11 października 2023

Aukcja: 11 października 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

49
Stare Miasto w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18 x 24,5 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

50
Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16,5 x 23 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

51
Kościół Św. Anny w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 17 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

52
Widok Warszawy, 1935 akwarela, kredka, papier naklejony na tekturę; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Pawłowski 1935 r.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Léon LEVKOVITCH (ur. 1936)

53
Pejzaż miejski olej, płótno; 62 x 71 cm;
sygn. l. d.: LEVKOWITCH
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Stefan JUST (1905-1977)

54
Karmienie gołębi olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

55
Zimowy widok miejski olej, płótno; 73 x 55 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

56
Chaty olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Antcher
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Wacław WĄSOWICZ (1891-1942)

57
Młyn Zamkowy w Toruniu, 1930 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: WĄSOWICZ 1930
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

58
Pejzaż z domami akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

59
Pejzaż z domem akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maria KOMOROWSKA-MOŚCICKA, XX w.

60
Targ w Kazimierzu olej, płótno; 27 x 35 cm;
na odwrocie nalepka magazynowa.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)

61
Jarmark na Kercelaku w Warszawie akwarela, ołówek, papier; 40,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z Kraśnik
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Iwan TRUSZ (1869-1941)

62
Pejzaż z drzewami, ok. 1895 olej, tektura; 16 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: Iw. Trusz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

63
Pejzaż z rzeczką, 1932 olej, sklejka; 75 x 63,5 cm;
sygn. i dat. p. d. Mieczysław Reyzner 1932.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)

64
Zachód słońca olej, płótno; 105,5 x 90,5 cm.
Według tradycji praca autorstwa Zefiryna Ćwiklińskiego.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

65
Ścieżka nad morzem - Gdynia, 1923 olej, sklejka; 23 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Mrożewski / Gdynia 23.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Alfredo ANDERSEN (1860-1935)

66
Nad brzegiem morza, 1907 olej, płótno, tektura; 23,5 x 29,5 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Achille RENOIR (1893-1968)

67
Pejzaż nadwodny olej, deska; 28,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: a R.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Anna CASPARY (1870-?)

68
Jezioro Ełckie olej, tektura fakturowana; 47,5 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: A. Caspary.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

69
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 46 cm;
sygn. p. g.: Weingart
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

70
Pierwiosnki akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: a Teslar (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

71
Cyklamen olej, płyta; 51 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: a. Teslar
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

72
Rumianki olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 26 cm;
sygn. l. d.: a. Teslar
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Joachim WEINGART (1895-1942)

73
Chryzantemy, 1928 olej, płótno; 78 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Wiengart
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Janina NOWOTNOWA (1883-1963)

74
Bukiet bzu w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 71,5 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Janina Nowotnowa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

75
Mimozy w wazonie pastel, karton; 47 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ... ? (nieczytelnie)
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

JARZĄBEK, XX w.

76
Róże w wazonie olej, sklejka; 65 x 76 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jarząbek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz WILKANOWICZ (1904-1964)

77
Bukiet kwiatów w wazonie olej, tektura; 52 x 37 cm;
sygn. p. d.: W. WILKANOWICZ
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Florian CYNK (1838-1912)

78
Wizja pisarza - Portret Henryka Sienkiewicza, 1910 olej, płótno; 68 x 105,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Cynk 910
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

79
Lirnik - scena symboliczna, 1909 olej, płótno; 99 x 95 cm;
sygn. i dat. l. d.: WILCH WACHTEL 1909
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

80
Portret skrzypka olej, płótno; 116 x 89 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)

81
Portret Basi w niebieskiej sukience, 1952 olej, płótno; 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

82
Portret Marii Normy Pronaszko, 1931 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rzepiński 1931 (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

83
Portret dziewczynki akwarela, papier; 37 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

84
Akt z niebieską draperią olej, płótno; 57 x 41 cm;
sygn. na odwrocie, na płótnie: Kasper Pochwalski (słabo czytelnie).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

85
Akt stojącej kobiety, 1939 olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabska 1939
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Tadeusz KOROTKIEWICZ (1904-1943)

86
Akt - Plecy olej, płótno; 80,5 x 60 cm;
sygn. p. g.: Korotkiewicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

JARZĄBEK, XX w.

87
Akt leżącej kobiety nad rzeką olej, płótno; 47 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jarząbek
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Eugeniusz ARCISZEWSKI (1884-1916) - przypisywany

88
Judyta z głową Holofernesa pastel, papier; 94 x 70 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

89
Pejzaż - Na skraju lasu olej, sklejka;
42 x 50 cm;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Marian Franciszek SŁONECKI (1886-1969)

90
Pejzaż górski olej, tektura; 18,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: M.Słonecki (piórkiem).
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 800 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

91
Para pejzaży 1. O zmierzchu, 1899
2. Przed chatą - Z okolic Nowogródka, 1899
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Kazimierz ŁOTOCKI (1882-1942)

92
Lwów - Widok z Parku Stryjskiego, 1922 olej, tektura; 22 x 29 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z autorskim opisem
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wilhelm WACHTEL (1875-1942)

93
Pejzaż z chatą, 1914 olej, tektura; 31 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d:. Wilhelm Wachtel / 14 / Paris.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

94
Sprzedawcy dywanów olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

95
Sprzedawcy dywanów olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p.d.: F. K. Wygrzywalski
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)

96
Pejzaż z Capri akwarela, gwasz, karton; 10,3 x 15 cm;
sygn. l.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA CAPRI
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł