Johann Baptist HOMANN (1664-1724)

857
Mapa Śląska miedzioryt kolorowany, na papierze żeberkowanym;
Norymberga, pocz. XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

858
Ikona - " Ostatnia wieczerza" tempera na desce, z jedną, pionową
szpongą pośrodku;
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

859
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce, dwie szpongi grążone;
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

860
Ikona - Święty Aleksander Newski (?) tempera na desce z kowczegiem i dwiema szpongami;
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

861
Ikona - "Nieoczekiwana radość" tempera na desce z dwiema szpongami, złocenia;
26,8 x 23 x 4 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

862
Ikona - Ścięcie Jana Chrzciciela tempera na desce; 30,7 x 26,3 x 2,8 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

863
Ikona - "Boże Narodzenie" olej na desce z dwiema szpongami; 71 x 52,5 x 4,5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

864
Ikona miniaturowa - "Chrystus Pantokrator" Rosja, Petersburg, złotnik "BS",
probierz Aleksander Nikołajewicz Mitin, 1851.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

865
Ikona miniaturowa - Matka Boska z Dzieciątkiem tempera na desce, srebro pr. 84,
Rosja, Petersburg, złotnik "BS"; po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

866
Ikona miniaturowa - "Zmartwychwstanie" tempera na desce, srebro pr. 84,
Rosja, Petersburg, złotnik "BS"; ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

867
Polska karabela bojowa, w pochwie stal, srebro, drewno, róg, skóra świńska, czerniona;
Polska, XVII/XVIII w.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Zofia MATUSZCZYK-CYGAŃSKA (1915-2011)

868
Gobelin "Cygańskie lato" wełna, len; 155 x 139 cm.
Polska, lata 50.-60. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Bohdan TRETER (1886-1945)

869
Kilim wełna, osnowa lniana; 159 x 89 cm.
Polska, ok. 1925
Cena wywoławcza. 3 300 zł

870
Dywanik- modlitewnik jedwab, nić metalowa; 110,5 x 54,5 cm;
Iran?, XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

871
Tkanina dekoracyjna wełna, bawełna; 191 x 122 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

872
Lampa naftowa Niemcy, Berlin, firma Otto Müller, k. XIX w.;
kominek - Polska, huta szkła w Zawierciu,
lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

873
Lampa naftowa secesyjna Niemcy, Lipsk, firma Hugo Schneider,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

874
Para lamp naftowych japońskich Japonia (korpusy); Niemcy, Berlin,
firma Ehrich und Graetz (brennery), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

875
Lampa naftowa Polska, S. Reich i Co, Huta Szkła w Zawierciu;
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

876
Lampa naftowa Francja (korpus), Niemcy, Lipsk, firma Hugo
Schneider (brenner); k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

877
Lampa gabinetowa, elektryczna szkło warstwowe, srebro pr. 2;
Francja, Nancy; wytwórnia Braci Augusta
i Antoniego Daum, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 64 000 zł

901
Bufet art deco Europa Zachodnia lub Północna,
2 poł. lat 30. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

902
Szafka art deco Europa Zachodnia lub Północna,
2 poł. lat 30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

903
Para foteli art deco buczyna; 85 x 69 x 73 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

904
Szafa w stylu art deco Europa Zachodnia lub Północna (?),
lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

905
Serwantka art. deco sosna, sklejka; fornir - orzech, mahoń;
Europa Zachodnia lub Północna,
2 poł. lat 30. XX w.
Cena wywoławcza. 7 000 zł

906
Serwantka kątowa neorokokowa sosna, mahoń, fornir - mahoń, okucia - mosiądz;
Europa Środkowa, ok. 1850-70
Cena wywoławcza. 10 000 zł

907
Sekretarzyk neorokokowy palisander, fornir - palisander, intarsje - bukszpan (?);
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

908
Para foteli art deco jawor; 86 x 66,5 x 87 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1930
Cena wywoławcza. 7 300 zł

909
Biurko w stylu art deco konstrukcja -topola, dębina, jawor; fornir -jawor (?)
Europa Zachodnia, Francja, 2 poł. lat 30. XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

910
Komplet siedzisk w stylu Ludwika Filipa Europa Środkowa, ok. 1860-80
Cena wywoławcza. 7 600 zł

911
Stół w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - mahoń; 77,2 x 116,2 x 84,5 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

912
Komoda w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
79,5 x 108 x 56,5 cm
Polska, ok. 1880.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

913
Kanapa w stylu Ludwika Filipa mahoń; 114,5 x 148 x ok. 75 cm.
Europa Środkowa, ok. 1860
Cena wywoławcza. 3 500 zł

914
Komoda późnobiedermeierowska sosna, dębina, fornir - jesion,
żyłka - czerniona grusza (?);
Polska (?), ok. 1840-50
Cena wywoławcza. 4 600 zł

915
Para foteli biedermeierowskich konstrukcja i fornir - jesion; intarsja - mahoń;
Polska, ok. 1830
Cena wywoławcza. 5 300 zł

916
Para szafek biedermeierowskich sosna, fornir - mahoń; 85 x 61,5 x 42,5 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. 1830-40
Cena wywoławcza. 14 000 zł

917
Sekretera klasycystyczna Europa Zachodnia, Niemcy,
1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

918
Stół do gry w stylu Ludwika Filipa Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

919
Stół w manierze biedermeierowskiej sosna, fornir - mahoń; 75 x śr. 90,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

920
Sekretera późno klasycystyczna sosna, fornir - orzech, mosiądz;
Europa Środkowa, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 700 zł

921
Szafka kątowa biedermeier sosna, fornir - mahoń, kluczyny - kość;
Polska (?), ok. 1830
Cena wywoławcza. 3 300 zł

922
Stolik do robótek w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - mahoń; 81,5 x 62 x 45 cm.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

923
Stolik w stylu Ludwika Filipa sosna, buczyna, fornir - mahoń; 75 x 81 x 54,5 cm.
Polska Wschodnia (?), ok. 1840-50
Cena wywoławcza. 1 200 zł

924
Stolik do gry klasycystyczny sosna, fornir - mahoń;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

925
Komoda klasycystyczna sosna, fornir oraz intarsje - orzech, śliwka, dębina;
Europa Północna (?), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

926
Toaletka eklektyczna sosna, orzech, fornir - orzech, czeczota
orzechowa i jesionowa;
Europa Północna, ok. 1880
Cena wywoławcza. 2 900 zł

927
Szafka barokowa Polska Południowo-Wschodnia, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 38 000 zł