26 maja 2021

Aukcja: 26 maja godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 14 - 26 maja.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Tomasz CHUDZIK (ur. 1963)

350
Trzciny II, z cyklu: Obrazy wody, 1999 ołówek, papier; 53 x 75,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany . p. d.: "Trzcinowisko" Chudzik Tomasz Obrazy wody 99 / 00 rys. oł.;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Tomasz CHUDZIK (ur. 1963)

351
Pejzaż morski I, z cyklu: Obrazy wody, 2000 akwaforta, miękki werniks, sucha igła, mezzotinta, papier; 48 x 63,5 cm (odcisk płyty), 52 x 73 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Chudzik Toma
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Adam KOZIK (ur. 1972)

352
Ptaki, 2016 akryl, płótno; 80 x 69,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ADAM / KOZIK / 2016.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Yuliya STRATOVICH (ur. 1989)

353
Warszawa Centrum (Pink), 2020 akryl, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. i dat.: p. d.: S.Y. 2020 (podpis);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Krzysztof ŚWIĘTEK

354
Bez tytułu, 1998 olej, płótno; 140 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: Świętek '98.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Julia HALAN (ur. 1983)

355
Identyfikacja początku, 2021 technika własna, płatkowanie złotem, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: HALAN / 2021.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

356
Bez tytułu (76), 1990 akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Ćwiertniewicz'90;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

357
Bez tytułu (28), 1992 akryl, płótno; 24 x 35 cm;
sygn. p. d.: Ćwiertniewicz'92;
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Ernest STUNŻANS (ur. 1985)

358
Brudnopis, 2018 akryl, płótno; 130 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: 18 / E. STUNŻANS.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

359
Bez tytułu, 1989 długopis (tusz czarny), papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan D. 89.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

360
sygn. p. d.: Jan D. / 19. V.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

361
Bez tytułu, 1986 długopis (tusz czarny), papier; 29 x 19 cm (w świetle oprawy);
opisany, dat. l. d.: Jan ... 1986 / ... (? - napis nieczytelny).
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

362
W oczekiwaniu na wiatr, 1990 litografia barwna, papier; 44 x 41 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "W oczekiwaniu na wiatr" / Litografia 2/31 / H. Opałka 90 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

363
Zagłada litografia, papier; 54 x 67 cm (wymiar kompozycji), 63 x 75 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: ZAGŁADA / LITOGRAFIA 1/13 / H. Opałka "SKARBIEC"
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

364
Dynamica, 1998 litografia barwna, papier; 61 x 74 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Dynamica" / Litografia 5/13 / H Opałka 98 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

365
Para rysunków, 1962 1) Autoportret, 1962
2) Bez tytułu, 1962
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

366
Bez tytułu, 1962 tusz, papier; 32 x 22 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

367
Kompozycja, 2015 akwarela, papier; 90 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. dat. p. d.: M. Świeszewski / 2015 (pisak).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

368
Wyklęty powstał lud, 1967 akwaforta, papier; 65 x 50 cm (odcisk płyty), 76 x 60 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Wyklęty powstał lud" - akwaforta - 4/10 Leszek Rózga
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Leszek RÓZGA (1924-2015)

369
Noc - list, 1972 akwaforta, papier; 32,5 x 25 cm (odcisk płyty), 57 x 43,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: Noc - list - akwaforta odbitka próbna Leszek Rózga
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

370
Samocień, 1984 akwaforta, papier; 27,7 x 21,2 cm (odcisk płyty), 49 x 46 cm (wymiary arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: SAMOCIEŃ 1/25 B Waltoś '84 (ołówkiem) sygn. i da
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

371
Fedra według J. Racine'a - Węzeł Tragedii, 1973 akwaforta, papier; 22 x 21,8 cm (odcisk płyty), 47 x 36,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: FEDRA WG J. RACINE'A-WĘZEŁ TRAGEDII 23/25 Waltoś 7
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Maria KORUSIEWICZ (ur. 1956)

372
Fragment I, 1986 sucha igła, akwaforta, akwatinta; papier; 37 x 28,2 cm (odcisk płyty) 39 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany u dołu: Fragment I-3/20-such
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

373
Akt w wodzie, 1956 ołówek, karton, 21,5 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu pracy: Ż STEF 56 (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 700 zł

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014)

374
Kompozycja w szarościach gwasz, karton; 37 x 31 cm;
sygn. p. d.: tukan.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

375
Szkice rogatej postaci z tacą piórko, tusz, papier; 30 x 20,5 cm ( wymiar arkusza);
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 800 - 1 000 zł

Jan POLEWKA (ur. 1945)

376
Projekty scenograficzne do Teatru Groteska w Krakowie 1. Pilot i książę - technika mieszana, papier;
2. Pinokio - ołówek, akwarela, gwasz, papier
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jerzy Zygmunt PIWKO (1905-1982)

377
Stambuł akwatinta, papier; 12 x 15 cm (wymiar odbitki), 12,4 x 16 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Z. Piwko (ołówkiem), napis l. d.: Aguatinta - St
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

378
Przestrzeń intymna 2, 2020 linoryt, relief, papier; 24 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
opisany u dołu: 3/6 "Przestrzeń intymna" 2 X3/2 linoryt/relief szelag metal 20,5
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

379
Geometria bytu, 2019 linoryt, bibuła japońska, szelag metal; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu ołówkiem: "Geometria bytu" linoryt 35,5 x 25 / bibuła japońska 50 x 70 , sz
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Salvadore DALI (1904-1989)

380
La de Route de San Romano sucha igła, papier; 56 x 74 cm (wymiar kompozycji) 72 x 89 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
opisana. p. d.: Dali (ołówkiem) oraz l. d.: 20/150 (ołówkiem);
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Salvadore DALI (1904-1989) - według

381
Iron Butterflies, 1947 serigrafia, papier; 76 x 56,5 cm;
opisana. p. d.: Dali (ołówkiem), l. d.: A.P (ołówkiem).
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Jean MIOTTE (1926-2016)

382
Kompozycja litografia barwna, papier; 74 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Miotte (ołówkiem) opisana l. d.: 8/75 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Ossip ZADKINE (1890-1967)

383
Kompozycja, 1964 litografia barwna, papier; 64 x 45 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: O. ZADKINE (ołówkiem), opisana l. d.: 11/75 (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

René MAGRITTE (1898-1967)

384
Domaine Enchanté, z cyklu: “Les Enfants trouvés” litografia barwna, papier; 28 x 48 cm (zadruk);
sygn. w kompozycji p. d.: magritte (faksymile); pod ryciną: E.A. (długopisem) JM (ołówkiem, sygnatura grafika F
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

385
Bez tytułu, 1973 litografia, papier; 18,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: 13/500 W. SIUDMAK 1973 (ołówkiem);
estymacja: 1 400 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1997)

386
Dziedzic - projekt rzeźby serigrafia barwna (druk artystyczny), papier; 57,5 x 43 cm (wymiar kompozycji), 72,5 x 58,5 cm (arkusz)
sygn. l. d.: 1953 / XI / projekt na / rzeźbę „Dziedzic”
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

387
Łatwa dostępna tożsamość serigrafia, papier; 56 x 41 cm (wymiar kompozycji), 72 x 48 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 259/350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

388
„Iluminacja” - Plakat do filmu w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, 1973 offset, papier; 81 x 57 cm (w świetle oprawy);
w kompozycji: F.STAROWIEYSKI 73 (druk).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961)

389
„Parsifal” - Plakat dla Opery Wrocławskiej do opery Richarda Wagnera, 2011 offset, papier ; 96 x 66 cm (w świetle oprawy);
w kompozycji: T.Sętowski (drukiem).
estymacja: 700 - 800 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

390
„Poławiacze pereł” - Plakat dla Opery Wrocławskiej do opery Georges'a Bizeta, 2013 offset, papier; 96 x 66 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Autor nieokreślony, XX w.

391
Fiat 126P offset, papier; 67 x 96,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 800 - 1 000 zł
Cena oferowana 500 zł

Autor nieokreślony, XX w.

392
Rajd Monte Carlo - 1972 offset, papier; 66 x 95 cm (w świetle oprawy);
Plakat z przedstawieniem samochodu fiat 125P, którym w 1972 r. Robert Mucha i Lech Jaworowicz brali udział w sły
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

393
Jugosłowianka technika kolodionowa; 29 x 23 cm;
kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof MILLER (1962-2016)

394
Kabul - Afganistan technika kolodionowa; 23 x 29 cm;
kolodium, szkło; 23 x 29 cm;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Krzysztof WOJCIECHOWSKI (1947-2020)

395
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 26 x 17 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie naklejka autorska.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Andrzej BRZEZIŃSKI (1944-2008)

396
Bez tytułu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 22 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: A. Brzeziński (ołówkiem) oraz informacja o autorze (ołówkiem
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Antonina MULAS, XX w.

397
Roman Opałka przy pracy, 1993 odbitka żelatynowo-srebrowa (?), papier matowy; 60 x 45 cm;
u dołu autograf Romana Opałki; poniżej drukiem: u dołu nadruk: Roman Opałka, Koiserringtrager der S
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł