11 października 2023

Aukcja: 11 października 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

145
Villa d'Este, 1901 litografia barwna, papier; 15,5 x 20,5 cm (zadruk);
sygn. na kamieniu l. d.: JS.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

146
Pejzaż akwaforta, karton; 19 x 23,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: A.U. (na płycie).
estymacja: 700 - 800 zł

Charles BAUDELAIRE (1821-1867), Jean LECOULTRE (1930-2023)

147
Pieces Condamnees (Kwiaty zła), 1963 bibliofilskie, limitowane wydanie
najsłynniejszego zbioru poezji Baudelaire’a.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953), Jean GIONO (1895-1970)

148
Provence, 1954 bibliofilska, limitowana edycja utworu Jean Giono z ilustracjami Kislinga.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Harnaś drewno, wys. 51,5 cm.
Polska, Zakopane, l. 30. XX w.
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
Cena sprzedaży 37 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

202
Dziewczynka z ptaszkiem drewno jesionowe; wys. 25 cm, podstawa 7 x 4,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 30. XX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

203
Plakieta - Wizerunek modlącej się Świętej odlew gipsowy, wymiary: 51,5 x 49 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Ernest PATRIS (1909-1981)

204
Krata dekoracyjna drewno woskowane, 61 x 35 x 9 cm.
Belgia, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław SIKORA (1911-2000)

205
Sierotka terakota; wys. 15 cm; szer. 8,5 cm; głęb. 9 cm.
Polska, Warszawa, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

206
Rebeka przy studni brąz, odlew z kilku elementów, cyzelowany (ślady złocenia); wys. 41 cm;
Europa Zachodnia, Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

207
Figura sportowca - Nagroda Przechodnia brąz odlewany, cyzelowany, patynowany; wys. 26,3 cm.
Warszawa, Wytwórnia Braci Łopieńskich, lata 30. XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

208
Bokser brąz, odlew patynowany; wys. 25 cm; szer. 8,5 cm;
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Otto SCHMIDT-HOFER (1873-1925)

209
Młodzieniec dobywający miecza brąz patynowany; wys. 38 cm; szer. 10 cm; głęb. 18,5 cm.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

BRACIA JERZY i MAREK KORNILUK SIEDLCE - odlewnia

210
Jeleń brąz patynowany, wys. 26 cm., długość podstawy 24 cm.
Polska, Siedlce, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

211
Byk brąz, odlew patynowany; wys. 24 cm; szer. 31 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

AGASIAS z EFEZU (czynny ok. 100 w. p. e.) - według

212
Gladiator Borghese brąz, odlew patynowany; wys. ca 30,5 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Wojciech LIPCZYK (ur. 1943)

213
Polska myśl patriotyczna brąz, odlew cyzelowany; czarny, żyłkowany marmur; wys. 33 cm; szer. 11,5 cm.
Polska, Warszawa, pracownia artystyczna, d. Braci Łopieńskich
estymacja: 4 400 - 4 800 zł

Antoine COYSEVOX (1640-1720)

214
Merkury na Pegazie brąz, odlew patynowany; marmur; wys. figury: 40 cm; szer. 35 cm;
Francja, XIX/XX w. (redukcja rzeźby barokowej)
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Emmanuel VILLANIS (1858-1914)

215
Cendrillon [Kopciuszek] brąz patynowany, wys. 41 cm; szer. 27 cm; głęb.18 cm.
Francja, Paryż, ok. 1890
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Anton BÜSCHELBERGER (1869-1934)

216
Koziołek brąz, marmur; wys. 32,5 cm; dł. 30 cm; szer. 12 cm.
Niemcy, XIX / XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Paul COMOLÉRA (1818-1897)

217
Bażant brąz patynowany; marmur; wys. 54 cm; dł. 47 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Else FÜRST (1873-1943)

218
Bażanty brąz patynowany, marmur; wys. 29 cm; dł. 73 cm;
Niemcy, lata 20. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Albert KRANZ (1893-ok. 1940)

219
Sarny brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 23,5 cm; dł. 38,5 cm;
Niemcy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Peter Christian BREUER (1856-1930)

220
Słonie u wodopoju brąz, odlew patynowany; kamień; wys. 34 cm; 29 x 29 cm.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

GYÖRGY II VASTAGH (1868-1946)

221
Para lwów brąz, odlew patynowany; czarny marblit; wys. 33 cm; szer. 42,5 cm;
Węgry, Budapeszt, XIX-XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

222
Chrystus Ukrzyżowany drewno, częściowo polichromowane; 80 x 47 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

223
Chrystus Ukrzyżowany drewno, częściowo polichromowane, złocone; 58 x 32,5 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł