23. września 2020, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 17 września 2020 do: 23 września 2020

Ponad 250 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł
Nie stosujemy cen gwarantowanych!

23 września 2020, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

17.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
18.09 (piątek): 11:00 - 19:00
21.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
22.09 (wtorek): 11:00 - 19:00
23.09 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Paweł JARODZKI (ur. 1958)

315
Portret serigrafia, papier; 21,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Jarodzki; 22/100.
Cena wywoławcza 50 zł

Jacek FEDOROWICZ (ur. 1937)

316
Lech Wałęsa [z profilu], 1983 sitodruk, papier; 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: Jacek / Fedorowicz / 1983.
Cena wywoławcza 100 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

317
Portret fotografia; 23 x 18 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie: MAREK PIASECKI / SIEMIRADZKIEGO 25/16 / KRAKÓW, POLAND / ALL RIGHTS RESERVED.
Cena wywoławcza 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

318
Szał litografia, papier; 41 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem u dołu: Lebenstein; 82/100.
Cena wywoławcza 100 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Twórca litografia barwna, papier; 41 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. g.: Lebenstein; 81/100
Cena wywoławcza 100 zł

Artysta nierozpoznany

320
Róża, 1945 linoryt, papier; 36,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. nieczytelna; opis. i dat. l. d.: Roża-1945.
Cena wywoławcza 50 zł

Szymon ROGIŃSKI (ur. 1975)

321
Bez tytułu, 1998 fotografia; 13,3 x 19 cm;
na odwrocie ramy pieczątka autorska: Copyrights / Szymon Rogiński / Wir in Dresden #4 / copy 2 of 12 / 1998 / printed in 2012
Cena wywoławcza 100 zł

Jacek MALICKI (ur. 1946 r.)

322
Pozdrowienia z Pleksiglasu, l. 70. XX w. fotografia czarno-biała, brom, flamaster, papier; 13,4x8,5 cm;
Cena wywoławcza 200 zł

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)

323
Zima, 1946 drzeworyt, papier; 15,5 x 15 cm na arkuszu 30 x 20 cm;
sygn. ołówkiem pod obrazem: St. Dretler-Flin; również tytuł pracy, rok i technika.
Cena wywoławcza 100 zł

324
Dziecko I, lata 50. XX w. monotypia, bibułka; 21,5 x 16 cm na arkuszu 23,5 x 22,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Dretler-Flin; l. d. tytuł.
Cena wywoławcza 100 zł

325
Cyganki II, 1958 monotypia, bibułka; 22 x 16 cm;
sygn. p. d.: St. Dretler-Flin; ołówkiem l. d.: Cyganki II,
Cena wywoławcza 100 zł

Krystyna WRÓBLEWSKA (1904-1994)

326
Połów ryb drzeworyt, papier; 20,5 x 16,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: Krystyna Wróblewska; l. d. tytuł grafiki.
Cena wywoławcza 100 zł

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917-1980)

327
Po wodę [z cyklu: Z Bułgarii], 1955 drzeworyt, bibułka; 20 x 26 cm;
sygn. i opisany ołówkiem l. d.: [Mysz] i gmerk artystki, tytuł pracy;
Cena wywoławcza 200 zł

Sławoj DUBIEL (ur. 1964)

328
Bez tytułu, z cyklu: Na koniec wieku,1992/2009 fotografia czarno-biała, brom, papier, tonowana sepią i herbatą, 10 x 15 (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza 500 zł

Sławoj DUBIEL (ur. 1964)

329
Kontakty na koniec wieku, 1992/2009 fotografia; 16 x 21 cm;
sygn. dat. i opisana na odwrocie ołówkiem słabo czytelne: / Opole a. p. / 1992/2009 / podpis artysty;
Cena wywoławcza 500 zł

Wiesław ROSOCHA (ur. 1945)

330
Bez tytułu gwasz, węgiel, papier; 29 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WRosocha.
Cena wywoławcza 500 zł

Wiesław ROSOCHA (ur. 1945)

331
Bez tytułu węgiel, gwasz, papier; 29 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WRosocha.
Cena wywoławcza 500 zł

Jacek FEDOROWICZ (ur. 1937)

332
Wałęsa, 1983 tusz, gwasz, papier; 30 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jacek Fedorowicz, 1983.
Cena wywoławcza 100 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

333
Rysunek, 2017 markery, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu oł.: WŁODZIMIERZ PAWLAK. RYSUNEK. 2017.
Cena wywoławcza 100 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

334
Rysunek, 2014 tusz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK, RYSUNEK, 2014.
Cena wywoławcza 100 zł

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

335
Korytów "A", 2005 tusz, papier; 31 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / 08.lll.2005 / KORYTÓW "A".
Cena wywoławcza 100 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

336
Bez tytułu, 1980 ołówek, papier; 47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W. Popielarczyk 1980.
Cena wywoławcza 100 zł

MONIKA (XX/XXI w.)

337
Bez tytułu atrament, papier; 38 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Monika / 97.28.28.
Cena wywoławcza 100 zł

MONIKA (XX/XXI w.)

338
Bez tytułu tusz, papier; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Monika, 87.09.09.
Cena wywoławcza 100 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

339
Mojżesz, 1991 technika własna, karton; 86 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Lachur 91 (słabo czytelne).
Cena wywoławcza 500 zł

Zdzisław LACHUR (1920-2001)

340
Apoteoza rodziny, lata 70. XX w. technika własna, karton; 100 x 70 cm;
karton autorsko klejony i uzupełniany, na odwrocie farbą słabo czytelny tekst.
Cena wywoławcza 100 zł

J. RUSINIAK (XX w.)

341
Martwa natura z butelkami, 2004 pastel, papier; 66 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J.Rusiniak .04
Cena wywoławcza 1 000 zł

Bohdan WRÓBLEWSKI (1931-2017)

342
Stare samochody, lata 90. XX w. 14 sygn. projektów ilustracji przeznaczonych do publikacji książkowych i prasowych,
gwasz, karton; różne formaty, przeważnie 12 x 17 cm.
Cena wywoławcza 200 zł

Tomasz DOMINIK (ur. 1955)

343
Maria Anna Karolina de Corday, 2000 ilustracja do książki Ludwika Stommy Kobiet czar
akwarela, papier; 42 x 30 cm;
Cena wywoławcza 200 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

344
Niesłychane zajście akwarela, piórko, tusz; karton; 10 x 14,5 cm;
sygn. p. d.: monogram "AU".
Cena wywoławcza 100 zł

345
W słoneczny dzień piórko, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm.
Z kolekcji W. J. Zawadzkiego.
Cena wywoławcza 200 zł

346
Los tusz, gwasz, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza 100 zł

Artysta nieokreślony

347
Królik - Bugs gwasz, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza 100 zł

Artysta nieokreślony

348
Różowa Pantera w cyrku gwasz, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza 100 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

349
Weekend, lata 80. XX w. akwarela, cienkopis, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: monogram artysty.
Cena wywoławcza 100 zł

Ryszard MIŁEK (ur. 1955)

350
Oczekiwanie 2002 pastel, papier, 67 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: R. Miłek 2002.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Norbert MANKOWSKI

351
Bez tytułu, 1972 tempera, olej, twarde włókno; 28 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: n. mankowski 72;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Artysta nieokreślony

352
Nocna uliczka olej, deska; 36,5 x 25 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.
Cena wywoławcza 200 zł

Marek PIASECKI (1935-2011)

353
Dwa koty, 1959 heliografia, papier; 19 x 24 x 3,5 cm;
dat. i sygn. na odwrocie;
Cena wywoławcza 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

354
Głowa fauna olej, karton; 23,5 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: '942 / Żechowski;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Alojzy BALCERZAK (ur. 1930)

355
Krajobraz z Norwegii, 2000 olej, płótno; 50 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Balcer. 2000 r.;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Stefan CENTOMIRSKI (ur. 1928)

356
Siódme niebo, 2005 akryl, collage, 70,5 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Centomirski - S. 2005;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Waldemar SMOLAREK (1937-2010)

357
Bez tytułu olej, płótno, 95 x 152 cm;.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Stefan CENTOMIRSKI (ur. 1928)

358
Nasze kwiaty, 2005 olej, collage, płótno, 89,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: S. Centomirski.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Wojciech KOSOWSKI (1933-1999)

359
Warszawa od strony Wisły olej, płótno, 100 x 150 cm;
sygn. l. d.: Kosovski.
Cena wywoławcza 1 000 zł

Zbigniew KUPCZYŃSKI (ur. 1928)

360
Dolina milczących kukiełek, 1958 olej, płótno, 103 x 133 cm;
sygn. p. g.: Kupczyński / 58, l. g.: DOLINA MILCZĄCYCH KUKIEŁEK
Cena wywoławcza 1 000 zł

Roman MODZELEWSKI (1912-1997)

361
Kompozycja, 1982 technika własna, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ROMAN MODZELWSKI / 1982;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ - CYAN (1912-1981)

362
W porcie, 1942 olej, papier 24 x 31,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: ołówkiem: Cyan, 42;
Cena wywoławcza 50 zł