Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

232
Polska olej, płótno, 63 x 76,5 cm; sygn. l.g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
Cena wywoławcza 85 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

233
Portret Antoniego Górskiego, 1918 olej, tektura, 72 x 102 cm; sygn. p. g.: J. Malczewski; l. g. datowany: 1918
Cena wywoławcza 190 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

234
Wachlarz ze sceną w stylu "fetes galantes" 1883, przed lipcem 1884; olej, pióra mahoniowe, 26,5 x 48 cm
Cena wywoławcza 25 000 zł

Artysta nieokreślony, pocz XX w.

235
Chłopiec rysujący - paleta malarska olej, deska mahoniowa, 30,5 x 21 cm; sygn. u dołu monogram.: JP lub FP.
Cena wywoławcza 2 000 zł

Witold ZACHAREWICZ (1929 - 1987)

236
Walka na stepie olej, płótno, 100 x 163 cm; sygn. p.d.: Zachar
Cena wywoławcza 16 000 zł

Michał GORSTKIN-WYWIÓRSKI (1861-1926)

237
Kościół wśród drzew olej, płótno naklejone na tekturę, 22 x 33 cm; sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza 6 300 zł

238
Stodoła olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 30 cm; sygn. l. d.: M. G. Wyw
Cena wywoławcza 6 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

239
Przed farą III - Targ w Kazimierzu nad Wisłą, 1919 olej, tektura, 29,5 x 55,5 cm;
Cena wywoławcza 15 000 zł

Franciszek MOLLO (1897 -?)

240
Kwitnacy ogród olej, tektura, 47,5 x 59,5 cm; sygn. p. d.: Franciszek Mollo
Cena wywoławcza 17 000 zł

Irena WEISSOWA (ANERI) (1888 - 1981)

241
Róże, ok. 1966 olej, tektura, 50 x 35 cm sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza 11 000 zł

Stanisław JANKOWSKI (1876-1948)

242
Martwa natura z koszem i owocami, 1935 olej, płótno, 65 x 83 cm; sygn. l. d.: St. Jankowski/ 1935
Cena wywoławcza 13 000 zł

Joahim WEINGART (1895-1942)

243
Mimozy olej, płótno, 61,5 x 50,5 cm; sygn. p.g.: Weingart
Cena wywoławcza 17 000 zł

Henryk HAYDEN (1883- 1970)

244
Kwiaty w dzbanie olej, tektura, 48,5 x 35 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Hayden
Cena wywoławcza 35 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

245
Przekupka olej, sklejka, 23 x 32 cm; sygn. l. d.: EErb;
Cena wywoławcza 8 000 zł

Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)

246
Przed dworkiem olej, tektura na desce, 44,5 x 66,5 cm; sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA.
Cena wywoławcza 9 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)

247
W sadzie olej, płótno, 85,5 x 100 cm; sygn. p. d.: FEDKOWICZ
Cena wywoławcza 17 000 zł

Edward MATUSZCZAK (1906 - 1965)

248
Pejzaż z okolic żywca - marcowe roztopy; olej , płótno, 74 x 101 cm;
Cena wywoławcza 20 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874 - 1945)

249
Motyw wiejski olej, płótno, 50 x 62 cm; sygn. p. d.: J. Grubiński
Cena wywoławcza 5 000 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

250
Budowa domu, 1936(?) gwasz, tektura, 48 x 67 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: JM.
Cena wywoławcza 3 200 zł

Adam BANDROWSKI (1881-1966)

251
Czerwone domki - Motyw z Dolnego Śląska, ok. 1955 olej, tektura, 49 x 37 cm;
Cena wywoławcza 2 700 zł

Jerzy HULEWICZ (1886-1941)

252
Scena uliczna z września 1939 roku olej, płótno, 65 x 99,5 cm; sygn. l.d.: JHulewicz. 1939.
Cena wywoławcza 26 000 zł

Helena ZAREMBA-CYBISOWA (1911 - 1986)

253
Martwa natura z kaczką olej, płótno, 55 x 61 cm; sygn. p. d.: H.Z. Cybisowa
Cena wywoławcza 18 000 zł

Jan MATEJKO (Kraków 1838-Kraków 1893)

254
Portret Antoniego Serafińskiego olej, karton naklejony na tekturę, 46,5 x 38,5 cm; z prawej u dołu monogram artysty: JM/rp 1872
Cena wywoławcza 490 000 zł

Denis ETCHEVERRY (1867-1950)

255
Portret damy w czerni, 1894 olej, pł no, 68 x 51 cm; sygn. z lewej: D. Etcheverry / 1894
Cena wywoławcza 2 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

256
Portret kobiety olej, deska, 24 x 18 cm (świetle oprawy)
Cena wywoławcza 5 000 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

257
Portret młodej kobiety, 1927 olej, sklejka, 119,5 x 70,5 cm; sygn. l. d.: Stanisław Podgórski / Kalisz 1927
Cena wywoławcza 7 400 zł

Józef PESZKA (1767-1831) - przypisywany

258
Matka z dzieckiem olej, płótno dublowane, 78 x 64 cm; Na odwrocie pieczęć lakowa kolekcjonerska z napisem cyrylicą (nieczytelne)
Cena wywoławcza 72 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

259
Modlitwa Arabów na pustyni, 1931 olej, płótno, 56 x 80,5 cm; sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski/ 1931
Cena wywoławcza 21 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1896 - 1977)

260
Cellerina zimą olej, pł no, 50 x 30 cm; sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
Cena wywoławcza 7 700 zł

Hippolyte Camille DELPY (1842-1910)

261
Urwisko olej, płótno dublowane, 66 x 121 cm; sygn. p. d.: H. C. Delpy 72
Cena wywoławcza 60 000 zł

Stanisław K. SZYKIER-SIEKIERZ (1860-1895)

262
Studium pejzażu antycznego olej, deska, 38,5 x 19 cm; sygn. p.d.: SZYKIER SIEKIERZ
Cena wywoławcza 5 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

263
Powstańcy śląscy olej, tektura, 40 x 61 cm; sygn. l.d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 19 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

264
Ułan i dziewczyna olej, płótno, 49,5 x 69,5 cm; sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza 4 800 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

265
Kawaleria na skraju lasu, 1931 olej, płótno, 70 x 100 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak/ 1931
Cena wywoławcza 32 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

266
Koń, 1890 olej, płótno dublowane, 60 x 74 cm; sygn. p. d.: T. Ajdukiewicz / 1890
Cena wywoławcza 17 000 zł

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 - 1947)

267
Patrol olej, tektura, 36,5 x 48,5 cm; sygn. p.d.: I Zygmuntowicz
Cena wywoławcza 5 000 zł

Władysław PODKOWIŃSKI (1866 - 1985)

268
Huzar na koniu olej, tektura, 45 x 36 cm; sygn. p. d.: PODKOWIŃSKI / Varsovie
Cena wywoławcza 29 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885 - 1942)

269
Akt olej, płótno, 81 x 100 cm sygn. p.d.: Kramstyk
Cena wywoławcza 100 000 zł

Malarz nieokreślony

270
Martwa natura olej, płótno, 60 x 75,5 cm
Cena wywoławcza 2 000 zł

Zbigniew GOSTWICKI(1906-2003)

271
Pejzaż, 1933 olej, płyta pilśniowa, 60 x 58 cm; sygn. u dołu: ZGostwicki / 1933
Cena wywoławcza 5 600 zł

Bartholomeus SPRANGER (1546-1611)- krąg

272
Alegoria sztuk olej, płótno, 148 x 110 cm
Cena wywoławcza 13 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki?, pocz. XX w.

273
Chrzest w Jordanie olej, płótno (dublowane?), 72,5 x 99 cm; na odwrocie, na krośnie stempel składu materiałów malarskich L. A. SCHROETER & CO z Charlottenburga
Cena wywoławcza 12 000 zł

Malarz nieokreślony, kon. XVIII - pocz XIX w.

274
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno dublowane, 47 x 37,5 cm
Cena wywoławcza 7 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

275
Adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego olej, płótno dublowane, 155 x 102,5 cm;
Cena wywoławcza 5 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki (XVI w.)

276
Cierniem Koronowanie, 1554 olej, deska, 120 x 76 cm; dat. u góry: 1554
Cena wywoławcza 120 000 zł

Malarz nieokreslony flamandzki,II poł XVIII w

277
Świętowanie żniw olej, płótno dublowane, 65 x 77 cm;
Cena wywoławcza 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX/XX w.

278
Matka Boża wg Guidi RENI (1575-1642) olej, płótno, 48,5 x 37,5 cm;
Cena wywoławcza 4 000 zł

Cosroe DUSI (1808 - 1859)

279
Portret damy z wachlarzem olej, płótno, 106 x 79 cm; sygn. l. d.: Cosroe Dusi 1858
Cena wywoławcza 70 000 zł