoławcza. 3 900 zł

610
Duża patera deserowa z trzonem - nimfą - dekoracja środka stołu porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

611
Serwis deserowy Pompadour, ze złoceniami Niemcy, Selb, wytwórnia Rosenthal,
lata 40. / 50. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

612
Zespół naczyń deserowych z dekoracją Zwiebelmuster porcelana, kobalt podszkl.;
Miśnia, XIX/XX w.(?) - pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

613
Serwis deserowy ze szlakiem barwnych miniatur wg Jeana Fragonarda Niemcy, Selb, Rosenthal AG, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

614
Talerz dekoracyjny z reliefem bluszczu i barwnym bukietem Miśnia, XX w. - okres powojenny
Cena wywoławcza. 900 zł

615
Wazon dekoracyjny z pokrywą, z puttami i girlandami kwiatów terakota ze szkliwem matowym, naśladującym brąz;
wys. ok. 58 cm;
Francja lub Belgia?, wytwórnia nieokreślona, XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

616
Osłonka na donicę, z dekoracją ornamentalną „jubilerską” Belgia, La Louviere, Faiencerie de Keramis
Boch Freres, ok. 1910
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena oferowana 600 zł

617
Naczynie (terryna?) fajans, szkliwo cynowe o zielonkawo - błękitnym
zabarwieniu i z krakelurą;
Holandia, Delft, XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

618
Lampa z motywem kwiatów storczyka Włochy, nieokreślona wytwórnia, XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

619
Para kobaltowych wazonów dekoracyjnych z miniaturami dworskimi i pejzażowymi Francja (?), naśladownictwo XVIII-wiecznych
wyrobów królewskiej manufaktury w Sevres,
koniec XIX w. - XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 600 zł

620
Miska toaletowa dzbanek na wodę, z dekoracją roślinną z motywem wróbelków Anglia, Staffordshire - Hanley, wytwórnia Brown
- Westhead, Moore and Co., kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

621
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III
przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina,
powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

701
Cukiernica plater (wtórnie posrebrzony) cechowany;
Kraków, Wytwórnia Jakubowskiego i Jarry,
lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

702
Kosz z pałąkiem plater cechowany; Bruksela,
Orfevrerie Bruno Wiskemann, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł
Cena oferowana 600 zł

703
Taca prostokątna stop niklu cechowany;
Niemcy, Schwerte, firma Fleitmann und Witte,
2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

704
Lustro stop cynowy srebrzony cechowany;
Warszawa, Fabryka Wyrobów Metalowych
Roman Plewkiewicz i Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

705
Buliera na podstawie z podgrzewaczem plater cechowany;
Austria, Barndorf, Metallwarenfabrik Artur Krupp,
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

706
Waza z nakrywą plater cechowany (GB/N - w rombie o zaokrąglonych narożach);
wys. 33,5 cm, szer. 40,5 cm, głęb. 29 cm.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

707
Patera secesyjna szkło, plater cechowany;
Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1900
Cena wywoławcza. 2 500 zł

708
Krater do chłodzenia szampana plater na miedzi cechowany;
Warszawa, Bracia Henneberg, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

709
Imbryk do herbaty plater (wtórnie srebrzony ) cechowany;
Cena wywoławcza. 1 100 zł

710
Para solniczek srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane;
Francja, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł

711
Tacka na wizytówki neoklasycystyczna srebro próby 1 z głową Minerwy; waga 255 g.;
Paryż, monogram złotnika HB, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

712
Sztućce do deseru na 12 osób srebro próby 800 cechowane,
waga (tylko widelczyki) 294 g. Niemcy,
Monachium, firma Carl Weishaupt, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

713
Para obrączek do serwetek srebro próby 800 częściowo złocone cechowane,
waga 97 g. Brema, Koch und Bergfeld, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 700 zł

714
Mlecznik srebro cechowane, waga 182 g.
Berlin, złotnik Georg Heinrich Steffen,
1804-15
Cena wywoławcza. 2 300 zł