17 marca 2021

Aukcja: 17 marca godz. 19.30

Informujemy, że od tej aukcji prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

301
Kompozycja kół, 1961 akryl, gwasz, ołówek, karton; 34 x 24 cm;
sygn. i dat. p. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1961.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

302
Kompozycja kół, 1963 tusz, gwasz, papier; 37 x 25 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1963 (ołówkiem).
estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

303
Dwa koła, 1970 pastel, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1970.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

304
Kompozycja, 1971 akryl, karton, tektura; 41 x 30 cm (wymiar podkładu w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

305
Kompozycja zielona, 1999 akryl, karton, płyta; 30 x 29 cm (w świetle autorskiego passe-partout);
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (na passe-partout) i dat. p. d.: 19 / 99 (na passe-
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

306
Aprés passe-partout, 2003 akryl, karton; 77 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 20 / 03 (ołówkiem);
estymacja: 10 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Marek OBERLANDER (1922-1978)

307
Bez tytułu, 1964 technika własna, papier; 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: Marc Oberlander / Paris 1964.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Marek OBERLANDER (1922-1978)

308
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

309
Pejzaż 136, 1977 olej, technika własna, płótno; 110 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI 77;
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

310
Bez tytułu, 1973 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1973 / E. Rosenstein;
estymacja: 16 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

311
Bez tytułu technika własna (gwasz, piórko, tusz), papier; 25 x 20 cm; (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ERosenstein.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

312
Bez tytułu, 1958 gwasz, papier; 24 x 16 cm (w świetle oprawy) ;
sygn. l. d.: J.N 58 (ołówkiem);
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

313
Na stacji metra - Starabourg-Saint-Denis, 1969 Długopis (tusz czarny), papier; 13,5 x 20 cm ( w świetle passe-partout);
na odwrocie naklejka wystawowa z galerii: Art New Media.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

314
Rhinoceros (Nosorożec), 1961 monotypia, gwasz, karton; 65 x 48 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: Kraków / TKantor 1961 (długopisem), oraz opisana p. d.: "Rhinoceros" / Jonesco (długopisem).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

315
Scena rodzajowa piórko, tusz sepiowy, tusz lawowany, papier; 14 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

JAN CYBIS (1897-1972)

316
Łeba nad kanałem, 1968 akwarela, pastel, ołówek, papier; 29 x 38 cm;
sygn., dat. i opisana: l. d.: Jan Cybis 1968 r. / Łeba;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

317
Na barykadach Paryża 1877 gwasz, ołówek, papier; 20,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: Szancenbach (długopisem).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

318
Kontrabasista, 2017 akryl, płótno; 18 x 13 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E.DWURNIK;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Piotr CIESIELSKI (ur. 1956)

319
Rokoko - Autoportret z Justyną, 2018 olej, akryl, płótno; 140 x 180 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ROKOKO-AUTOPORTRET / Z JUSTYNĄ / AKRYL, OLEJ / Piotr Ciesielski 2018.
estymacja: 34 000 - 40 000 zł

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

320
Empedokles u krateru Etny - dyptyk, V [mała geometria], 2009 akryl, płótno; 73 x 108 cm (wymiar całości kompozycji);
strona prawa dyptyku sygn., dat. i opisana: J. Waltoś / str. prawa V / akrl.pł 2009 73 x 54 (2x), oraz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

321
Perseusz odlew, brąz patynowany, kamienna postawa; wys. 47,5 cm (z podstawą), szer. 25 cm, głęb. rzeźby ok. 7 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

322
Luna - zawieszka srebro, waga 41 g.; wymiary: 5,6 x 4 cm;
sygn. MITORAJ;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Igor MITORAJ (1944-2014)

323
Testa Addormentata - zawieszka breloka metal srebrzony, wys. 4 cm;
sygn. na odwrocie: Mitoraj;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Włodzimierz CIESIELSKI (ur. 1934)

324
Bez tytułu kamień, drewno; wys. 94 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Emmanuel KATZ (1894-1962)

325
Flecista brąz, kamienna podstawa; wys. całkowita: 43 cm, wym. rzeźby: 38 x 13 cm x 9,5 cm;
sygn. i nakład na brązowej plincie: Mane-Katz 5/8.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Konrad ZIÓŁKOWSKI (ur. 1981)

326
HIZBOX, 2005 piaskowiec, marmur albański; 55 x 35 x 38 cm;
sygn. i dat. w piaskowcu: Konrad Z. Ziółkowski 05;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Konrad ZIÓŁKOWSKI (ur. 1981)

327
Lioty, 2020 brąz patynowany, labradoryt (kamienna podstawa); 65 x 25 x 25 cm;
nakład: 1/2.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

328
Szkic głowy kobiecej, lata 50./60. XX w. tusz, piórko, papier; 42 x 29 cm;
sygn. na odwrocie p. d.: R.OPAŁKA (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

329
Szkic głowy z profilu, lata 50./60. XX w. tusz, piórko, papier; 42 x 29 cm;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Roman OPAŁKA (1931-2011)

330
Żagiel II linoryt, papier; 81 x 63 cm (wymiar arkusza), 67,5 x 51 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu.: Żagiel II / Linoryt 26/30 / odbijał II Opałka /
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Koji KAMOJI (ur. 1935)

331
Kompozycja z kołami serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), pośrodku nakład: 52/55 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Koji KAMOJI (ur. 1935)

332
Kompozycja serigrafia, papier; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Koji Kamoji (ołówkiem), pośrodku nakład: 52/55 (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930)

333
Bez tytułu Serigrafia barwna, papier; 65 x 50 cm;
sygn. i opisany p. d.: ANUSZKIEWICZ A.P. 1970 (ołówkiem);
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

334
Pomnik Kopernika, 1973 druk barwny, papier; 50 x 39 cm (wymiar kompozycji), 55 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy w świetle passe-partout);
Wydany przez: Archives Szukalski / G
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)

335
Metamorfozy XIII, 1955 monotypia, papier; 55,5 x 37 (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu: metamorfozy XIII J.Kraupe 1955 (ołówkiem).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

336
Spacer na różowej łące, 1968 litografia barwna, papier; 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. wraz z opisem autorskim u dołu: Epr-d'a "Spacer na różowej łące" Lucjan Mianowski 68 (oł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

337
Nauka pływania, 1963 ołówek, papier; 19 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZ / 12 I 63 (ołówkiem).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

338
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 39 x 28 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: Beksiński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

339
Bez tytułu [Głowa] grafika komputerowa, papier; 39 x 28 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: Beksiński.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

340
Przewidywalne założenie, 2005 Serigrafia barwna, karton; 103 x 74 cm;
sygn. i nakład u dołu: 325/ 350 Olbiński (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977

341
Fantasma (hommage'a P. Bonnard), 2020 olej, płótno; 120 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowit Kmieć / Fantasma / (hommage'a P. Bonnard) / olej, płótno; 120 x 120 2020.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Marcin KOWALIK (ur. 1981)

342
Pociąg, 2007 akryl, płótno; 90 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Marcin Kowalik 2007.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

343
Bez tyułu,2020 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: M. PISERA / 2020.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Michał PISERA (ur. 1976)

344
Bez tytułu, II, 2017 tusz, karton, 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: Pisera M. / 2017.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Michał KRZEMIŃSKI (ur. 1993)

345
Kawalerka, 2019 akryl, płótno; 80 x 120 cm;
na odwrocie opis autorski: KRZEMIŃSKI / 2019 / KAWALERKA.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Adriana ZAWADZKA (ur. 1991)

346
Pass the lighter akryl, płótno; 115 x 76 cm;
sygn. na odwrocie: ADRIANA ZAWADZKA-PASS THE LIGHTER.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Adam KOZIK (ur.1972)

347
Sidecar racing, 2018 akryl, ołówek, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: 2018/ ADAM / KOZIK.
estymacja: 3 700 - 4 500 zł

Adam KOZIK (ur.1972)

348
Kobieta w czerwieni, 2013 olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. l. d.: ADAM / KOZIK;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł