18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

F. ZNAMIROWSKI, XX w.

97
Wazon z bukietem bzów, 1924 olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: F Znamirowski 1924
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

98
Martwa natura z cytrynami olej, tektura; 30 x 36 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA-/-ACEDAŃSKA
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

99
Kwiaty w wazonie i książka olej, tektura; 25,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

100
Róże w wazonie, 1946 olej, karton naklejony na tekturę; 91 x 69 cm;
sygn. i dat. p. g.: Teod. Grott 46 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

101
Martwa natura z japońskimi czajnikiem i filiżanką, 1926 olej, tektura; 69 x 55 cm;
sygn. p. d.: a.karpiński;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

102
Msza polowa olej, płótno dublowane;
53 x 67 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w. (okres międzywojenny)

103
Obozowisko olej, płótno;
65 x 65 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef PIOTROWSKI (1878-1944)

104
Na targu olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Józef Piotrowski
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

105
Na łące olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

106
Nocna modlitwa pod krzyżem olej, deska parkietowana; 31,5 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: W.T.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

107
Stasia pastel, papier; 35 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)

108
Krakowianka olej, tektura fakturowana; 50 x 37 cm;
sygn. śr. d.: KŻelech;
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Ludwik ROWIŃSKI, XX w.

109
Nad książką olej, tektura; 49,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: L. Rowiński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893)

110
Pasjans, 1875 kredka, ołówek, akwarela, papier naklejony na tekturę;
21 x 29 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

111
Polonia - para obrazów z 1902 1. Polonia zmartwychwstająca
2. Polonia w grobie niewoli
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

112
Haneczka pastel, tektura; 35 x 25 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: St. Górski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

113
Stasek pastel, tektura; 35,5 x 25 cm;
sygn. przy krawędzi, po lewej: St. Górski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

114
Wiejska dziewczyna, ok. 1920 olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

115
Helena pastel, papier; 50 x 35 cm;
sygn. przy lewej krawędzi, pośrodku: ST. Górski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Paweł DADLEZ (1904-1940)

116
Kobieta przy stole olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: Dadlez
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

117
Akt stojącej kobiety, 1928 pastel, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kidoń 928
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

118
Parobek - szkice - praca dwustronna olej, tektura; 35 x 28 cm;
sygn. l. g.: VHofman
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

119
Letnie słońce olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Librowicz 1983
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

120
Dziecko z owocami olej, karton naklejony na tekturę; 29,5 x 24 cm.
Urokliwy biedermeierowski obrazek.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

121
Portret Franciszka Raszeji olej, płótno; 46 x 38 cm;
na odwrocie, na ramie papierowa nalepka z opisem: Raszeja 30 X 40.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jerzy Adam BRANDHUBER (1897-1981)

122
Portret Włodzimierza Wanica olej, płyta pilśniowa; 60 x 45 cm;
sygn. l. d.: Brandhuber
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Eugeniusz WANIEK (1906-2009)

123
Bezrobotny, 1932 olej, sklejka; 89 x 54 cm;
sygn. p. d.: E. Waniek
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

124
Odbudowa Starego Miasta w Warszawie, 1952 olej, tektura; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

125
Motyw z Bydgoszczy olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. l. d.: J. RUPNIEWSKI
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

126
Kościoły Nowego Miasta w Warszawie olej, karton naklejony na tekturę; 25,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: W. Chorembalski
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

Stanisław PACIOREK (1889-1952)

127
Dzwonnica olej, tektura; 51 x 51 cm;
sygn. l. d.:
St. Paciorek
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

128
Pejzaż - Starigrad, 1930 akwarela, papier; 18 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA,
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Engelbert HILBICH (1923-2011)

129
Motyw z parku, 1942 olej, płótno naklejone na tekturę; 37 x 29 cm;
sygn. i dat. l. d.: EHilbich-1942 -
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jarosław OLEJNICKI (1923-1988)

130
Pejzaż z Kazimierza olej, tektura; 50 x 64,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

131
Przed kościołem w Modlnicy olej, deska;

16 x 22 cm.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

132
Kościół w Limanowej, 1935 olej, płótno; 65 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: ... (?) / Limanowa 35.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

133
Pejzaż olej, płótno; 40,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: Schreter
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

134
Pejzaż olej, płótno; 51 x 65 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teodor BIAŁYNICKI - BIRULA (1886-1956)

135
Żniwa olej, tektura fakturowana, 36 x 49,5 cm;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Konrad KRZYŻANOWSKI (1872-1922)

136
Para pejzaży - studia olej, papier; 16 x 19,2 cm (każda z prac).
Według tradycji prace pochodzą ze spuścizny po artyście.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Gioacchino LA PIRA (1839-1870)

137
Widok na Pozzuoli gwasz, tektura;
28,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

C. LION, XIX / XX w.

138
Pejzaż nadwodny olej, płótno;
65 x 54,5 cm;
sygn. l. d.:
C. Lion
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

Ludwig STILLER (1872-1912)

139
Odpoczynek olej, deska; 19 x 24,5 cm;
sygn. l. d: L STILLER;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Johann JUNGBLUT (1860-1912)

140
Pejzaż ze sztafażem olej, deska, 27,5 x 24,3 cm;
sygn. p. d.: J. Sander Dfer [Duesseldorfer?]
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Enrique SERRA (1859-1918)

141
Widok na ogród olej, płótno; 96 x 75 cm;
sygn. i opisany l. d.: ENRIQVE SERRA / ROMA
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Frans Marcus SMITS (1760-1833) - przypisywany

142
Zwiastowanie pasterzom olej, deska parkietowana; 89 x 130 cm;
sygn. p. d.: Smits
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

143
Madonna olej, płótno dublowane;
61 x 50 cm;
sygn. l. d.:
A. Duran... (słabo czytelnie)
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XVIII w.

144
Anioł Stróż olej, płótno dublowane; 64 x 48 cm.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł