David TENIERS Młodszy i Cornelis SAFTLEVEN
Nr katalogowy280
Chłopi zabawiający się przed domem
[Stypa - Alegoria pięciu zmysłów], po 1636
olej, deska dębowa, 45 x 73 cm;
Cena wywoławcza.
250 000 zł
G. BESSI (XIX w.)
Nr katalogowy402
Ruth
alabaster kremowy i różowy, wys. 45 cm;
na plecach sygn.: Prof. G. Bessi; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Francesco POZZI (1790-1844)
Nr katalogowy404
Czytająca dziewczynka
alabaster, wys. 45 cm;
sygn. na podstawie od tyłu: Fran Pozzi PARIS,
od frontu napis: Putto CANOVA
Cena wywoławcza.
6 300 zł
406
Śpiąca Ariadna
stop metalu pozłacany; wys. 23 cm, szer. 37 cm.
XIX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Paweł Ludwik KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Nr katalogowy408
Łucznik
brąz lakierowany, podstawa z zielonego marmuru,
sygn. na podstawie: Sc P. Kowalczewski.
Cena wywoławcza.
6 500 zł
410
Św. Bartłomiej
drewno lipowe, wys. 87 cm;
Małopolska lub Wielkopolska, 2 poł. XVI w.
Cena wywoławcza.
18 000 zł
412
Madonna z Dzieciątkiem
drewno lipowe
(pierwotnie polichromowane i złocone?),
73 x 36 x 17 cm; Śląsk, ok. 1500 r.
Cena wywoławcza.
39 000 zł
502
Wazonik ozdobny secesyjny
sygn. u dołu Galle (pisane fantazyjnie);
Francja, firma Emila Galle, ok. 1903
Cena wywoławcza.
4 000 zł
504
Wazon ozdobny secesyjny
Cena wywoławcza.
8 500 zł
506
Zespół naczyń toaletowych
Niemcy, wytwórnia nieokreślona, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
508
Popiersie chłopięce - Amor
Austria (Wiedeń?) lub Niemcy, kon. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
512
Wazon dekoracyjny z koźlimi główkami
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), model z 3 ćw. XVIII w.
- powtórzenie z pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
514
Waza dekoracyjna z miniaturą dworską
w typie Watteau i miniaturą pejzażową;
Paryż Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
18 000 zł
601
Szkatułka
Niemcy, Geislingen, W·ttembergische
Metallwarenfabrik (WMF), 1 ćw. XX w. (po 1909)
Cena wywoławcza.
900 zł
603
Kubek secesyjny
plater; wys. 12,5 cm, średnica 6,5 cm;
Warszawa, Roman Plewkiewicz i Co, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
800 zł
605
Paterka art deco
Metallwarenfabrik (WMF), 2 ćw. XX w. (po 1928)
Cena wywoławcza.
900 zł
607
Para solniczek
Poznań, złotnik Rudolph Baumann,
lata 20.-30. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 800 zł
609
Talerz secesyjny
Niemcy, Heilbronn, Bruckmann und Sohne
(czynna 1805-1973), firma kupiecka
C.E. Keyser, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
611
Cukiernica skrzynkowa
Berlin, złotnik Johann George Wilhelm Heinicke
(czynny 1816-1855), lata 20.-30 XIX w.
Cena wywoławcza.
7 500 zł
613
Rondelek
Moskwa, probierz Iwan Wichlajew
(1802-18), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza.
5 700 zł
615
Para kandelabrów
srebro, pr. 13; wys. 56 cm; waga łączna 3090 gr;
Wiedeń 1836.
Cena wywoławcza.
17 000 zł
617
Misa dekoracyjna
srebro (pruska cecha kontrybucyjna z 1809);
waga 200 g; Prusy, k. XVIII w.
Cena wywoławcza.
1 500 zł