Tadeusz LINK (1916-2000)

1
Grająca na harfie - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, lata 60. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny;
36,1 x 28 cm;
Cena wywoławcza 300 zł

Pedro LIMA, (XIX-XX)

2
Portret kobiety w kapeluszu - Portret Janiny Rostworowskiej, 1949
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny;
19 x 13,5 cm;
Cena wywoławcza 500 zł

Fotograf nieokreślony -Blackstone Studios,XXw

3
Portret Jana Karskiego fotografia czarno-biała, papier; 15 x 12,3 cm;
Napis w negatywie: BLACKSTONE STUDIOS
Cena wywoławcza 300 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932) - według

4
Z cyklu: Boże Narodzenie Plansze za: "Pastorałki Tytusa Czyżewskiego
z drzeworytami Tadeusza Makowskiego",
Paryż 1925 r.; odbitki późniejsze.
Cena wywoławcza 4 600 zł

Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA(1897-1947)

5
Karta świąteczna - Wesołych Świąt drzeworyt dwubarwny, karton;
12,4 x 15,2 cm (złożona karta);
sygn. l. d.: St. O.- Chrostowski (ołówkiem)
Cena wywoławcza 550 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

6
Pastorałka, 1925 drzeworyt, papier; 20 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. na klocku l. d.: M
Cena wywoławcza 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

7
Dziecko autolitografia, papier;
12,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obszarze kompozycji
Cena wywoławcza 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

8
Przyjdź Królestwo Twoje, 1924 autolitografia, papier; 13,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);
Cena wywoławcza 350 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

9
Tańce polskie, 1929 - 11 plansz (plansza tytułowa - "Tańce polskie"
oraz 10 plansz z tańcami
Cena wywoławcza 12 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

10
Dziewczę z Krzesławic, 1913 litografia, papier, 38,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: LWyczół
Cena wywoławcza 1 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

11
Ratusz w Poznaniu, 1933 litografia barwna, papier,
37,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Wyczół 1933 (na płycie)
Cena wywoławcza 1 000 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

12
Legenda o św. Kazimierzu, 1929 drzeworyt, papier; 25 x 15,7 cm (odcisk płyty),
26,7 x 17,7 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

13
Fryderyk Chopin autolitografia, bibułka; 26,5 x 22 (wymiar odbitki);
27 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 600 zł

Stanisław CHROSTOWSKI-OSTOJA (1897-1947)

14
Józef Piłsudski, 1925 drzeworyt, papier; 27 x 19 cm (cały arkusz);
sygn. l. d.: na płycie SOC
Cena wywoławcza 1 700 zł

Hans (Jan Babtiste) I COLLAERT (1566-1628)

15
Aetas aenea (Wiek miedź) Tertia succedit soboles cui nomen ab aere (…)
miedzioryt, papier; 20 x 25,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 1 400 zł

Charles FOX (1794-1849)

16
Wiejscy rekruci, 1838 wg David WILKIE (1785-1841)
miedzioryt, papier; 51 x 63 cm (wymiar odbitki);
Cena wywoławcza 1 800 zł

Ziemia Piastowska Wita Oswobodziciela.

17
Oswobodzenie Śląska zaolziańskiego przez wojska polskie w październiku 1938 r.
druk barwny, papier; 39 x 57 cm;
Cena wywoławcza 800 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

18
Podmiejskie zawody, 1824 litografia, podmalowana, papier;
31 x 41cm (wymiar odbitki),
34,5 x 50 cm (wymiar arkusza)
Cena wywoławcza 3 000 zł

Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)

19
Zestaw czterech litografii z Zeszytu 2. - "Motywy Architektury Polskiej", 1917
Kapliczka w Goźnie
Cena wywoławcza 800 zł

Wiktor PODOSKI (1901-1970)

20
Martwa natura drzeworyt, papier; 24,5 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Podoski (ołówkiem)
Cena wywoławcza 1 000 zł

DZIEJE POWSZECHNE ILUSTROWANE

21
Pod kierunkiem Ludwika Kubali. (komplet 16 woluminów). Wiedeń [1894-1905].
Nakł. Fr. Bondego, 26 cm, ponad 2.500 ilustracji
oraz 299 tablic w tym chromolitografie
Cena wywoławcza 1 500 zł

22
Dziesięć ballad o powsinogach beskidzkich Zbigniew PRONASZKO (1855-1958)
- drzeworyty barwne
Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941) - autor ballad
Cena wywoławcza 2 300 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

23
Wyżeł - szkic do "Teki myśliwskiej", 1928 tusz, piórko, ołówek papier;
16,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 2 600 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

24
Rysunek plenerowy piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu
ołówkiem, papier, 26 x 36 cm;
Cena wywoławcza 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

25
Sadzawka św. Stanisława przy kościele O.O. Paulinów na Skałce, ok. 1910
kredki, papier, 33 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

26
Wnętrze brzeziny ołówek, papier,
22 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Malarz nieokreślony, I poł.XIX w.

27
Pejzaż włoski sepia lawowana, papier; 18 x 23,6 cm
Cena wywoławcza 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

28
Autoportret z profilu ołówek, papier naklejony na tekturę; 16,5 x 11 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZ 56
Cena wywoławcza 3 000 zł

Stefan NORBLIN (1892-1952)

29
Portret młodej kobiety ołówek, pastel, papier; 39 x 33 cm;
sygn. p. d.: S. Norblin (słabo czytelne)
Cena wywoławcza 700 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Kościół drewniany w Nowym Sączu ołówek, kredki, papier naklejony
na tekturę; 15,5 x 22,8 cm;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

102
Krynica gwasz, tektura; 34 x 20,5 cm;
napis autorski u dołu:
PLAENRKRYNICAWKWILLACA?RCHOWR
Cena wywoławcza 1 500 zł

Maksymilian OBORSKI (1809-1878)

103
Wół akwarela, papier; 10,5 x 15 cm;
Na odwrocie odręczny napis: […] Oborski / Sichów
Cena wywoławcza 1 100 zł

Marcin ZALESKI (1819 lub 1820-1880)

104
Krużganki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
18,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 11 000 zł

Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870 - 1956)

105
Tryptyk warszawski: Dzwonnica kościoła św. Anny - widok z Mariensztatu,
Zamek Królewski - widok spod katedry św. Jana,
Wieża kościoła NMP na Nowym Mieście
Cena wywoławcza 3 200 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

106
Pejzaż nadmorski akwarela, papier; 35 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: HENRYK UZIEMBŁO
Cena wywoławcza 3 000 zł

Władysław JAROCKI (1879-1965)

107
Pejzaż wiejski z rzeką, 1945 akwarela, papier, 65 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Jarocki 1945
Cena wywoławcza 6 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

108
Pejzaż - Stary Sącz, 1957 akwarela, gwasz, na podrysowaniu
ołówkiem, papier; 37 x 55 cm;
Cena wywoławcza 4 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

109
Amazonka na koniu akwarela, ołówek, papier;
31 x 24 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKossak /1893
Cena wywoławcza 35 000 zł

Antoni CHRZANOWSKI (1905-2000)

110
Kwiaty w wazonie, 1942 akwarela, papier; 48 x 66 cm;
sygn i dat.. p. d.: AChrzanowski / Kraków 942
Cena wywoławcza 3 200 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884-?)

111
Dziad proszalny, ok. 1910 akwarela, papier; 63 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ADobrowolski
Cena wywoławcza 5 000 zł

112
Śpiący Staś akwarela, papier; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza 4 600 zł

Mela MUTER (1876-1967)

113
Portret młodego mężczyzny, 1911/12 ołówek, akwarela, płótno bawełniane, 81 x 100 cm;
sygn. z prawej: Mela
Cena wywoławcza 28 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1833-1934)

114
Pejzaż z kościołem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
15 x 21 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 400 zł

Stanisław JANOWSKI (1866-1942)

115
Portret kobiety, 1929 akwarela, papier; 48 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z fotografii mal. StJjanowski 929
Cena wywoławcza 3 500 zł

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

116
W drodze do kościoła akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 58 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 3 000 zł

Henryk KUNA (1879-1945)

117
Dziewczyna,1944 gwasz, akwarela, papier;
32 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HKuna / 1944
Cena wywoławcza 46 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

118
Obłoki nad wodą olej, tektura; 36 x 46 cm.
Na odwrocie szkic pejzażowy w ołówku;
Cena wywoławcza 9 200 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

119
Skalisty brzeg - Dubrownik olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 64 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI / DUBROWNIK
Cena wywoławcza 11 000 zł