26 maja 2021

Aukcja: 26 maja godz. 19.30

Informujemy, że prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 14 - 26 maja.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Jan Bonawentura OSTROWSKI (ur. 1946)

401
Lajkonik, 1996 olej, płótno; 146 x 114 cm;
sygn. i dat. p. d.: BONAWENTURA 96;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

402
Ptak długopis, papier; 39 x 39 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Romuald ORAMUS (ur. 1953)

403
Obok siebie, 1990/91 olej, tempera, płótno; 100 x 73 cm;
na odwrocie opis autorski: ROMUALD ORAMUS / "OBOK SIEBIE", 1990/91 / "NEAR BY EACH OTHER" / OLEJ, TEMPERA, 100 x 73 / Romua
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

404
Brat z narodu Jezusa Chrystusa, 1991 olej, collage, relief, szlagmetal, płyta pilśniowa; 61 x 51 cm;
na odwrocie: dedykacja autorska wraz z sygnaturą: … / Brat / Z NARODU / JEZUSA / CHRYSTUSA / ma
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Edward NARKIEWICZ (1938-2007)

405
Mojżesz, 1966 olej, płótno; średnica: 64 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: E. Narkiewicz / 1966 r. oraz nalepka z Galerii Foksal z autorem i tytu3em obrazu: GALERIA FOKSAL PSP
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Władysław RZĄB (1910-1992)

406
Muzykanci olej, płótno; 60 x 48 cm;
sygn. p. d.: Rząb.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Stanisław IBEK (1915-1976)

407
Wybrzeże, 1957 olej, tektura; 58 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: IBEK STANISŁAW / 1957;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Małgorzata HEINTZE-PASZKOWICZ (ur. 1952)

408
Martwa natura z pomarańczą i muszlą, 1986 olej, płótno; 54 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MHP. 86 (inicjał wiązany);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

409
Róża w wazonie, 1984 olej, płótno; 79,5 x 59 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: M Heintze Paszkowicz; data l. d.: 84;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk WOŹNIAKOWSKI (1895-1980)

410
Pejzaż miejski, 1962 olej, płótno; 72,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: H Woźniakowski / 1962.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Jerzy LENGIEWICZ (1931-2016)

411
Forma-C, 1962 olej, gips, płótno; 110 x 50 cm;
sygn. u góry, pośrodku: J. LENGIEWICZ. 62,
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Aleksander Jan SOĆKO (1937-1988)

412
Bez tytułu technika własna, papier; 31 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. śr.: Wagner / 88 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Bogdan BOROWSKI

413
Carmilla, 1980 druk podmalowany, tektura; 95,5 x 57 cm;
na odwrocie nalepka z Biennale w Katowicach z tytułem "Carmilla" [inspirowana powieścią grozy Sheridana Le Fanu], 1980
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Lidia SNITKO-PLESZKO (ur. 1947)

414
Taniec - Ekstaza, 1992 olej, płótno; 80 x 60 cm;
na odwrocie, na płótnie napis: SNITKO / 80 x 60 OLEJ 92 / TANIEC; oraz nr: 11.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

ELISABETH RONGET (1893-1962)

415
Kwiaty w wazonie [kubistyczne] olej, płótno; 41,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: Ronget.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

416
Drzewo, 1958 ołówek, gwasz, (technika własna) karton; 26,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 58 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Andrzej TOMASZEWSKI (ur. 1945)

417
Nasz dom płynie do Wenecji, 1987 akryl, płótno naklejone na deskę; 18 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: Andrzej Tomaszewski 1987.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Szymon DĄBROWSKI (ur. 1996)

418
Azymut, 2020 olej, płyta; 65 x 75cm;
sygn. i dat. p. d.: Dąbrowski 20.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Szymon DĄBROWSKI (ur. 1996)

419
Tchnienie, 2020 olej, płyta; 75 x 65 cm;
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Paweł KRÓL

420
Twarze, 2001 akryl, tusz, papier; 24 x 49,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Paweł Król.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Paweł KRÓL

421
Kompozycja figuralna, 2001 technika mieszana, papier; 46 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 2001 / Paweł Król (ołówkiem).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Eugeniusz OCHONKO (ur. 1964)

422
Mar de las Calmas II, 2019 akryl, płatki złota, płótno; 80 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. O [znak artysty] 2019.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

423
Rybeńka, 2020 akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

424
Pejzaż jesienny, 2021 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. p. d.: J. Żołyniak;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Szymon GDOWICZ (ur. 1983)

425
List z Delft, 2001 akryl, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: [autorski symbol] / Szymon Gdowicz;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Serge VASILENDIUC (ur. 1972)

426
Niedzielny spacer, 2010 olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: SV [w prostokącie];
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

427
Poza granicami, 2021 technika mieszana, papier; 28 x 40 cm ( (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Marian Bielawka 2021.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Marian BIELAWKA (ur. 1961)

428
Czekając na świt, 2021 technika własna, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Krzysztof OKOŃ (ur. 1939)

429
Bez tytułu farby, szkło; 51 x 51 cm;
sygn. p. d.: OK.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Krzysztof OKOŃ (ur. 1939)

430
Uczta farby, szkło; 40 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: OK [w kole];
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Jolanta PĘKSA (ur. 1952)

431
Pieta, 1985 farby naszkliwne, szkło; 40 x 34 cm;
sygn. l. d.: J. Pęksa;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Jolanta PĘKSA (ur. 1952)

432
Matka Boska Częstochowska, 1983 farby naszkliwne, szkło; 39 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: JPęksa;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Ewelina PĘKSOWA (1923-2015)

433
Madonna z Dzieciątkiem farby naszkliwne, szkło; 42 x 32 cm;
sygn. l.d.: E Pęksowa;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Ewelina PĘKSOWA (1923-2015)

434
Św. Ludwik Król, 1985 farby naszkliwne, szkło; 42 x 33 cm;
sygn. i dat. l.d.: EPęksowa / 1985;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Włodzimierz CIESIELSKI (ur. 1934)

500
Bez tytułu kamień, drewno; wys. 94 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan STĘPKOWSKI (1952-2011)

501
Akt, 1997 drewno; wys. 71 cm;
sygn. i dat. na podstawie: JStep / 1997.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ludwik SANDECKI (1951-2014)

502
Para w uścisku drewno; wys. 68 cm;
sygn. na spodzie: SANDECKI LUDWIK / PUŁAWY.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Józef ADAMCZYK (ur. 1943)

503
Trębacz bezdomny rzeźba w drewnie; wys. 80 cm;
sygn. na podstawie: JA (monogramem).
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Artysta Nieokreślony, XX w.

504
Św. Franciszek rzeźba w drewnie; wys. 48,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Henryk BURZEC (1919-2005)

505
Erotyk rzeźba w drewnie, wys. 27,5 cm;
sygn. na spodzie: H. BURZEC.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Ryszard VICHTOVSKI, XX / XXI w.

506
Stwór ceramika; wys. 19 cm;
sygn. na spodzie: R. Vichtovski.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

SPÓŁDZIELNIA RLiA „MAKOWIANKA”

507
Kilim len, wełna; 115 x 200 cm;
naszywka bawełniana z opisem spółdzielni: SP-NIA RLiA "MAKOWIANKA", z nazwiskiem projektanta: B. WOŹNIAK (? - słabo czytelnie);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Helena GAŁKOWSKA, Stefan GAŁKOWSKI

508
Kilim "Troski króla", lata 50. XX w. wełna (kolorystyka: beże, brązy, czerń; frędzle); 155 x 306 cm;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

509
Para kinkietów elektrycznych w stylu art déco z kulistymi kloszami ze szkła mlecznego;
metal niklowany, szkło mleczne; 38 x 15 x 18 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł