21 kwietnia 2021

Aukcja: 21 kwietnia godz. 18.00

zobacz regulamin aukcji

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 9 - 21 kwietnia.

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

Alicja HALICKA (1894-1975)

1
Motyw z Krzemieńca akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: Halicka
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

2
Starość i młodość akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę; 35 x 28 cm;
sygn. u dołu po środku: T.Axentowicz (piórem).
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

3
Motyw podgórski - karta ze szkicownika akwarela, papier; 8 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JS
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Bolesław CYBIS (1895-1957)

4
Projekt wazonu ceramicznego akwarela, ołówek, papier; 33 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B.Cybis (faksymile).
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841-1905)

5
Chorągiew Bogarodzicy, 1855 akwarela, gwasz, ołówek, papier; 35 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: mal. Walery Eliasz 1855
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

6
Wschód księżyca nad Kalwarią, 1904 olej, tektura; 12 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 12 000 - 13 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

7
Królowa Morza - szkic olej, tektura; 50 x 39 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa z nr: 22194 z tytułem: Królowa Morza, nazwiskiem twórcy: Kotarbiński Wilhelm, techniką wykonania oraz
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Gustav BAUERNFEIND (1848-1904)

8
Wnętrze bazyliki św. Marka w Wenecji, 1881 olej, płótno; 62 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Bauernfeind. 1881
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

9
Szwoleżer [Żołnierz 1. Pułku Szwoleżerów - Lansierów Gwardii Cesarskiej], 1909 olej, płótno naklejone na tekturę; 24,8 x 32,8 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Rozwadowski / 1909 (zatarte).
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 44 000 zł

Jan KONARSKI (XIX/XX w.)

10
Jadą wozy olej, płótno; 80 x 110 cm;
sygn. p. d.: J. Konarski
estymacja: 70 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)

11
Wesele krakowskie olej, tektura; 18 x 25 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmeliński
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Władysław BOROWICKI (1909-1997)

12
Rozpalanie ogniska [Scena z polowania] olej, płótno naklejone na tekturę, 17,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Borowicki
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

13
Trzykonny zaprzęg olej, deska; 34 x 62 cm;
sygn. p. d.: … (ryta w warstwie malarskiej, nieczytelna).
estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)

14
Na saniach olej, płótno; 60 x 100 cm;
sygn. p. d.: ALEKSANDER MAKOWSKI
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Erno ERB (1890-1943)

15
Postać czytającego Żyda olej, tektura; 48 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: E Erb
estymacja: 21 000 - 25 000 zł
Cena sprzedaży 27 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

16
W synagodze olej, płótno; 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: N Gutman
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 4 600 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

17
W izbie pastel, karton; 60 x 88,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Adolf BEHRMANN (1876-1942)

18
Stary Arab pastel, tektura; 59,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Behrmann
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

19
Umizgi arabskie olej, płótno;
38,7 x 49 cm;
sygn. l. d.: Szewczenko
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 1 900 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

20
Przy schodach olej, tektura fakturowana; 57 x 45 cm;
sygn. p. d.: Schreter
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Adolf BEHRMANN (1876-1942)

21
Motyw z orientalnego miasta olej, tektura; 28 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Behrmann
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Konstanty BRANDEL (1880-1970)

22
Adrienne, profil duży, stan I, ok. 1927 akwaforta, papier; 28,9 x 20,7 cm;
sygn. l. d.: KB
estymacja: 3 000 - 3 400 zł

Jankel ADLER (1895-1949)

23
Stojący akt, 1940 piórko, tusz, pędzel, papier;
53 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.:
Adler / 1940
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

24
Cela 45 na Pawiaku w roku 1942 długopis, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: majaberezowska 42
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

25
sygn. l. d.: maja
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

26
Kobiety na plaży, 1937 gwasz, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 36 cm;
sygn. l. d. monogramem wiązanym
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

27
Na plaży akwarela, tusz, piórko, papier; 25 x 36 cm (w świetle passe-partout).
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

28
Na plaży [Nad Bałtykiem koło Sopotu] olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Roman SIELSKI (1903-1990)

29
Pod plażowymi parasolami olej, tektura;
20 x 25 cm
(w świetle passe-partout).

estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

30
Na rynku targowym akwarela, papier; 29,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

31
Dojrzało już zboże, 1933 akwarela, papier; 15 x 30,5 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p. d.: MSZCZERBIŃSKI 1933
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Karol MONDRAL (1880-1957)

32
Na targu, 1926 akwaforta, papier; 19,5 x 34 cm (wymiar odcisku płyty);
sygn. i dat. p. d.: K. Mondral 1926 (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

33
Tyrnowo - Bułgaria tusz, pędzel, brązowy pisak, papier; 43 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: I.Acedańska 79
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

34
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 47 x 38 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
estymacja: 23 000 - 27 000 zł

35
Kwitnące róże ołówek, papier; 30 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

36
Ogród pełen kwiatów, 1960 olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: …man 1960
(słabo czytelnie, ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

37
Białe kwiaty w doniczce, 1924 olej, tektura; 39 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Czesław SADOWSKI (1902-1959)

38
Kwiaty olej, płótno; 88 x 60 cm;
sygn. l. d.: Cz. Sadowski
estymacja: 5 200 - 6 200 zł

Maurice BLOND (1899-1974)

39
Kwiaty w dzbanie olej, płótno; 35,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Pinchus KRÉMEGNE (1890-1981)

40
Młynek do kawy [Le moulin a café] olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: Kremegne
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

41
Bukiet kwiatów, 1916 olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

42
Pejzaż z chatami, 1932 olej, płótno; 36 x 35 cm;
sygn. l. d.: Rzepiński
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

43
Widok wioski pastel, papier; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Schreter
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław PIZL (1896-1968)

44
Pejzaż z wierzbami olej, sklejka; 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pizl
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

45
Motyw miejski z kanałem olej na podrysowaniu, ołówek, płótno; 36,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: … (? nieczytelna)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

46
Pejzaż olej, płótno; 40,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Schreter
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

47
Wenecja, 1925 olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

48
W parku olej, płótno, 46 x 62 cm;
sygn. p. d.: Bosy
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł