11 października 2023

Aukcja: 11 października 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

1
Martwa natura olej, tektura, 54 x 83,5 cm;
sygn. l.g.: Kramsztyk
estymacja: 180 000 - 220 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

2
Stary port w Marsylii olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: Jan Rubczak
estymacja: 52 000 - 60 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

3
Huzar na koniu olej, płótno, 60 x 75 cm;
sygn. l. d.: Z. Rozwadowski / 1897.
estymacja: 57 000 - 67 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

4
Ułan przy koniu, 1930 olej, płótno; 60,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1930.
estymacja: 48 000 - 55 000 zł
Cena sprzedaży 50 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

5
Chłopiec olej, sklejka; 25 x 28 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.
estymacja: 38 000 - 44 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

6
Przy studni - wiosenne rytuały, ok. 1907 olej, deska; 33,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

7
Przekupki lwowskie olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: EErb
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Tadeusz STYKA (1889-1954)

8
Portret kobiety olej, tektura, 62 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: TADE. STYKA -
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

9
Portret Anieli Steinsbergowej, 1924 ołówek, papier; 39 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: Z. Waliszewski 924 r. / Kraków.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

10
Portret kobiety pastel, papier; 61,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: … (nieczytelny)
estymacja: 40 000 - 45 000 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

11
Postacie - 4 rysunki ołówek, papier; wymiary różne;
datowane
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

12
Żona artysty Irena (Aneri) czytająca ołówek, papier; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

13
Przy stole, 1934 tusz, pędzel, papier; 14 x 9,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: H. Rudzka C. 1934.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

14
Kobieta w fotelu piórko, tusz, papier; 18,5 x 12,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: HRC.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Christian GOTTLIEB HAMMER (1779-1864)

15
Pejzaż romantyczny z antycznymi ruinami, 1814 akwarela, tusz, piórko, papier; 55 x 76,5 cm;
u dołu napis: nach der Natur gez. von C G Hammer in Dresden. 1814.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jan CYBIS (1897-1972)

16
Łeba ołówek, papier; 15 x 23,8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: J. Cybis / Łeba.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

17
Na plaży, lata 60. XX w. flamaster, papier; 22 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: HRC.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

18
Pejzaż z domem ołówek, papier; 14 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: HRC.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

19
Pejzaż z domem, 1935 tusz, piórko, papier; 14 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: H.Rudzka C 1935.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

20
Scena rodzajowa piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)

21
Brama piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 30,5 x 22 cm;
sygn. i opisany p. d.: SN (monogram wiązany) / 2 12/IX 1
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

22
Zestaw 5 prac miniaturowych 1. Róża 2. Pies i kurczak 3. Brama Floriańska
4. Motyw architektoniczny 5. Zaprzęg
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

23
Załadunek olej, tektura; 27 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Olga / Peczenko (sygnatura częściowo schowana pod ramą).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

24
Wiejskie kobiety, 1903 olej, tektura; 17,5 x 19 cm;
sygn. i dat. p. d.: Włodzimierz Tetmajer / 4/VII 1903
estymacja: 27 000 - 33 000 zł

Jan Bogumił SOKOŁOWSKI (1899-1982)

25
Zwózka siana akwarela, gwasz, papier; 28,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Sokołowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

26
Góralka akwarela, papier; 18 x 33,5 cm w świetle passe partout;
sygn. l.d.: S. Gibiński
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

27
Portret ślubny góralki pastel, ołówek, papier;
82 x 53 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

28
Wiejska dziewczyna z dzbanem olej, płótno; 61,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Reyzner (dwukrotnie)
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

29
Hucułka z Wiszenki, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 24,5 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: Wiszenka 1910 / Tadeusz Rybkowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Fryderyk LACHNER (ok. 1856- po 1913)

30
Para Serbów w strojach narodowych, 1884 1. Portret Serba 2. Portret Serbki
akwarela, papier; 40 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

MAZURKIEWICZ, XX w.

31
Pejzaż górski ze snopami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, pastel, papier; 24 x 16 cm;
sygn. p. d.: Mazurkiewicz 98.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

32
Narada przed polowaniem akwarela, papier; 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński (ołówkiem).
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

33
Siwy koń ciągnący Mameluka olej, płótno; (sztukowane), 55 x 82 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1901.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

34
Dojeżdżacz z chartami olej, tektura; 35,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski
estymacja: 3 800 - 4 400 zł

35
Dorożka przed gospodą, 1924 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32,5 x 48 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Rozwadowski 1924.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

36
Na polowaniu olej, płótno naklejone na sklejkę; 37 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

37
Wizja św. Huberta na łowach, 1968 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1968
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

38
Zwózka chrustu olej, płótno; 39,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: E. Mesjasz / 1983
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

39
Zabawy zimowe olej, tektura; 33 x 39,5 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

40
Zimowy zaprzęg z psami, ok. 1920 olej, płótno naklejone na deskę; 35 x 70 cm;
sygn. l.d.: A. Setkowicz
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

41
Przejażdżka ołówek, piórko, tusz, papier; 23 x 31,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TRybk (tuszem)
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

42
Zimową porą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier żeberkowy; 16 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 3 900 - 4 300 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

43
Na front, 1921 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: "Na front" / Tadeusz Rybkowski / 1921
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Roman Antoni BREINTENWALD (1911-1985)

44
Pojenie konia olej, płótno; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

45
Scena rodzajowa akwarela, papier; 18 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

46
Porwanie ołówek, papier; 34,5 x 28 cm;
p. d. dedykacja: Kochanemu ... Wł. P... ski (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Gloria KOSSAK (1941-1991)

47
Sokolnik według Juliusza KOSSAKA (1824-1899)
akwarela, ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. l. d.: Gloria Kossak (flamastrem)
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

48
Chełmno nad Wisłą, 1930 kredka, ołówek, papier; 49 x 36,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Siedleckiemu / w wdzięczności / L. Wyczół / 1930
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł