18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Mariusz KUŁAKOWSKI (ur. 1961)

349
Tytuł do uzgodnienia, z cyklu: Zawłaszczenie przestrzeni, 2020 olej, płótno; 73 x 73 cm;
na blejtramie opis autorski: MARIUSZ KUŁAKOWSKI "Tytuł do uzgodnienia" cykl ZAWŁASZCZANIE PRZESTRZENI / 2020 r.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 500 zł

Andrzej Kreutz-Majewski (1936-2001)

350
Z cyklu: Ptaki mechaniczne olej, płótno; 101 x 120 cm; sygn. p. d.: Andrzej Kreutz-Majewski.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Ludwik KLIMEK (1912-1992)

351
Pierrot i dziewczyna olej, tektura; 65,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Klimek.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Karolina GRZYWACZ (ur. 1976)

352
J'ai perdu la tete (le reve), 2020 akryl, płótno; 50 x 20 cm;
sygn. l. d.: K.G.;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Jerzy KOŁACZ (1938-2009)

353
Portret olej, płótno; 57 x 45 cm;
sygn. na odwrocie: JKołacz.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

354
Akt II, 1976 olej, płótno; 100 x 73 cm;
opisany na krośnie malarskim: ANNA GINALSKA "AKT II" 1976 oraz MPiK / ZAKOPANE / VI . 1976.
estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Anna GINALSKA (1935-2012)

355
Akt IV, 1975 olej, płótno; 93 x 73 cm;
opisany na krośnie malarskim: ANNA GINALSKA "AKT IV"-1975 oraz MPiK / ZAKOPANE / 1976; na krośnie również nalepka: Towarzystwa Sztuk
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Jan NALIWAJKO (ur. 1938)

356
Twarz, 1963 olej, płótno; 69,5 x 46,5 cm; sygn. i dat. p. g.: J. NALIWAJKO / 1963.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

357
Włodzimierz Lenin technika własna; 80 x 100 cm; na odwrocie nalepka z wystawy artystycznej w Katowicach z odręcznie wypisanym nr 4077
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Mariusz KOWALSKI (1939-2005) - ?

358
Kompozycja, 1981 olej, płótno; 70 x 108 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi z informacją o autorze, techniką wykonania obrazu oraz naz
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

359
Kompozycja olej, płótno; 98 x 119 cm;
Zapewne również studencka praca; obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Zdzisław Lachur (1920-2007)

360
Smutna piosenka tempera, płyta; 60 x 44 cm
sygn. l. d.: LACHUR
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Kadir RAKHIMOV

361
Legenda, 1991 olej, płótno; 92 x 114 cm;
opisane na odwrocie: KADIR RAKHIMOV (cyrylicą).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Cecylia WODNICKA-ZĄBKOWSKA (ur. 1926)

362
Ptak z ZOO, 1980 olej, płótno; 81 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: C WODNICKA 80 r;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

363
Wnętrze z kwiatem, 2007 akryl, płótno; 75 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: C. WODNICKA 2007;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Łukasz MANTAY (ur. 1988)

364
Refleksja nad czasem akryl, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Łukasz Mantay.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Arkadiusz Ruchomski

365
Bez tytułu, 2017 technika mieszana olejno-żywiczna, płótno, sklejka; 74 x 131 x 6 cm;
Praca dwustronna
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wojciech GORĄCZNIAK (ur. 1976)

366
Usztalugowanie, 2001 olej, płótno; 180 x 140 cm; na odwrocie napis autorski: „Usztalugowanie” 2001 Poznań / ol. na Płótnie / Wojciech Gorączniak.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bartosz Milewski

367
Wrocławskie Studio Nagrań, 2007 akryl, płótno 100 x 120 cm;
sygn. l. d.: Milewski 2007;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

368
After XXII, 2014 akryl, płótno; 71 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: ABAKO'14;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

369
After XXI, 2014 akryl, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: ABAKO ’14;
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

Jan SAJDAK (ur. 1987)

370
Bez tytułu olej, płótno; 50 x 39,5 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie malarskim: J. SAJDAK.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Adam JABŁOŃSKI (1902-1973)

371
Głowa, 1955 gwasz, papier; 33 x 24 cm (świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu, na passe-partout: Głowa chłopca / AJ / 55 (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Eugeniusz Ochonko (ur. 1964)

372
Misterioses bailes del cuerpo I, 2009 olej, płótno; 97x130 cm;
sygn. p. d.: Ochonko / 2009
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Kinga CHROMY (ur. 1971)

373
Magnolie, 2020 olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. p. d.: KINGA CHROMY (ryte końcówką pędzla w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Dariusz Król (ur. 1961)

374
Kwiaty na łące, 2020 olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: D.KRÓL '20.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Dariusz Król (ur. 1961)

375
Bez tytułu, 2019 olej, płótno; 100 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: D.KRÓL '19.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

376
Portret kobiety olej, płótno; 49 x 40 cm;
sygn. i dat. w kompozycji, u dołu: … Ignacewski 12 (? - słabo czytelnie).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)

377
Kwiaty w wazonie, 1977 olej, sklejka; 54 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: SMazuś 77 (ryte końcówką pędzla);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Wiesław OCHMAN (ur. 1937)

378
Zachód słońca w Ciechocinku, 1975 gwasz, papier; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: WiesłOchman 75;
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Józef BROSZKIEWICZ (1920-1977)

379
Rynek w Bochni tusz lawowany, papier; 46 5 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S.J.BROSZKIEWICZ.
estymacja: 900 - 1 200 zł

380
Szyb w Bochni tusz lawowany, papier; 53 x 79,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S.J.BROSZKIEWICZ (bielą).
estymacja: 900 - 1 200 zł

381
Pejzaż akwarela, papier; 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J.B. (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1999)

382
Dachy, 1965 akwarela, tusz lawowany, karton; 32 x 39 cm; sygn. i dat. p. d.: F.Hayder 1965.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Aleksandra SUPIŃSKA (ur. 1989)

383
Rotterdam, 2019 sitodruk, papier; 70 x 165 cm;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

384
Para grafik 1. Zachód słońca 5 c - litografia barwna, papier; 54 x 76 cm (wymiar odbitki), 62 x 91 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 66 (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Hanna SZCZYPIŃSKA (ur. 1929)

385
Idole suchoryt, papier; 26 x 24,5 cm (odcisk płyty), 36,1 x 30,1 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: H. Szczypińska (ołówkiem), tytuł l. d.: Idole - suchoryt (ołówkiem
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Jacek WALTOŚ (ur. 1938)

386
Nadzieja, 1975 pastel, papier barwny; 34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: V. 75 waltoś (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Stefan JAGODZIŃSKI, XX w.

387
Erotyk, 1957 ołówek, akwarela, papier; 31,5 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Jagodziński / 57.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk Płóciennik (1933 - 2020)

388
Akt I akwarela, papier, 52 x 38 cm; sygn. p. d.: H. Płóciennik
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

389
Akt II akwarela, papier, 53 x 37,5 cm; sygn. l. d.: H. Płóciennik
estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Kaczanowski Witold Witold-K (ur. 1932)

390
Loneliness in red, 2001 giclee, akryl, płótno; 66 x 51 cm; sygn., dat. i opisany: 28/50 giclee+acrylic "Loneliness in Red" Witold-K. 2001.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Marek PALUCH (ur. 1954)

391
Lightning yellow, 1990-2017 fotografia barwna, papier; 75 x 48, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: MAREK PALUCH / "MÓJ KAWAŁEK NIEBA" 1986-2017 / 1/5.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stefan GAŁKOWSKI (1912-1987)

392
Kilim - o7 wełna; 87 x 50 cm;
na odwrocie wszywka z informacją o tkaninie.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)

501
Miniatura pomnika Władysława Broniewskiego brąz patynowany; 29 x 22 x 10,5 cm;
Projekt pomnika Władysława Broniewskiego w Płocku, zrealizowany w 1975 r.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Piotr BUBAK (ur. 1959)

502
Głowa, 2020 brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. 29, 16 x 14 cm;
sygn. i dat. na szyi.: P / BUBAK / 2020.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

503
Nie słyszy, nie widzi, nie mówi - 3 rzeźby kamień;
1) wys. 33 cm ; 23 x 18 cm;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Edmund MAJKOWSKI (1929-2009)

504
Zwycięstwo Armii Czerwonej brąz; 19 x 22 cm;
sygn. w odlewie: ME (inicjał wiązany).
estymacja: 1 000 - 1 100 zł