23. września 2020, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 17 września 2020 do: 23 września 2020

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

23 września 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

17.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
18.09 (piątek): 11:00 - 19:00
21.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
23.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Artysta nieokreślony

109
Sceny z pałacu w Peterhofie staloryt, papier; 32,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
wyimek z gazety.
Cena wywoławcza 100 zł

CHETESOV

110
Hrabia Grigori Grigoriewicz Orłow miedzioryt, papier; 23,5 x 16,5 cm (wymiar płyty);
sygn. na płycie u dołu.
Cena wywoławcza 100 zł

111
Wielki Książę Michaił Alexandrovich - brat cara Mikołaja ll druk, papier; 34 x 25 cm (w świetle passe-partout);
publikacja z francuskiej gazecie "L'ILLUSTRATION Nr. 3864-247" z 24 marca 1917 r.
Cena wywoławcza 100 zł

112
Zdjęcia dworu carskiego Mikołaja ll publikacja z francuskiej gazecie "L'ILLUSTRATION Nr. 3864-250" z 24 marca 1917 r.
druk, papier; 34,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza 100 zł

SIERAKOWSKI, PAYEN

113
Imperator rosyjski Alexander l staloryt, papier; 17,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu.
Cena wywoławcza 100 zł

LECLER

114
Portret mężczyzny ,1835 litografia, papier; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lecler / 1885.
Cena wywoławcza 100 zł

Jean Pierre SIMON (przed 1750 - ok. 1810)

115
Shakspeare. King Henry the Fourth. Act lll według Richarda WESTALLA (1765-1836)
miedzioryt punktowy, papier; 61,5 x 43 cm.
Cena wywoławcza 200 zł

Francis LEGAT (1715-1809)

116
Shakspeare. Hamlet. Act IV scene V, 1802 według Benjamina WESTA (1738-1820)
miedzioryt, papier; 50 x 63 cm;
Cena wywoławcza 200 zł

Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)

117
Podwórze, 1932 drzeworyt, papier; 22,5 x 16,6 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: ST. O-Chrostowski;
Cena wywoławcza 100 zł

Zofia CHODKIEWICZÓWNA [Chodkiewicz] (po 1800-1871)

118
JAN KAROL HR: CHODKIEWICZ, wojewoda Wileński, Hetman Wielki Wielkiego Xsięstwa Litewskiego, 1837 staloryt, papier; 18 x 11 cm;
sygn. na płycie: "Zofia Chodkiewiczówna rysowała", "Carl Meyer sc.[ulpsit] Norimbergae". Nakładem Breitkopfa i Härtla w Lipsku.
Cena wywoławcza 100 zł

Joseph GLEICH (czynny w 2 poł. XVIII w.)

119
Kobiety greckie z wyspy Santorini, przed 1800 r. wg Jean-Baptiste'a HILAIRA (1753-po 1822)
miedzioryt w kolorze sepii, papier; 19,4 x 25,6 cm;
Cena wywoławcza 100 zł

Artysta nieokreślony

120
Kobieta na tarasie grafika kolorowana gwaszem, papier; 15,3 x 9 cm;
na odwrocie napis.
Cena wywoławcza 50 zł

Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)

121
O zachodzie, ok. 1932 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 68,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: Z. Kraśnik;
Cena wywoławcza 100 zł

Ludwik REMER (1888-1979)

122
Widok na Bramę Floriańską akwarela, papier, 68 x 38 cm;
sygn. l. d.: L. Remer
Cena wywoławcza 100 zł

Janina GRABSKA (ur. 1917)

123
Chryzantemy w wazonie akwarela, papier; 59 x 43 cm;
sygn. l. d.: J. Grabska.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

124
Scena rodzajowa, 1898 akwarela, papier; 46,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: F. Kostrzewski / 1898.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Monogramista FK (1826-1911)

125
Arme leute, brave leute!, [biedni ludzie, dzieli ludzie!], 1878 akwarela, papier; 20,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: F. K., 1878;
Cena wywoławcza 500 zł

E. SCHLESIGER (czynny ok. połowy XIX w.)

126
Antonina Kobierzycka, 1850 gwasz, akwarela, ołówek, karton; 15 x 11 cm,;
sygn. u dołu: E. Schlesiger R. 1850;
Cena wywoławcza 200 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

127
Portret pani Wandy P. w zielonej sukni akwarela, papier; 41,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Leonard Pękalski.
Cena wywoławcza 200 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

128
Hucuł na koniu [rozmyślanie starego Hucuła], 1934 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Leonard Pękalski 34;
Cena wywoławcza 200 zł

129
Akwarela VI - Ogród w Kalwarii akwarela, karton; 22 x 29,8 cm,
sygn. ołówkiem l .d.: monogram artysty "WW";
Cena wywoławcza 500 zł

Z. URBAŃCZYK

130
Jesienna przejażdżka olej, płótno; 80 x 121 cm;
sygn. p. d.: Z. Urbańczyk.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Artysta nieokreślony

131
Postój w lesie olej, tektura; 64 x 95 cm;
sygn. p. d.
Cena wywoławcza 500 zł

L. DORIES (XIX)

132
Dyskusje o sztuce olej, deska; 52,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: L. DORIES
Cena wywoławcza 500 zł

Franciszek SUNDERLAND (1 poł. XX w.)

133
Stare Miasto w Warszawie - Nokturn olej, płótno; 66 x 91;
sygn. p. d. : FRANCISZEK SUNDERLAND.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Artysta nieokreślony

134
Motyw Krymski olej, płótno; 86 x 110 cm;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Isaac LICHTENSTEIN (1883 lub 1888-1981)

135
Wiosna w Paryżu, 1909 olej, płyta; 60 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Lichtenstein;
Cena wywoławcza 500 zł

Walter SPITZER (ur. 1927)

136
Motywy rybackie olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: W. Spitzer;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Artysta nieokreślony

137
Plac Zamkowy w Warszawie, XIX/XX w. olej, płótno; 53,5 x 79,5 cm;
na blejtramie odręczne napisy.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891) - przypisywany

138
Pejzaż z wieżą olej, płótno; 31 x 43 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Artysta nieokreślony, XIX w.

139
Portret młodej kobiety olej, płótno dublowane; 33 x 25 cm.
Cena wywoławcza 200 zł

Artysta nieokreślony

140
Pejzaż zimowy z drzewem olej, tektura; 14,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu.
Cena wywoławcza 100 zł

Artysta nieokreślony

141
Pejzaż letni olej, deska; 42,5 x 63 cm;
na obrazie ślady pęknięcia deski.
Cena wywoławcza 100 zł

Artysta nieokreślony

201
Kościotrup grający na trąbce gips, farby; 17 x 13 x 9 cm;
drobny odprysk trąbki oraz muszli lewego ucha.
Cena wywoławcza 100 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 - 2005)

301
Pejzaż fantastyczny grafika komputerowa, papier; 59 x 78 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 500 zł

302
Głowy grafika komputerowa, papier; 59 x 79 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza 500 zł

Friedensreich HUNDERTWASSER (1928 - 2000)

303
Aerobic church offset, płótno, 118 x 116 cm;
Cena wywoławcza 500 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

304
Plakat, 1994 fotografia kolorowa; 4,5 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: EHartwig.
Cena wywoławcza 500 zł

E. HARTWIG, ST. DUKIEWICZ [Centrala Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji Artystycznych...]

305
Zestaw 10 fotografii przedstawień teatralnych ok. 23 x 18 cm; ślady pinezek, na odwrocie 3 fotografii ślady kleju.
na odwrocie 8 fotografii pieczątki Pracowni Fotografii Artystycznej z imiennym stemplem
Cena wywoławcza 500 zł

H. JURKO, S. DUKIEWICZ [Centrala Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji Artystycznych...]

306
Zestaw 10 fotografii przedstawień teatralnych ok. 23 x 18 cm; ślady pinezek, jedno zdjęcie ma nadarcie rogu.
na odwrocie 6 fotografiach pieczątki Pracowni Fotografii Artystycznej z imiennym stemplem
Cena wywoławcza 500 zł

E. HARTWIG, ST. DUKIEWICZ, H. JURKO[Centrala Obsługi Przedsiębiorstw i Instytucji Artysty]

307
Zestaw 20 fotografii przedstawień teatralnych ok. 23 x 18 cm; ślady pinezek; nadarcia papieru przy jednej fotografii.
na odwrocie 15 fotografii pieczątki Pracowni Fotografii Artystycznej
Cena wywoławcza 1 000 zł

Leszek SZURKOWSKI (ur. 1949)

308
[znak nieskończoności] = 0, 1976 serigrafia/papier, 71 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 'LESZEK SZURKOWSKI / 1976 / [znak nieskończoności] = 0-RYSUNEK,
Cena wywoławcza 500 zł

Leszek SZURKOWSKI (ur. 1949)

309
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 'LESZEK SZURKOWSKI / 1976 / [znak nieskończoności] = 0-FOTOGRAFIA'
Cena wywoławcza 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

310
Bez tytułu litografia barwna, papier; 41 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d. ołówkiem: Lebenstein; 18/100.
Cena wywoławcza 100 zł

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

311
Dia DR CF. serigrafia na papierze, płyta; 55 x 55,5 cm;
na odwrocie nalepka : 9058 / 0017 / Victor Vasarely / Dia DR CF;
Cena wywoławcza 100 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

312
Topologie TS, 1989 fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE TS' / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989.
Cena wywoławcza 100 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

313
Topologie E, 1989 fotografia; 16,5 x 16,5 cm (w świeyle passe-partout);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Andrzej Lachowicz / "TOPOLOGIE E" / Photocanvas 110 x 110 cm / 1989.
Cena wywoławcza 100 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

314
Topologie W, 1989 płótno pokryte warstwą fotograficzną; 109,5 x 110 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: ANDRZEJ LACHOWICZ-"TOPOLOGIE W"-1989 . PHOTOCANVAS 110x 110 cm.
Cena wywoławcza 1 000 zł