27 maja 2020

Aukcja: 27 maja, godz. 19.30

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym.

Zlecenia poaukcyjne i umawianie wizyt:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

349
Dęby w Rogalinie, 1994 olej, płótno; 75 x 85 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

350
Różowa góra, 1993 Różowa góra, 1993
olej, płótno; 35,5 x 69 cm;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jan ŚWIDERSKI (1913-2004)

351
Pejzaż z Zawoi; z cyklu: Jeden motyw, 1984 olej, płótno; 47,5 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: Jan Świderski;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Zdzisława LACHUR (XX w.)

352
Małe skrzypaczki - para obrazów, 1982 1. olej, złocenia, płyta; 12,5 x 9 cm; sygn. i dat. p. d.: ZDZISŁAWA LACHUR 1982;
2. olej, złocenia, płyta; 12 x 8 cm; sygn. i dat. l. d.: ZDZISŁAWA LACHUR 82.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Jerzy PANEK (1918-2001)

353
Autoportret pastel, papier; 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

354
Diabełek, 1937 ołówek, piórko, tusz, papier; 19 x 18 cm;
sygn. p. d.: "S Ż"/ 1937;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

355
Projekt kostiumu Murat do spektaklu Czupurek wg Benedykta Hertza, 1958 akwarela, ołówek, gwasz, papier; 35,5 x 24,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: MURAT / mbog 58.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Marian BOGUSZ (1920-1980)

356
Projekt kostiumu Kwoka do spektaklu Czupurek, 1958 akwarela, ołówek, papier; 35,5 x 24,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: KWOKA / mbog 58.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

357
Trochę o Ikarze, 1968 olej, płótno; 70 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Narzyński 1968;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

358
Preludium na otwarcie, 1971 olej, płótno; 116 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jul. Narzyński 71;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jacques CHAPIRO (1887-1962)

359
Śmierć olej, płótno; 27 x 35 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: " LE MORT" / Jacques Chapiro
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Antoni ŻABSKI (1909 - ?)

360
Bez tytułu, 1. 60-te XX w. olej, płótno, 93 x 80; sygn. p. d.: A. ŻABSKI
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Zbigniew SPRYCHA (ur. 1959)

361
Kompozycja, 1990 olej, masa plastyczna, płótno; 110 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: SPRYCHA ' 90;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Józef HOŁARD (1957-2015)

362
Dyptyk figuralny, 2011 akryl, tektura; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
każda z prac sygn. i dat. p. d.: J. Hołard 2011.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Andrzej PILICHOWSKI-RAGNO (ur. 1967)

363
Bez tytułu, 2012 fotografia cyfrowa, papier archiwalny; 45,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PILICHOWSKI-RAGNO 2012 (ołówkiem), numer nakładu l. d.: 1/10 (ołówk
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

364
Z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 59,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 49,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem), l. d. nakład:
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

365
Ucieczka Zuzanny; z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 67 x 52 cm (wymiar arkusza), 48,5 x 38 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i dat. p. d.: Marek (faksymile) '75 (ołówkiem), l. d. nakład: 73
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Marek ŻUŁAWSKI (1908-1985)

366
Zuzanna i Starcy; z cyklu: Zuzanna, 1975 serigrafia barwna, papier; 67,5 x 52 cm (wymiar arkusza), 48,5 x 38 cm wymiar kompozycji
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

367
Z Platonia koło Brzeska, 1994 druk offsetowy, papier w owalu naklejony na brązowy karton, 70 x 100 cm (arkusz); 60,5 x 81 cm (wymiar owalnej kompozycji);
sygn. p. d.: TWiktor, dat. i nakład
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

Victor VASARELY (1906-1997)

368
Kompozycja litografia barwna, papier; 80 x 49,5 cm (wymiar odbitki), 115 x 71 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

369
10 X 2012, 2012 serigrafia, papier; 77 x 50 cm;
sygn. p. d. S. Fijałkowski (ołówkiem), tytuł l. d.: 10 X 2012 (ołówkiem), nakład śr. d.: 24/60 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

370
Bez tytułu, 1984 serigrafia, papier; 14 x 14 cm;
opisana p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

371
Bez tytułu - Tryptyk serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (każda z prac, ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Henryk OPAŁKA (1929-2018)

372
Bez tytułu litografia, papier; 73 x 51 cm;
sygn. u dołu: Litografia 4/10 H Opałka (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

373
Z cyklu: Spacer, 1974 litografia barwna, papier; 92 x 61 cm (arkusz); 82 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem), opisana l. d.: E.A.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

374
Zestaw 2 grafik 1. Bieg przez płotki, 1972 - offset, sitodruk, papier; 50 x 65 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 72 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

375
Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują; z cyklu „Folwark zwierzęcy”, 1974 litografia barwna, papier; 65,7 x 46,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem), nakład l. d.: 67/100 (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Leonard PĘDZIAŁEK (ur. 1949)

376
Helman's, 2007 litografia, inkografia, papier Fabriano; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Leonard Pędziałek LP (monogram wiązany, stempel); nr odbitki wraz z datą l. d.: 3/10 /2007;
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Clan GU-TANG

377
King Dog, 2019 akryl, spray, szablon, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GU-TANG CLAN (pieczątka) / 2019 (pisak).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Clan GU-TANG

378
V8, 2020 akryl, spray, szablon, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GU-TANG CLAN (pieczątka) / 2020 (pisak).
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Witold ABAKO (ur. 1958)

379
" ?! ", 2003 akryl, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. i dat. l. g.: ABAKO ' 03;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

380
Matka, 2020 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / MATKA 2020 / O/P 60/50 CM.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Janusz ANTOSZCZYK (ur. 1958)

381
Macierzyństwo, 2020 olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. ANTOSZCZYK / MACIERZYŃSTWO 2020 / O/P 60/50CM.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Urszula ŁOJKO-SMOGORZEWSKA (ur. 1985)

382
Z cyklu: Izokefalie, 2017 olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: U. Łojko-Smogorzewska 2017 / z cyklu "Izokefalie".
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

383
sygn., dat. i opisany na odwrocie: U. Łojko-Smogorzewska / 2017 / z cyklu "Izokefalie".
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Dominik WOŹNIAK (ur. 1983)

384
Wiosna, 2014 olej, płótno; 120 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: D. Woźniak / Łódź "Wiosna" 2014 / 6/V;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Igor PANCHUK (ur. 1981)

385
Wiosna, 2020 akryl, olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: IP (monogramem) 2020.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Joanna KARPOWICZ (ur. 1976)

386
Anubis i sprzedawczyni mimozy, 2020 akryl, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: JK [w prostokącie] / 2020;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Anna LEWIŃSKA (ur. 1950)

387
Istria - Rovinj, 2016 olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Anna Lewińska;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Barbara ZIELIŃSKA-JANKOWSKA (ur. 1953)

388
Wzajemność 2, 2015 pastel, węgiel, ołówek, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Baśka;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

389
estymacja: 800 - 1 200 zł

Hanna KUR (ur. 1994)

390
Ogród ornamentalny IV, 2019, litografia, papier; 86 x 86 cm; Ogród ornamentalny IV, 2019
litografia, papier; 86 x 86 cm;
estymacja: 800 - 1 200 zł

Bartłomiej CHWILCZYŃSKI (ur. 1987)

391
Długi spacer IX, 2014 litografia barwna, papier; 75,5 x 54,5 cm (kompozycja);
99,5 x 68 cm (arkusz);
estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Friedensreich HUNDERTWASSER (1928 - 2000)

392
Aerobic church offset, płótno, 118 x 116 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Małgorzata JASTRZĘBSKA (ur. 1975)

393
555, 2017 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MJ / 555, na blejtramie
estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Małgorzata JASTRZĘBSKA (UR. 1975)

394
556, 2017 olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: MJ / 556,
estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Thomas KOCHEISEN (ur. 1954) i Ulrike HULLMANN

395
Interiour gwasz, papier; 65 x 53 cm (w świetle oprawy);
opisany na odwrocie: L.30.567/005174
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Fritz MIKESCH (1939-2009)

396
Kompozycja geometryczna akryl, płyta; 70,5 x 58,5 cm.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł