Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

129
Pałac w Łazienkach w Warszawie, 1895 olej, sklejka; 25 x 34 cm (paleta malarska);
sygn. l. d.: Souvenier / Varsovie d. 5/9? 95 M. Trębacz.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Władysław LAM (1893-1984)

130
Czerwone maki na Monte Casino, po 1944 - ok. 1960 olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W/ LAM … (data nieczytelna)
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

131
Zboże - Łany olej, płótno, 80 x 135 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Cena wywoławcza. 47 000 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

132
Pejzaż podkrakowski, 1929 olej, sklejka; 59 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek 929.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

133
Pejzaż olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

134
Pejzaż z cyprysami olej, sklejka; 45,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

135
W ogrodzie - Bzy olej, płótno; 73,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

136
Pejzaż górski z owcami olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

137
Jaz na rzece olej, płótno; 36 x 46 cm;
sygn. p. d.: J. Malczewski
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

138
Dniepr olej, tektura; 27 x 33 cm;
sygn. l. d.: I Trusz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

139
Pejzaż olej, tektura; 70 x 48 cm;
Cena wywoławcza. 7 400 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

140
Wiosna, 1904 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: JOZEF RAPACKI / 1904 ROK
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Józef REJCHAN (1762-1817)

141
Portret Anny Niedźwieckiej olej, płótno; 98 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: I. REICHAN/ pinxit;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Zygmunt NIRNSTEIN (1894-1969)

142
Autoportret, ok. 1930 olej, płótno;
73,5 x 59 cm
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

143
Bajka (Sulamitka), 1910 olej, płótno dublowane; 146 x 101,5 cm;
napis p. d: Fr. Żmurko
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

144
Starzec w kapeluszu, 1929 olej, tektura; 46 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman / 1929
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Olena KULCZYCKA (1877-1967)

145
Na plaży w Yport, 1908 olej, tektura; 38,5 x 55,5 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: Kulczycka/ Yport - France 1908
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

146
Mieczysław Gąsecki z przyjacielem siedzący przy stole - Dysputa 1921 olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski
Cena wywoławcza. 125 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

147
Modlitwa Arabów na pustyni, 1945 olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1945;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

148
Naprawa żagli, 1901 olej, płótno, 30,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Klępiński 1901
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

149
Łodzie rybackie na morzu olej, tektura; 48,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiorski
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

150
Polowy punkt sanitarny wojsk austro-węgierskich, 1915 olej, płótno; 65 x 86,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: WBłocki 915
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Maria z Kossaków PAWLIKOWSKA JASNORZEWSKA

151
Przyjaciele, 1938 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. Pawlikowska;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Kazimierz ZIELENIEWSKI (1888-1931)

152
Na ławeczce olej, tektura; 18 x 22,2 cm;
sygn. p. d.: K.Z.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Henryk LANGERMAN (1896-1944)

153
Rodzina, 1931 olej, płótno, 80 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: H Langerman / 31;
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

154
Kobieta z kanarkiem olej, sklejka, 40 x 32 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza. 55 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

155
Portret podwójny - Mężczyźni, 1930 olej, płótno; 35 x 50,5 cm
sygn. i dat. l. g.: 1930 / Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 28 000 zł

J. KONARSKI, XIX/XX w.

156
O świcie w drodze do miasta olej, płótno; 29 x 42,5 cm;
sygn. u dołu: J. Konarski
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

157
W drodze na targ koński olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

158
Konie na popasie, 1976 olej, płótno; 65,5 x 93,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Kokietek - 76
Cena wywoławcza. 18 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

159
Dwaj grenadierzy, 1904 olej, deska; 37,2 x 46 cm;
sygn. l. d.: WOJCIECH KOSSAK 1904
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)

160
Scena w typie fete galante - zabawa w ogrodzie olej, płótno dublowane, 51,5 x 118 cm;
sygn. p.d.: J. C. Moniuszko
Cena wywoławcza. 9 000 zł

161
Scena w typie fete galante z gondolą olej, płótno dublowane, 52 x 134 cm;
sygn. śr. d.: J. C. Moniuszko 1903
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Alojzy REJCHAN (1807-1860)

162
Para portretów, 1835 Portret Marianny Antoniny Barbary Reissowej
olej, płótno; 71 x 56 cm;
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

163
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza. 590 000 zł

Teofil ZALESKI (ZALEWSKI) (?-1907)

164
Mnich w wirydarzu, 1887 olej, płótno; 112 x 49 cm; dat. p. d.: 1887
na odwrocie odręczny napis na płótnie
- `E(?) Pomorskiemu | z pamiątką | kolega (?) T.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

165
Autoportret z muzami olej, tektura; 24,2 x 21,4 cm;
sygn. z lewej: FSypniewski
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Philip LASZLO DE LOMBOS (1869-1937)

166
Portret damy w czarnym kapeluszu, 1911 olej, tektura; 87 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PA. Laszlo / Berlin 1911 / ...."
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.

167
Ukrzyżowany olej, blacha,
21 x 16,5 cm
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Malarz nieokreślony polski, k.XVIII-pocz.XIXw

168
Matka Boża z Dzieciątkiem - w typie ikon karpackich płótno naklejone na deskę (z dwiema szpongami),
gruba warstwa masy gipsowej, dająca efekt
płaskorzeźby; 35,5 x 25,5 cm.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony

169
Święty nad księgą olej, płótno;
71,5 x 60 cm
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Malarz nieokreślony, gdański? XVII w.

170
Dziecko z kielichem - Młody Bachus olej, deska;
58,5 x 39,5 cm
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Malarz nieokreślony polski?, pocz. XIX w.

171
Madonna olej, płótno dublowane;
51 x 42,5 cm
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony, polski, XX w.

201
Głowa dziewczynki, ok. 1930 lub po 1945 odlew gipsowy, wys. 42 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Rzeźbiarz nieokreślony zachodnioeuropejski

202
Popiersie kobiety, ok. 1880 alabaster, wys. 39 cm.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

203
Płaskorzeźba z podobizną Karola Wielkiego brąz; 46 x 20,5 cm
(górna krawędź zamknięta łukiem półkolistym);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Paweł KOWALCZEWSKI (1865-1910)

204
Wojownik, ok. 1890 brąz, wys. 32 cm (rzeźba),
sygn. z tyłu kamienia: P. Kowalczewski
Cena wywoławcza. 9 000 zł

205
Chrystus drewno polichromowane, dł. ok. 50 cm;
Polska, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł