17 marca 2021

Aukcja: 17 marca godz. 19.30

Informujemy, że od tej aukcji prowizja aukcyjna wynosi 20%

Zachęcamy do składania ofert aukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Juliusz MIESZKOWSKI (1906-1992)

397
Pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie olej, karton; 30 x 25 cm;
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Janusz HANKOWSKI (ur. 1933)

398
Wszechogarniający olej, technika własna, płyta; 32 x 42 cm;
sygn. p. d.: J.HANKOWSKI.
estymacja: 3 600 - 4 400 zł

Janusz HANKOWSKI (ur. 1933)

399
Powrót olej, technika własna, płyta; 35 x 42 cm;
sygn. p. d.: JHankowski.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Adam KWAŚNY (ur. 1953)

401
Trawki akwaforta, papier; 14,5 x 38 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout), ok. 6,5 x 6 cm (wymiar każdej z kompozycji);
opisana u dołu: "Trawki" akwaforta e/a A
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Brygida WRÓBEL-KULIK (ur. 1952)

402
Kompozycja, 1991 technika mieszana graficzna, papier; 32 x 47,5 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: E.A. … Rodziny 1991 Unikat WRÓBEL-KULIK imp. (ołówkiem).
estymacja: 1 800 - 2 100 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

403
W dolinie Faraonów, 2006 kserografia?, papier; 61 x 74 cm (wymiar arkusza), 44,5 x 57,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu: W Dolinie Faraonów / Litografia 15/26 Nakł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

404
Piramidnius, 2001 litografia, papier; 65 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisana u dołu: Piramidnius 2001 / Litografia 4/10 / H Opałka 2001 (ołówkiem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Antonina MULAS

405
Roman Opałka przy pracy, 1993 odbitka żelatynowo-srebrowa (?), papier matowy, płyta; 60 x 45 cm;
u dołu autograf: Roman Opałka, data: 20.10.1993 oraz inne nieczytelne napisy (ołówkiem);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Stefan PAPP (1932-2020)

406
Bez tytułu, 1992 kserografika, papier; 62 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. PAPP ' 92 (ołówkiem); p. d.: nr. odbitki: 4 / 10 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

407
Dawid i Goliat druk artystyczny, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza); 37,7 x 30 cm (zadruk);
sygn. l. d.: Chagall (na płycie);
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

408
Les Anemones, 1974 litografia, papier niebieski; 31,8 x 24 cm.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Marc CHAGALL (1887-1985)

409
Okładka „Chagall Lithographe IV” litografia, papier; 32 x 53 cm.
estymacja: 900 - 1 000 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

410
Przestrzeń Istnienia 1, 2020 linoryt, suchy tłok, papier; 28,5 x 29 cm (wymiar kompozycji), 30,5 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakła
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Anna Ewa (Hannah) MIARCZYŃSKA (ur. 1961)

411
Flamenco 2, 2007 akwarela, tusz, piórko, pastel, papier; 29 x 29 cm(w świetle passe-partout);
sygn. w obrazie: Hannah.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985) - ?

412
4 prace 1.Wierzba - litografia barwna, podmalowana gwaszem, papier; 28 x 19 cm (w świetle passe-partout); sygn. w kompozycji p. d.: MAREK.
2.Ona i on - litografia barw
estymacja: 1 500 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

413
Bez tytułu, 2007 olej, płótno; 73 x 54 cm;
p. d.: 07;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

414
Bez tytułu, z cyklu: Podróże, 2001 olej, płótno; 65 x 92 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Mikołaj MALESZA (ur. 1954)

415
Ptaki moje, 2011 olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: M11;
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

Jadwiga ŻOŁYNIAK (ur. 1949)

416
Impresje morskie, 2020 olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: J Żołyniak;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Wiesław KOZUB (ur. 1946)

417
Upływ czasu olej, collage, technika własna, płótno naklejone na płytę; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: WKozub (ryte w warstwie malarskiej);
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Janusz GAŁUSZKA (ur. 1971)

418
Leżąca kobieta, 2021 akryl, płótno; 90 x 130 cm;
sygn. i dat. p. g.: GAŁUSZKA 2021.02.10 (przy krawędzi).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Zofia LATEK (ur. 1951)

419
Kwiaty olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygnowany p. d.: Latek.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Elżbieta DAS (ur. 1956)

501
Galene, 2020 ceramika patynowana, wys. 31 cm, 25 x 20 cm;
sygn. na spodzie: E. Das.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Marek CECUŁA (ur. 1944)

502
Serwis dla 2 osób, model: BAUHAUS Memories100, 2019 porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką; sygn. na spodzie: BAUHAUS MEMORY / 1919-2019 limited edition / Marek Cecuła; egzemplarze numerowane
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Pavel HAVELKA (ur. 1969)

503
Wazon dekoracyjny szkło przezroczyste, wielowarstwowe, wielobarwne; wys. 26,5 cm;
sygn. na spodzie: DESIGN BY P. HAVELCA; Czechy, lata 80. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

504
Żyrandol sześcioświecowy drewno, metal niklowany; wys. 84 cm, średn. ok. 34 cm;
Żyrandol w formie 6-ciu długich rur, w których umieszczone zostały źródła światła.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

505
Lampa ceramiczna ceramika, tekstylny abażur; wys. 96 cm;
sygn. z boku na korpusie: MARIAN / 1959;
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Anna ŚLEDZIEWSKA (1900-1979) - Spółdzielnia A

506
Tkanina dekoracyjna "Drzewko życia" żakard, len; wys. 208 cm (z frędzlami), 190 cm (bez frędzli), szer. 70 cm;
Polska, 1953.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

507
Para fotelików o tapicerowanych kubełkowych korpusach z drewnianymi poręczami, wspartych na czterech toczonych nóżkach, rozstawionych na boki;
buczyna; 78 x 53,5 x 58 cm.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

508
Para foteli klubowych w stylu art déco z dwoma kwadratowymi, grubymi poduchami, tapicerowanymi skórą, pikowanymi, wsparty na drewnianych ramach, od frontu giętych w poręcz, fornirowanych wzorzystym o
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

509
Zestaw „kawowy”, z dwoma niskimi fotelami Skandynawia, lata 70. XX w.; stolik: 59,5 x śr. 70 cm; Polska, lata 50. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Roger CAPRON (1922-2006) - projekt

510
Stolik kawowy Francja, proj. Roger Capron, wykonanie warsztat w Vallarius, ok. 1950.
z blatem wyklejonym kaflami ceramicznymi ozdobionymi wytłaczanymi liśćmi, w drewnianym o
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Giancarlo PIRETTI (ur. 1940)

511
Cztery krzesła biurowe Włochy, proj. Giancarlo Piretti, wykonanie Casteli, lata 60. XX w.
o konstrukcji z metalowych rurek, z dekoracyjnymi zwornikami aluminiowymi, z tapicerowanymi
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

512
Fotel Europa Zachodnia (Skandynawia?), lata 70. XX w.
o konstrukcji metalowej z rurek połączonej z drewnianymi elementami ramy dla tapicerowanych poduch siedzenia i
estymacja: 3 500 - 4 000 zł