707
Para solniczek srebro sygnowane;
waga 151 g. Strasburg, ok. 1780
Cena wywoławcza. 6 000 zł

708
Łyżeczka do herbaty liściastej srebro próby 84 sygnowane
(znak probierni słabo czytelny); waga 31 g.
Rosja, Moskwa?, lata 70. - 80. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

709
Para solniczek srebro próby 3 z głową Diany; waga 123 g.
Wiedeń, 1867-1872
Cena wywoławcza. 1 200 zł

710
Para lichtarzy Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Metalowych Józef Chyliński, 1922-1932
Cena wywoławcza. 4 500 zł

711
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 595 g.
Warszawa, Karol Filip Malcz, lata 30. - 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

712
Cukiernica z pałąkiem srebro próby 84 sygnowane; waga 143 g.
Rosja, monogram złotnika SKŁ (cyrylicą), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

713
Para świeczników srebro próby 84 sygnowane; waga 812 g.
Warszawa, Mojżesz (Mosze) Princenthal; 1908
Cena wywoławcza. 9 000 zł

714
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84, waga 531 g.
Rosja, Archangielsk?,1881, probierz AK,
monogram złotnika BN ? (cyrylicą)
Cena wywoławcza. 7 500 zł

715
Kafetierka srebro sygnowane; waga 268 g.
Niemcy, Norymberga?, po poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

716
Imbryk do herbaty srebro próby 3; waga 669 g.
Kraków, 1921-1931
Cena wywoławcza. 1 900 zł

717
Para świeczników srebro próby 3; waga 641 g.
Kraków, 1922-32
Cena wywoławcza. 3 000 zł

718
Para lichtarzy srebro sygnowane (cechy słabo czytelne, przebite);
waga 459 g. Niemcy, prawdopodobnie Augsburg,
ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

719
Nożyczki do objaśniania świec na tacce srebro próby 11; waga 360 g.
Kalisz, Johann Friedrich Suck,
lata 30. - 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

720
Paterka srebro próby 13; waga 129 g.
Norymberga, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

721
Kubek - wazonik klasycystyczny srebro z cechą datującą z lat 1791-1793;
waga 206 g. Wrocław, David Gottlieb Raudner,
ok. 1793
Cena wywoławcza. 3 500 zł

722
Świecznik srebro z literą datującą P z lat 1816-22; waga 358 g.
Wrocław, Johann David Klose, ok. 1820
Cena wywoławcza. 2 600 zł

723
Para świeczników srebro próby 12 oraz repunca austriacka krakowskiego
urzędu probierczego z lat 1806-24; waga 907 g.
Galicja, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł

724
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 305 g.
Niemcy, ok. 1856
Cena wywoławcza. 3 600 zł

801
Kolczyki złoto 14 ct oraz srebro,
masa łączna wyrobu 14.400 g
Cena wywoławcza. 25 000 zł

802
Pierścionek złoty złoto pr.0,583, masa całkowita wyrobu 2.130 g
Cena wywoławcza. 1 800 zł

803
Kolczyki złote złoto 14 ct, masa całkowita 2.100 g
Cena wywoławcza. 4 400 zł

804
Pierścionek złoty złoto pr.0,585, masa całkowita wyrobu 3.760 g
Cena wywoławcza. 3 500 zł

805
Para kandelabrów 4 świecowych, 3-ramiennych, w stylu biedermeier
Austria, Wiedeń, Johann Georg Danninger,
ok. 1835-1840.
Cena wywoławcza. 6 600 zł

806
Ekrytuar w manierze empirowej brąz, patynowany, częściowo złocony,
moletowany; drewno;
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

807
Para kandelabrów 6-świecowych, 5-ramiennych;
Polska, Warszawa, „Fabryka Lamp i Bronzów”
Jana Trouvé, 1840.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

808
Laska z kościaną rączką drewno lakierowane, kość;
dł. 89 cm, dł. rączki 12,7 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

809
Laska damska, z kościaną rączką drewno, kość;
Europa Zachodnia, Francja?, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

810
Tłok pieczętny srebro, pr. 800;
Niemcy, po 1888
Cena wywoławcza. 1 300 zł

811
Lampa gabinetowa, secesyjna, elektryczna drewno, blacha miedziana;
Austro-Węgry?, Polska?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

812
Para lichtarzy brąz złocony, moletowany;
Europa Środkowa, Polska?, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

813
Naczynie toaletowe, cylindryczne, art-deco, z figurką kąpiącej się kobiety
kamień (aragonit?), brąz;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

814
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie Rosja, XVIII/XIX w.?
Cena wywoławcza. 8 300 zł

815
Krucyfiks drewno czernione, kość;
Europa Zachodnia, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

816
Ołtarzyk domowy, dwustronny olej na desce, drewno lipowe;
Polska; ramka barokowa XVIII w.,
malowidła pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

817
Ikona „Prazdniki” tempera na desce z płytkim kowczegiem,
Rosja, szkoła suzdalska (wieś Mstiera?); XIX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

818
Ikona Męki Pańskiej tempera na desce z 2 szpongami, złocenie;
Rosja, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

819
Malowidło dalekowschodnie tkanina jedwabna, podmalowywana
na podkładzie stemplowym,
Azja, Daleki Wschód; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 11 500 zł

820
Para herbatnic w puzdrze cyna, drewno, papier, laka, kość;
Europa Zachodnia, Holandia?, Anglia?, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

821
Szabla oficerska, marynarska (?), w pochwie;
Szwecja?, XIX/XX w.?
Cena wywoławcza. 9 500 zł

822
Szabla indyjska - „talwar”, w pochwie stal, skóra, srebro;
Indie, XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

823
Zbroja japońska Ashigaru, z okresu Edo Japonia, okres Edo (1603-1868)
Cena wywoławcza. 11 000 zł

824
Katana Japonia, 1689. Yamashiro No Kami Hidetoki
działał w prowincji Settsu (Osaka) i Musashi (Edo)
Cena wywoławcza. 46 000 zł

825
Ekran eklektyczny mahoń;
Polska, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

826
Pojemnik na węgiel żeliwo, odlew; podstawa i wieko pokryte
jasnobrązową emalią;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

827
Zegar kominkowy z parą ozdobnych waz Francja, Paryż, firma Bonnet i Pottier,
sprzedawca Daguzé w Nantes; pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

828
Zegar kominkowy, portykowy, w tradycji biedermeieru drewno, sklejka, mosiądz, tafla lustrzana, emalia;
Niemcy, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

829
Toaletka w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - mahoń;
Polska, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

830
Sekretarzyk podróżny drewno egzotyczne (heban, palisander?);
mosiądz polerowany i złocony;
Francja, Paryż, firma Berthet i Peret, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł