20 kwietnia 2022

Aukcja: 20 kwietnia 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Apoloniusz KĘDZIERSKI (1861-1939)

1
Wróble olej, płótno; 63,5 x 78 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Kędzierski / 93
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

2
Wiosenne prymulki na grządce, ok. 1905 olej, tektura; 26 x 37 cm (24 x 34,5 cm w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 19 000 - 21 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

3
Motyw z francuskiego Południa olej, tektura; 32,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

4
Kobieta z muszlą, ok. 1930 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p.g.: Menkes
estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Mieczysław OLEJ (1898-1978)

5
Sztetl, 1929 olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Olej / 1929
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

6
Poranek, ok. 1930 olej, płótno; 57 x 66 cm;
sygn. p. d.: LAM (w kole)
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Josef Nemes LAMPÉRTH (1891-1924)

7
Pejzaż z zabudowaniami tusz, papier; 70 x 97 cm;
sygn. p. d.: Josef von Lamperth / Berlin, 8.XII. 919
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Otto AXER (1906-1983)

8
48 szkiców projektowych do kostiumów gwasz, ołówek, długopis (tusz czarny), karton;
46 plansz o wymiarach ok.: 50 x 70 cm, 2 plansze ok. 35 x 50 cm
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Olga BOZNAŃSKA (1865-1940)

9
Jane Seymour według obrazu Hansa Holbeina, 1882 ołówek, papier; 29,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska II ... / 1882 12 Lipca
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Henryk PILLATI (1832-1894)

10
Epizod z wojny krymskiej, 1855 olej, płótno; 48 x 58 cm;
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

11
Targ koński olej, płótno; 80 x 139 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 38 000 - 44 000 zł
Cena oferowana 33 000 zł

Georges Louis HYON (1855-1909 lub 1840-1913)

12
Szarża kawalerii francuskiej olej, płótno; 66 x 92 cm;
sygn. p. d.: G Hyon
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

13
Powrót z polowania olej, tektura; 44 x 69 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 15 000 - 16 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

14
Saniami przez wieś olej, płótno; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 9 500 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

15
Przydrożna kapliczka olej, płyta; 25 x 49 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

16
Krzyżackie branki olej, płótno; 34 x 46 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

17
Przełomy Prądnika olej, tektura; 42 x 63 cm;
sygn. p. d.: FPautsch
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

18
Dom za drzewami, 1933 olej, tektura; 25 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1933
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

19
Jesień na polach, 1931 olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1931
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Odo DOBROWOLSKI (1883-1917)

20
Motyw zimowy tusz, piórko, papier; 14 x 18 cm;
sygn. l. d.: ODobr… [skrócony podpis artysty]
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

21
Zestaw 5 rysunków tuszem 1. Pejzaż z drzewami 2. Pejzaż 3. Nad jeziorem Niegocin
4. Miasto 5. Widok na ogród
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

22
Wdowy piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 20,9 x 27 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: WDOWY
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

23
Zimowe atrakcje piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
33 x 20 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

24
Portret akwarela, papier w autorskiej oprawie; 26 x 13,5 cm;
napis autorski z lewej pośrodku: OANOW / ..MATEJKO
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Marcel SŁODKI (1892-1944)

25
Portret kobiety, ok. 1938 ołówek, kredka, papier; 33,5 x 23,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Léon (KAMIR) KAUFMANN (1872-1933)

26
Portret mężczyzny pastel, ołówek, papier; 24 x 17 cm;
sygn l. d.: Leon Kamir
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

27
Portrety - zestaw dwóch prac, 1940 1. Portret męża artystki - Antoniego Pucka
2. Portret z profilu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maria OPOLSKA (1888-1957)

28
Studium olej, sklejka; 20,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: Opolska
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

29
Modelka w pracowni mistrza, ok. 1913 pastel, papier; 61 x 47 cm (60 x 44 cm w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Aleksander DZWONKOWSKI (1885-1969)

30
Dzieciątko, 1923 olej, tektura; 92 x 77 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Dzwonkowski 1923
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

31
Portret narciarza, ok. 1930 olej, płótno, 150 x 90 cm;
sygn. l. g.: nieczytelnie.
Praca wykazuje silne wpływy malarstwa Fryderyka Pautscha.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Konstanty NIEMCZYKIEWICZ (1848-1917)

32
Wybór Piasta Kołodzieja na wodza Polan, 1902 olej, płótno dublowane; 44 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Artur RUTKOWSKI (1895-?)

33
Na wozie, 1932 olej, tektura; 25 x 35 cm,
sygn. i dat. p. d.:
A. Rutkowski 1932
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie
377 / Artur Rutkowski / Na wozie / olej / 25 x 35.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Ludwik KWIATKOWSKI (1880-1953)

34
Dziewczyna w chuście, 1931 pastel, papier; 47 x 37 cm;
sygn. i dat. p. g.: L.Kwiatkowski 31
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

35
Dziewczyna spod Krakowa pastel, papier; 63 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MSzczerbiński
estymacja: 3 400 - 4 000 zł

Franciszek WASTKOWSKI (1843-1900)

36
Spławione drzewo, 1896 olej, płótno, 46 x60 cm;
sygn. l. d.: F. Wastkowski/ 1896
estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

37
Pejzaż z polami ołówek, gwasz, tektura; 49 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Makarewicz
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)

38
Pejzaż jesienny, 1929 olej, karton naklejony na płytę; 25,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz (słabo czytelnie)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

Józef BRACH, XX w.

39
Pejzaż ze snopami akwarela, papier; 39,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: JBrach
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

40
Droga przez wieś [Zaścianek], 1932 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d. St. Paciorek / Zaścianek 932
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

41
Pejzaż wiejski ze sztafażem, 1912 olej, płótno; 59 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Bratkowski Lwów 1912
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Józef SEREDYŃSKI (1888-1954)

42
Osty, 1919 akwarela, papier; 45 x 69 cm
sygn. i dat. l. d.: J.Seredyński / 1919
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Zofia DZIURZYŃSKA-ROSIŃSKA (1901-1979)

43
Drzewa - Pejzaż zimowy, 1930 olej, płótno; 68 x 64 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Dziurzyńska-Rosińska 1930
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

44
Martwa natura olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: Hayden
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Józef KOWNER (1895-1967)

45
Martwa natura z jabłkami i kwiatami, 1948 olej, płótno; 46 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: J. Kowner. / 48
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

46
sygn. l. g.: Jan Książek
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zygmunt GAWLIK (1895-1961)

47
Bukiet kwiatów na stoliku olej, tektura; 68 x 50 cm;
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

48
Martwa natura z owocami olej, płótno; 33 x 44 cm;
sygn. l. g. Lad Klochaerts. L. 05. (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 600 zł