11 października 2023

Aukcja: 11 października 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Jan BOHUSZEWICZ (1878-1935)

97
Wenecja, 1921 olej, tektura; 38,5 x 26,5 cm;
sygn. śr. d.: J. Bohuszewicz
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

98
Łódź w zatoce olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Tadeusz ZAMIAR (1905-1966)

99
Pejzaż morski pastel, papier; 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zamiar
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

100
Brzeg morza, 1964 olej, tektura; 35 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: JKrawczyk 1964
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

101
Motyw z Palestyny, 1943 olej, tektura; 8,5 x 10,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1943
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

102
Capri - Faraglioni, 1920 olej, tektura; 27 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

103
Widok na morze, 1933 gwasz, papier; 32,5 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1933
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 500 zł

104
Fontanna olej, tektura; 30,5 x 42 cm;
opisany l. d.: BR
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

105
Plac św. Piotra w Rzymie olej, tektura; 37 x 27 cm;
sygn. i opisany p. d.: FWójcik Rzym
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

106
Florencja, 1937 gwasz, karton, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Leszko / Florencja 1937
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857-1945)

107
Pejzaż zimowy olej, tektura; 11,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: R. Kochanowski
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Alfonsa KANIGOWSKA (1858-1948)

108
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 25,5 31,5 cm;
sygn. p. d.: AKanigowska
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

109
Zachód słońca nad rzeką, 1925 olej, tektura; 12,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. Chorembalski 1925
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Mieczysław REYZNER (1861-1941)

110
Pejzaż z kładką olej, tektura; 12,5 x 17 cm;
sygn. p.d.: Miecz Reyzner
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

111
Pejzaż z kaczeńcami olej, tektura; 37 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 6 300 - 7 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Bogusław SERWIN (1887-1956)

112
Pejzaż nostalgiczny olej, sklejka; 56 x 46 cm;
sygn. p. d.: B. Serwin
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Otto Heinrich ENGEL (1866-1949)

113
Leśny zakątek olej, tektura; 41 x 49 cm;
sygn. p. d.: Otto H. Engel
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

114
Pejzaż ze snopami olej, płótno naklejone na tekturę;
24 x 31 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

115
Pejzaż z polami ołówek, gwasz, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

116
Martwa natura z owocami i bukietem olej, płótno; 55 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Walter HARTMANN, XX w.

117
Martwa natura, przed 1932 olej, płótno; 55 x 45 cm;
sygn. l. g. W. HARTMANN
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

118
Martwa natura z kwiatami olej, tektura; 63,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: J. Świderski
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

119
Owoce akwarela, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 200 zł

Jan PRZEŁOMIEC (1920-2013)

120
Martwa natura olej, płótno naklejone na tekturę, 52 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: JP.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Themistokles Von ECKENBRECHER (1842-1921)

121
Tartak przy wodospadzie, 1892 olej, płótno; 70 x 106 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.V. Eckenbrecher 1892.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)

122
Mont Saint-Michel, 1928 olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ST. DZIEMAŃSKI / MT. ST. MICHEL 1928.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold Andrzej ZACHAREWICZ (1929-1985)

123
Pod zamkiem znad Loary olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: Zachar
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Maria LECHOWSKA-BUJAK (1930-2018)

124
Kościółek olej, tektura; 35,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MARIA BUJAK
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

125
Fara w Gostyniu olej, tektura; 21 x 30 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

M.Z., XX w.

126
Pejzaż z drewnianym kościółkiem olej, płótno naklejone na tekturę; 32,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: M Z... (nazwisko nieczytelne).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

127
Para prac 1. Droga w lesie
2. Pnie na skraju lasu
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

128
Głowa mężczyzny, 1929 olej, tektura fakturowana; 16 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman 1929
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Stanisław STÜCKGOLD (1868-1933)

129
Portret mężczyzny olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. l. d.: St
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

130
Portret Stefana Tymowskiego olej, płótno; 80 x 66 cm;
dedykacja autorska z sygnaturą l. g.: á St. Tymowski/ amicalement/ Landau.
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

131
Kobieta z kwiatami olej, tektura; 49 x 27 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Erno ERB (1890-1943)

132
Wesołek pastel, papier; 49 x 34 cm;
sygn. l. d.: Erb
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Feliks ROLIŃSKI (1876-1972)

133
Rybak z siecią według Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
olej, płótno, 78 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Roliński
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)

134
Młody grajek, 1897 olej, płótno; 16 x 22 cm;
sygn. i dat. p. g.: TCybulski / 897.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

135
Dziewczyna w saloniku olej, płótno; 63,5 x 76 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

136
Portret szlachcianki olej, płótno (dublowane na wosk);
49,5 x 41,5 cm;
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Szymon BUCHBINDER (1853-1908?)

137
Portret sędziwego mężczyzny olej, płótno; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. g.: S. Buchbinder
estymacja: 4 800 - 5 200 zł

Marian NOWICKI (1904-po 1939)

138
Portret mężczyzny w fotelu olej, tektura fakturowana, 50 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. wraz z dedykacją p. d.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866-1946)

139
Portret Tadeusza Rutowskiego, 1915 olej, płótno; 97 x 75,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: SKBatowski / 1915.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

140
Portret hrabiego olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: FS / 1856
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

141
Katarzyna II Wielka olej, płótno; 85 x 67 cm;
na odwrocie w p. d. rogu napis: S...pinx.1765 (?).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Janisław Broniwoj KRÓLIKOWSKI (1814-1889)

142
Nauczanie Marii, 1842 olej, płótno dublowane; 90,5 x 71,5 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: JBKrólikowski / 1842.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

143
Zestaw 4 drzeworytów 1. Władysław Warneńczyk 2. Ludwik I, Król Węgierski i Polski
3. Bolesław Wstydliwy 4. Królowa Bona
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jerzy SOSZYŃSKI DE OSTOYA (1878-1937)

144
915-1915 La Ruée Germanique sur la Pologne (Napaść niemiecka na Polskę) teka 16 litografii, Paris 1915 r.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł