18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Malarz nieokreślony, XIX w.

145
Matka Boża, Maria Magdalena i Jan Chrzciciel pod krzyżem olej, płótno; 111 x 88 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

146
Matka Boża i Anioł Stróż ratują niemowlę olej, deska; 49,5 x 35,5 cm.
U dołu nieczytelny napis zapewne objaśniający scenę.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł

Egbert van HEEMSKERCK (1635-1704) - przypisywany

147
Znachor - Badanie moczu olej, deska; 27 x 34 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Alfred SCHOUPPE (1812-1899) - przypisywany

148
Widok na ruiny zamku w Czorsztynie olej, blacha; 53 x 74 cm
opisany l. d.: Czorsztin
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Józef BUDZYŃSKI, XIX W.

149
Portret kobiety z różą, 1850 olej, płótno dublowane; 68 x 56,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: … Budzyński / 850.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

150
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

151
Elżbieta Pietrowna Romanowa olej, płótno; 142 x 110 cm.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

152
Katarzyna II olej, płótno; 227 x 147 cm.
estymacja: 130 000 - 150 000 zł

201
Macierzyństwo alabaster; wys. 29 cm.
Europa Zachodnia, Włochy?; XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

202
Madonna w typie art deco kość, srebro pr. 3, zielony marmur; wys. 33,5 cm, podstawa 5 x 5 cm.
Polska, po 1921.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

203
Lew - rzeźba gabinetowa marmur; wys. 16 cm, dł. 23,5 cm, głęb. 12 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

204
Herb nadbramny piaskowiec polichromowany: 41 x 29 cm.
Polska, XVIII w. (?)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Mathurin MOREAU (1834-1917)

205
Amor i dziewczyna brąz patynowany; wys. 44 cm.
Francja, XIX/XX w.; odlew XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Friedrich GORNIK (1877-1943), WIENER KUNSTBRONZEGIESSEREI - ARTHUR RUBINSTEIN

206
Tańcząca para brąz patynowany; wys. 31,5 cm.
Austro-Węgry, Wiedeń, ok. 1910
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Franciszek Józef KUCHARZYK (1880-1930)

207
Hutnik - dmuchacz szkła brąz patynowany, marmur; wys. 34,5 cm.
Polska, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Émile-Coriolan Hippolyte GUILLEMIN (1841-1907)

208
Popiersie bogini Ateny w hełmie i zbroi brąz patynowany, wys. całkowita 53 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

209
Poławiaczka krewetek brąz, odlew patynowany; wys.51 cm.
Francja, Societe des Bronzes Paris, Paryż. XIX/XX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Georges Charles COUDRAY (1862-1932)

210
„Bakie”- popiersie kobiece brąz patynowany; drewno, plusz; wys. 64 cm, z podstawą 69 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 9 600 - 11 000 zł

211
Plakieta - medalion „Chrystus Frasobliwy” brąz, odlew patynowany; średnica 21,5 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Leon Mieczysław ZAWIEJSKI (1856-1933)

212
Dłoń (Teofila Lenartowicza) brąz, odlew patynowany; wys. 8 cm, szer. 23 cm.
Polska, k. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

213
Madonna drewno, wys. 31 cm.
Polska, ok. 1910 (?)
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Autor nieokreślony, XX w.

214
Muzykant drewno, wys. 25.5 cm.
Polska, Zakopane?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Autor nieokreślony, XX w.

215
Głowa mężczyzny - „Stary” drewno, wys. 25 cm.
Polska, Zakopane?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Autor nieokreślony, XX w.

216
Góral drewno, 21,5 x 49,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA ?

217
Dziewczyna z kaczuszką drewno jesionowe, wys. 33 cm.
Polska, Zakopane ?, lata 20-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

218
Św. Katarzyna drewno polichromowane; wys. 50 cm.
Polska, Imielnica k/Płocka, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

219
Pieta drewno polichromowane; wys. 32 cm, szer. 22 cm, głęb. 10 cm.
Małopolska, Borzęcin, przysiółek Ryki, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

220
Św. Florian drewno polichromowane; wys.40 cm, podstawa: 22 x 12 cm.
Polska, XVIII w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

221
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 46 cm; szerokość podstawy: 24 x 14 cm.
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

222
Świecznik kościelny z aniołem drewno lipowe; ślady polichromii; wys. 54,5 cm; podstawa 12 x 24,5 cm.
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

223
Św. Jerzy drewno polichromowane; wys. 50 cm.
Europa Środkowa, Polska?; XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

224
Klęczące putto drewno, wys. 56 cm.
Niemcy?, Martin Zuern?, XVII/XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

225
Św. Krzysztof drewno polichromowane; wys. 87 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

226
Para puttów z pochodniami drewno polichromowane, złocenia; wys. ok. 88 cm.
Europa Zachodnia, XVIII / XIX w.
estymacja: 8 600 - 10 000 zł

227
Postać Chrystusa Zmartwychwstałego drewno polichromowane, złocenia; wys. 83 cm.
Europa Środkowa, Czechy?; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

228
Madonna z Dzieciątkiem drewno polichromowane; wys. 123 cm.
Europa Środkowa, XVIII / XIX w.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

601
Szklanica z herbem Gozdawa, w skórzanym futerale szkło przeźroczyste, bezbarwne, rytowane, szlifowane; wys. 12 cm;
Manufaktura śląska lub czeska, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

602
Karafka z korkiem, z herbem Gozdawa, w skórzanym futerale szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, rytowane; wys. 17 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Firma EGERMANN

603
Zestaw 6 kieliszków do wina szkło przezroczyste, lazurowane kobaltem, złocenia; wys. 19,5 cm.
Czechy, Novy Bor, lata 60.-70. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Firma MOSER

604
Patera - żardiniera szkło kobaltowe, szlifowane, otrawiane, złocone; wys. 11 cm, dł. 23 cm;
Czechy, Karlovy Vary, ok. 1920
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma EGERMANN

605
Karafka z korkiem i 3 pary różnych kieliszków szkło przezroczyste, barwione w masie na różowo, farby emaliowe, złocenia;
Czechy, Novy Bor, lata 70. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Firma EGERMANN

606
Zestaw 6 kielichów do wina, po dwa w różnym kolorze szkło przezroczyste, lazurowane; złocenia; wys. 20 cm.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Firma MOSER

607
Puzdro toaletowe z pokrywką szkło półprzeźroczyste, seledynowe; szlifowane, fasetowane, otrawiane, złocone;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, ok. 1930
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma MOSER

608
Wazon dekoracyjny z kwiatem irysu szkło przeźroczyste, bezbarwne i powlekane, cieniowane (efekt ambrino);
szlifowane; wys. 27 cm. Czechy, Karlovy Vary, pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Firma MOSER

609
Wazon szkło przezroczyste, barwione w masie, jasnozielone; wys. 28,5 cm.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Manufaktura Państwowa w Sévres

610
Talerz z serwisu cesarza Napoleona III porcelana twarda (pâte dure), złocenia, przetarcia złoceń;
wys. 3 cm, średn. 24,2 cm;
Francja, 1855.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

611
Wazka z herbami małżeńskimi Emanuela Filiberta d’Aosta i Heleny Luizy Orleańskiej Francja, porcelana - Limoges ?, dekoracja - Jules Etienne,
Paryż, Rue de Paradis 29, k.XIX w.-1897.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie (KPM)

612
Talerz z serwisu reprezentacyjnego cesarza Wilhelma II na jachcie S.M.Y. Hohenzollern porcelana, farby naszkliwne, złocenia; średn. 21,7 cm;
Berlin, pocz. XX w. (1907 rok).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł