21 kwietnia 2021

Aukcja: 21 kwietnia godz. 18.00

zobacz regulamin aukcji

Prowizja aukcyjna (opłata doliczana do kwoty spod młotka) wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Wystawa przedaukcyjna: 9 - 21 kwietnia.

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zlecenia aukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: +48 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: +48 607 722 744

831
Lampa buduarowa w typie Potschappel porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal, tworzywo; wys. 57,5 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

832
Para kandelabrów 9-świecowych drewno, złocenie; mosiądz; wys. 116 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Henry CAHIEUX (1825-1854) Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892)

833
Kandelabr 6-ramienny, w stylu II Cesarstwa brąz, odlew cyzelowany, patynowany i złocony, marblit; wys. 84 cm;
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Firma ERNST LEITZ & WETZLAR

834
Mikroskop w futerale drewno mahoniowe, mosiądz, szkło optyczne;
Niemcy, Frankfurt, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

835
Patera z kobietą wśród fal, secesyjna żeliwo; wys. 5,5 cm; dł. 52 cm, szer. 40,5 cm.
Niemcy?; Rosja?; pocz. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

836
Żardiniera intarsjowana drewno, intarsje, metal, brąz; wys. 19,5 cm; szer. 37 cm; głęb. 26 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, koniec XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

837
Zegar na konsolce, zwieńczony figurką amorka drewno złocone; mosiądz; tkanina; wys. 45 cm; szer. 26 cm; głęb. 13 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

838
Kobierzec modlitewny rodzinny, tzw. Saf wełna; 217 x 80 cm (bez frędzli).
Turcja, XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

839
Kobierzec typu chodnik wełna na bawełnie; 103 x 412 cm.
Kaukaz, rejon Karabachu, lata 70.-80. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

840
Kilim z motywem ptaków wełna na bawełnie; barwniki naturalne; 125 x 182 cm.
Turcja; XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

841
Kilim Afszar wełna na wełnie; naturalne barwniki; 198 x 241 cm.
Persja południowo-wschodnia, 1. poł. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

842
Kobierzec - modlitewnik osnowa, wątek, węzły - jedwabne; 93 x 63 cm.
Persja, ok. 1920
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kazimierz BRZOZOWSKI (1871-1945) - projekt

843
Kilim z motywami kwiatowymi osnowa lniana, wątek -wełna; 152 x 35 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

844
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno złocone, snycerka; całość 134 x 92 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 6 200 - 7 400 zł

845
Lustro ścienne tafla lustrzana, drewno złocone, snycerka; 114 x 71 cm (całość);
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

846
Żyrandol 6-ramienny, elektryczny, art déco drewno, metal, szkło prasowane, powlekane; wys. 75 cm;
Europa Środkowa, 2. ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

847
Żyrandol elektryczny, 6-ramienny, modernistyczny mosiądz polerowany, wys. 78 cm, rozstaw ramion 55 cm.
Europa Środkowa, 2. tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

848
Żyrandol elektryczny art déco metal, szkło; wys. 47 cm; szer. 47 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

849
Lampa podłogowa brąz złocony; wys. 190 cm.
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

850
Lampa elektryczna, podłogowa w typie art deco drewno, metal niklowany, szkło mleczne; wys. 184 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

851
Lampa elektryczna, podłogowa mosiądz, szkło powlekane; farby emaliowe; wys. 176 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

852
Lampa podłogowa, elektryczna, art déco drewno, metal niklowany; 147 x 40 x 31 cm;
Europa Środkowa 2 tercja XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

853
Wieszak stojący mosiądz, alabaster; wys. 170 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

901
Szafka w stylu polskiego art déco fornirowana orzechem; 57,7 x 49 x 38,2 cm;
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

902
Szafka w stylu francuskiego art déco fornirowana palisandrem; 65,3 x 49 x 30,5 cm;
Europa Środkowa, lata 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

903
Komoda w stylu francuskiego art déco fornirowana orzechem, z dębowymi elementami; 80 x 79,5 x 42,5 cm;
Europa Zachodnia, około połowy XX w.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

904
Stół w stylu francuskiego art déco fornirowany mahoniem;76 x 159 x 90 cm; dwa wkłady po 35,5 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XX w.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

905
Serwantka w stylu art déco fornirowana orzechem; 164,3 x 133 x 44 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

906
Szafka pomocnicza kredensu w stylu polskiego art déco fornirowana orzechem; 97,5 x 116,2 x 47 cm;
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

907
Szafka w stylu art déco fornirowana orzechem; 90 x 74,5 x 43,7 cm;
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 400 zł

908
Postument do kwiatów w stylu polskiego art déco mahoniowy; 89 x 95,5 x 23,5 cm;
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 100 zł

909
Barek metal, szkło; 69,5 x 88,5 x 41 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

910
Stół w stylu Ludwika Filipa fornirowany mahoniem; 75,5 x 86 x 142 cm;
Polska, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

911
Toaletka w stylu Ludwika Filipa fornirowana ciemnym palisandrem; 191 x 125 x 66 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

912
Komoda w stylu eklektycznym fornirowana wzorzystym mahoniem; 93 x 104,5 x 58,5 cm;
Polska, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

913
Gondolka w stylu eklektycznym drewno egzotyczne, o usłojeniu bliskiemu orzechowi; 77 x 93,5 x 44,5 cm;
Bliski Wschód, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

914
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowym marmur, mosiądz; 49,5 x śr. 64,5 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

915
Para szafek pomocniczych neorokokowych fornir - palisander i róża; 73,5 x 50,5 x 38 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

916
Komódka w stylu klasycystycznym fornirowana orzechem, intarsje - brzoza, mahoń; 75 x 61,5 x 37 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

917
Garderoba w stylu secesji geometrycznej dąb; 198,5 x 138,5 x 19 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1910 - 1915
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

918
Szafa w stylu zakopiańskim świerk; 199 x 119 x 54,5 cm;
Podhale, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł