Jan SUNDERLAND (1891-1979)

1
Józef Bigos i Józef Koszarek, lata 50. XX w. fotografia czarno-biała, brom,
papier matowy; 26,8 x 44,2 cm.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan WESELIK (1923-2005)

2
Galeria, ok. 1960 fotografia czarno-biała, brom,
papier; 29,2 x 39,1 cm.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Stanisław KOLOWCA (1904-1968)

3
Para fotografii - reprodukcje obrazów Tadeusza Makowskiego do książki Wł. Jaworskiej Tadeusz Makowski polski
malarz w Paryżu, Wrocław [… - wyd. Ossolineum], 1976
Cena wywoławcza. 400 zł

4
Zestaw fotografii i dokumentów związanych z firmą Juliusa Meinla
- jej warszawskiej filii z ulicy Kruczej 29
Cena wywoławcza. 1 600 zł

5
Tryptyk drewniany z „Pokłonem Trzech Króli” kwatery wypełnione fotografiami tablicowego
ołtarza późnogotyckiego z katedry
Cena wywoławcza. 2 200 zł

PIENIĄŻEK Józef

6
Podhale w obrazach Podhale illustrated - Podhale en tableaux
- Podhale in Bildern. Album barwny; Lwow 1937
Cena wywoławcza. 1 100 zł

WYSOCKI Samuel

7
Adwent z postem kazaniami o Sądzie Bożym, o Męce Pańskiej,o pokucie, o umartwieniu piąciu ciała
zmysłow, y inszych Prawdach Wiary Chrześcijańskiej,
... na wszystkie roku niedziele zapowiedziany.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

CHOPIN M., Russie [Par (...)].

8
Tome Deuxieme contenant la fin de la Russie d`Europe, y compris la Crimee, par M. Cesar Famin;
et les provinces Russes en Asie,
Cena wywoławcza. 900 zł

CHODŹKO Leonard

9
La Pologne historique, littéraire, monumentale et illustree, de scénes historiques, monuments,
Paris 1842
Cena wywoławcza. 2 200 zł

HOZJUSZ Stanisław

10
Wyznanie wiary katolickiej], Confession, das ist: Ein Christliche Bekantnuss des
Catholischen Glaubens...
Ingolstadt 1560 (Wyd. 1 niemieckie)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

11
Polowanie na łosia zimą - plansza z „Teki myśliwskiej”
litografia barwna, papier;
27 x 42 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Władysław ZAKRZEWSKI (1903-1944)

12
Ulica Floriańska w Krakowie akwaforta, papier; 15,5 x 5,4 cm (odcisk);
sygn. p.d.: Zakrzewski (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 400 zł

Artysta nieokreślony polski, XX w.

13
Kraków - Rynek akwaforta, papier; 21 x 37 cm (wymiary arkusza),
20 x 36,5 cm ( wymiary odbitki);
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

14
Niedźwiedź - plansza z „Teki myśliwskiej” litografia, papier; 28 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: JFałat / Nieśwież
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910) -według

15
Gwiazda Betlejemska [Gwiazda zaranna, Gwiazda wschodzi]
heliograwiura, papier; 48,5 x 75 cm;
Cena wywoławcza. 700 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

16
Kobieta z tobołkiem i małym dzieckiem, 1874 ołówek, gwasz, papier,
25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
opisany. p. d.: d. 27 List. 1874 Monach[ium]
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1966)

17
Głowa kobieca tusz, piórko, ołówek, papier;
35,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Zdzisław JASIŃSKI (1863 - 1932)

18
Chopin kredka, papier; 56,5 x 42 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: ZJasiński
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Tomasz Antoni LISIEWICZ (1857-1930)

19
Alina i Balladyna, 1882 ołówek, piórko, tusz, papier;
23,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

20
Kościółek w kępie drzew - Wola Radziszowska, ok. 1910 kredki, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

21
Podkrakowskie pola, ok. 1908 ołówek, papier;
15,3 x 19,3 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

22
Zapamiętanie, 1970 ołówek, papier; 25 x 16 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: SŻ / 70
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

23
Bez tytułu, 1967 ołówek, papier; 24,2 x 26,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: SŻ / 67
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

101
Piwo - projekt plakatu, ok. 1956 ołówek, akwarela, papier;
30 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MajaBerezowska
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław KELLER (czynny przed 1945)

102
Wiosna w mieście - „Nastroje” wiosenne piórko, tusz, akwarela, papier;
56,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StanKelller / 924.;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Adam DOBROWOLSKI (1884-?)

103
Dziad proszalny, ok. 1910 akwarela, papier; 63 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ADobrowolski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

104
Pejzaż zimowy z chatą, ok. 1960 akwarela, papier; 37 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

105
Studium dłoni sangwina, kredka, papier; 20,7 x 27,8 cm;
sygn. p. g.: Eug. Zak
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

106
Pejzaż z domami w zieleni, 1950 akwarela, tusz, papier;
30,5 x 43,5 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Henryk HAYDEN (1883 - 1970)

107
Pejzaż z Lyons-la-Foret, 1950 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 31 x 49 cm;
sygn. p. d: Hayden
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Stanisław TEISSEYRE (1905-1988)

108
Port w Nerano, 1980 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

109
Portret kobiety, 1943 kredka, akwarela, papier;
60,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. 1943. / Jozef Mehoffer
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

110
Stary Hucuł, 1905 pastel, papier żeberkowy;
54 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: KS 05
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Władysława AUGUSTYNOWICZ-DĄBROWSKA

111
Zestaw 5 akwareli przedstawiających kwiaty
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Elise THON, (XX w.)

112
Kwiaty w wazonach, 1919 gwasz, tektura; 65,5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: Elise Thon / 19
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Walentyna MIERZEJEWSKA-SYMONOWICZ

113
Bukiet kwiatów w wazonie, ok. 1970 akwarela, papier; 66,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: W. Symonowicz
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Mela MUTER (1876-1967)

114
Portret młodego mężczyzny, 1911/12 ołówek, akwarela, płótno bawełniane, 81 x 100 cm;
sygn. z prawej: Mela
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

115
Pejzaż, przed 1914 olej, tektura; 65 x 95 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: AGawiński
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Mieczysław WĄTORSKI (1903-1979)

116
Zbieranie jabłek, 1957 akwarela, papier; 26 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. WĄTORSKI 57
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

117
Motyw z małego miasteczka z synagogą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

118
Dziecko przy stole, 1925 ? pastel, papier; 64,7 x 46,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ign Wit (…) nieczytelne/1925?;
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

119
Rodzina wieśniacza, 1854 akwarela, gwasz, papier;
21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wojciech Gerson 1854
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Dawid OLÉRE (1902-1985)

120
Kochankowie, 1924 akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
40 x 51 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)

121
Włoszka, 1886 olej, gwasz w bielach, papier;
31 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 90 000 zł

J. KOSIŃSKI (XIX/XX w)

122
Wesele krakowskie akwarela, papier podklejony na tekturę;
19, 5 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

123
Sanie akwarela (na podrysowaniu ołówkiem), papier;
14 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

124
Wyjazd na polowanie akwarela (na podrysowaniu ołówkiem), papier;
13,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

125
Drużba krakowski, 1888 akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 31 x 23,5 cm;
Cena wywoławcza. 25 000 zł