18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 19.30

Zachęcamy do składania ofert poaukcyjnych.

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: +48 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel.: +48 669 111 109

Edmund MAJKOWSKI (1929-2009)

505
1000 lat Państwa Polskiego na Bałtyku - medal pamiątkowy brąz; śr. 18 cm;
sygn. i dat. w odlewie: EM 1965.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Eugeniusz MOLSKI (ur. 1942)

506
Amazonka, 1998 ceramika, masa szamotowa, wielobarwne szkliwo, temperatura wypału 1200 stopni; wys. 62 cm;
sygn. z tłu rzeźby: MOLSKI (wyciśnięte w masie).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Eugeniusz MOLSKI (ur. 1942)

507
Anioł stróż, 2019 ceramika, wielobarwne szkliwo, temperatura wypału 1200 stopni; wys. 60,5 cm;
sygn. i dat. u dołu, z prawej strony rzeźby: MOLSKI / 2019 (wyciśnięte w masie),
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Małgorzata SWOLKIEŃ, XX / XXI w.

508
Kobieta z kotem ceramika szkliwiona; 19 x 13,5 x 9 cm;
sygn. na spodzie: MS (monogram).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Autor nieokreślony, XX w.

509
Konik morski aragonit, onyks; wys. 32 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Józef SARNOWSKI, XX w.

510
Koziorożec ceramika szkliwiona; 29 x 42 x 16 cm;
na spodzie napis: Gieniowi Józef (pod szkliwem).
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004) - projekt

511
Kosz na owoce fajans szkliwiony, malowany,16 x 24 x 33 cm;
sygn. na spodzie: Zakłady Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 / 3381;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Wazon

512
szkło wielowarstwowe, wielobarwne; wys. 26,5 cm; Czechosłowacja, lata 70.-80. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Para wazonów

513
szkło wielowarstwowe, wielobarwne, wys. 23 cm i 13,5 cm; Czechosłowacja, lata 70.-80. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Wazon dekoracyjny

514
szkło wielowarstwowe, wielobarwne; wys. 18 cm; Czechosłowacja, lata 70.-80. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Wazon dekoracyjny

515
szkło, w kolorze kobaltowo-turkusowym, szkło szlifowane; wys. 24 cm; Czechosłowacja, Harrachov, lata 80.-90. XX w.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Wazon dekoracyjny

516
szkło wielowarstwowe, wielobarwne; wys. 25 cm; Czechosłowacja, lata 70.-80. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

517
Zestaw 6 szklanek szkło przezroczyste, barwione na czarno; wys. 11,5 cm;
sygn. na spodzie: Moser;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Firma MOSER (zał. 1857)

518
Zestaw 6 szklaneczek, w oryginalnym opakowaniu szkło przezroczyste, każda szklaneczka w innym kolorze (czerwona, wrzosowa, miodowa, przezroczysty, czarna, zielona); wys. 13 cm;
Czechosłowacja, Karlove Vary,
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

RAVISSANT Pvt Ltd (zał. 1981)

519
Świecznik srebro próby 925 kute cechowane (Ravissant, próba 925); wys. 22,8 cm, szer. 8 cm, głęb. 18,5 cm; waga 558 g
New Delhi, k. XX w
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

520
Lampa podłogowa ze ściemniaczem metal niklowany, matowy i polerowany; wys. 190 cm, podstawa w kształcie sześcioboku 25 x 36 cm.
Europa Zachodnia, 3 ćw. XX w.
estymacja: 800 - 1 100 zł

521
Lampa w stylu art déco konstrukcja stalowa, niklowana, podstawa orzechowa, wys. 153 cm.
Europa Zachodnia, ok. 1960.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

522
Szafka kątowa kredensowa w stylu klasycyzującego modernizmu, dwukorpusowa, zamykana dwuskrzydłowo, z wnęką pośrodku, wsparta na wysokich, toczonych nóżkach;
mahoniowa, 165 x 91 x 48
estymacja: 3 000 - 4 000 zł