Autor nieokreślony
Nr katalogowy101
Hydroplan, ok. 1937
fotografia czarno-biała, brom,
papier, 51 x 69 cm
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy103
Zamek Królewski w Warszawie, l .20. XX w
fotografia czarno-biała, brom, papier, tektura,
11 x 16 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza.
700 zł
Bruno REINHOLD (1891-?)
Nr katalogowy105
Ratusz we Wrocławiu
sucha igła, papier, 31 x 26 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Bruno Reinhold (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
800 zł
Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)
Nr katalogowy107
Kozacy pułku atamańskiego
litografia , papier, 57 x 43 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: AOrłowski 820 (na płycie)
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Nr katalogowy109
Arabska brama
drzeworyt barwny, papier,
23,5 x 17,5 cm (odcisk klocka);
napisy autorskie oł kiem - sygn. l. d.: A Laszenko
Cena wywoławcza.
600 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Nr katalogowy111
Postać Krzyżaka, 1864
ołówek, papier, 12 x 8,7 cm (w świetle oprawy);
sygn z prawej: monogramem wiązanym JM / rp 1864
(arkusz zaplamiony)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy113
Kościół
oł ek, papier, 21 x 14,7 cm;
na dole napisy: WKRUONWIEŚROSYTA.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Nr katalogowy115
Szkic postaci
ołówek, papier,
17,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Nr katalogowy117
Studium postaci
z czasów Zygmunta Starego, 1871
ołówek, papier, 12,4 x 8,7 cm (w świetle oprawy);
sygn z prawej: monogramem wiązanym JM / rp. 1871
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy202
Kościółek
gwasz, karton, 15 x 10 cm;
napisy na dole PANRCAWIEŚKEŁO.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)
Nr katalogowy204
Postać siedząca
akwarela, papier, 38,7 x 26,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Eibisch (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Juliusz MAKAREWICZ (1854 - 1936)
Nr katalogowy206
Hucuł
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 41 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Alicja HALICKA (1894-1975)
Nr katalogowy208
W ogrodach Tuilleries
piórko, ołówek, tusz, gwasz, akwarela, papier,
31,4 x 24,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy210
Hucułka
pastel, tektura, 85 x 55 cm
sygn. l. d.: LWyczółkowski/ 1899.
Cena wywoławcza.
35 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)
Nr katalogowy212
Wnętrze salonu, ok. 1905
akwarela na podrysowaniu oł kiem, papier
kremowy, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: A. Karpiński
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Marek SZAPIRO (1884-1941)
Nr katalogowy214
Motyw z małego miasteczka, ok. 1930
olej, sklejka, 63 x 50 cm;
sygn. l. d.: Marek Szapiro-
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Nr katalogowy216
Plac św. Marka w Wenecji
olej, płótno, 46 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Maurycy TRĘBACZ (1881 - 1941)
Nr katalogowy218
Cyganka z kwiatami
olej, płótno. 69 x 80 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Nr katalogowy220
Portret Boya Żeleńskiego
olej, płótno, 57,5 x 70 cm;
sygn. p. g.: Pu Tadeuszowi / LWyczół / 909.
Cena wywoławcza.
110 000 zł
Michaił STEINBERG (ur. 1933)
Nr katalogowy222
Skrzypek z rodziną
olej, płyta, wym.78 x 61 cm;
sygn. p.d.: 67 r SZ M F (cyrylicą)
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Stefan MODZELEWSKI (1889-1947)
Nr katalogowy224
Dziewczyna przy oknie
olej, tektura, 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: StModzelewski
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Władysław JAROCKI (1879-1965)
Nr katalogowy226
W zimowym słońcu, 1929
olej, płótno, 98 x 90 cm;
sygn. p. d.: WŁAD. JAROCKI 929
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy228
Kobieta z kogutem, 1922
olej, tektura, 66,7 x 90 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1922
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy230
Portret generała Bijaka, ok. 1890
olej, płótno, 44,5 x 30,5 cm;
sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski
Cena wywoławcza.
70 000 zł