Carl REICHERT (1836-1918)

49
Pejzaż z piniami, 1865 olej, płótno dublowane, 50,5 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Carl Reichert Sorento 1865 (?)
estymacja: 28 000 - 35 000 zł

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

50
Kaczki nad bagnami, k. lat 20. XX w. olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: Z. Józefczyk.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Juliusz KLEVER (1850-1924)

51
Pejzaż o zachodzie słońca olej, płótno; 68,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: … (cyrylicą, słabo czytelnie).
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

52
Gęsiarki przy ognisku olej, tektura; 56 x 74 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

53
Orka, 1949 olej, tektura; 44 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Leszko / 1949.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

54
Jesienne południe olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

55
Kwiaty w wazonie, 1963 olej, płótno; 63 x 44 cm;
sygn. i dat. p. g.: W. Lam / 1963.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

56
Wazon z kwiatami, ok. 1905 olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. l. d.: Markowicz.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866-1940)

57
sygn. l. d.: Pankiewicz.
estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Władysław ŁUCZYŃSKI (1895-1941)

58
Nasturcje w huculskim wazonie, 1934 olej, sklejka; 54,5 x 43 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. ŁUCZYŃSKI-1934;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

59
Pejzaż olej, tektura; 29 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

60
Róże w wazonie, puzderko i filiżanka olej, tektura; 34 x 99 cm (w świetle oprawy);
sygn. po prawej: a. Karpiński.
estymacja: 17 000 - 22 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

61
Święta Weronika ocierająca twarz Jezusowi relief na blasze; 66 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MAREK / SZWARC / PARIS XXVIII.
estymacja: 27 000 061 - 32 000 zł

Peter HARDIME (1677-1758) - przypisywany

62
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 61 x 44,5 cm.
estymacja: 28 000 - 36 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

63
Jezus umywający nogi podczas wieczerzy paschalnej olej, płótno dublowane; 45 x 60 cm.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

E. [dward] ŻABIEŃSKI, XIX w.

64
Madonna z Dzieciątkiem, 1846 olej, płótno; 88 x 75,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: EŻabieński / 1846 r.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Jacob Salomonsz Van RUYSDAEL (około 1629-1681) - naśladowca

65
Pejzaż olej, płótno; 71 x 91 cm.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

66
Scena sielska olej, płótno; 62 x 52 cm;
sygn. p. d.: … (zatarta)
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

1001
Pieśń, 1887 rytował Walenty Ciechomski w drzeworytni Bronisława Puca
drzeworyt, papier; 31 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Jan Matejko 1886
estymacja: 900 - 1 200 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

1002
Tancerka,1881 litografia, papier; 31 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Franciszek Żmurko.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

1003
Posłanie,1881 litografia, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: J. Kossak;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

1004
Scena wiejska,1881 litografia, papier; 12 x 17 cm, cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d. S.Bieszczad;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)

1005
Typ wschodni litografia, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1881;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Feliks SZYNALEWSKI (1825-1892)

1006
Dziewica litografia, papier; 23 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: F.Szynalewski / 81;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Aleksy JEGOROW (1776-1851)

1007
Wieśniacy akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849-1915)

1008
Ciekawa nowina, 1876 drzeworyt, papier; 30 x 23 cm, (w świetle oprawy),
sygn. na płycie l. d. A.Kowalski;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Kamil MACKIEWICZ (1887-1931)

1009
Czyściec niemiecki - Moje przeżycia w obozie jeńców. Kraków [1919], wydawnictwo tygodnika satyryczno-politycznego „Szczutek” we Lwowie.
30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

1010
Po kolędzie fotograwiura, papier; 31 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: M. Pociecha 87;
estymacja: 900 - 1 200 zł

1011
Zestaw 4 drzeworytów z albumu: Albumu malarzy polskich - serya pierwsza, MONACHIUM, 1876 1. Władysław SZERNER (1836-1915), 2. Roman SZWOJNICKI (1845-1915),
3. Aleksander ŚWIESZEWSKI (1839- 1895), 4. Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)
estymacja: 900 - 1 200 zł

Gerson WOJCIECH (1831-1901)

1012
Serdeczne dźwięki, 1886 chromolitografia barwna, papier; 31 x 21 cm;
Praca pochodzi z teki wydanej w 1887 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
w Krakowie
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Jan BUKOWSKI (1873-1943)

1013
Prace graficzne Towarzystwo Bibljofilów w Łodzi, 1930, zebrał i opracował Przecław Smolik.
31 x 24 cm, oprawa oryginalna broszurowa, nakład 650 egz., ten nr 175.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

1014
W parku litografia barwna, papier; 13 x 17 cm (wymiar odbitki);
sygn. p. d.: J Hrynkowski (ołówkiem).
estymacja: 900 - 1 200 zł

Autor nieokreślony, XX w.

1015
Projekt polichromii Kościoła N.P.M. na Nowym Mieście w Warszawie rysunek techniczny, barwny, karton; 44,5 x 72 cm;
opisany l. g.: POLICHROMIA PRESBITERYUM KOŚCIOŁA N.P.M. / NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Victor FRIESE (1906-1969)

1016
Trzy rysunki ze scenami rodzajowymi tusz lawowany, węgiel, karton; 51 x 36,5 cm (każda z prac);
sygn. p. d.: Victor Friese
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

1017
Iskra - Ulubiony pies artysty ołówek, węgiel, papier; 19 x 28,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1878-1944)

1018
Sekcja Turystyczna Towarzystwa Tatrzańskiego - projekt tusz, gwasz, ołówek, kolaż, papier; 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
wewnątrz ozdobnego owalu napis: SEKCYA / TURYSTYCZNA / TOWARZYSTWA / TATRZAŃSKIEGO;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

1019
Święta postać kredka, ołówek, papier; 10,5 x 15 cm.
estymacja: 2 300 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

1020
Matka Boska Boża z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na tekturę; 32,5 x 27 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

1021
Wiosna we wsi olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk BARANOWSKI (1932-2005)

1022
Giewont olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: H. Baranowski.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Stanisław MUCHA (1899-?)

1023
Tatry olej, tektura; 20,5 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: S. Mucha (zatarte).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony XVIII / XIX w.

1024
Jezus olej, deska; 39,5 x 32,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Alphonse REY (1865-1938) - ?

1025
Martwa natura z różami olej, płótno; 81 x 45 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Tadeusz KUREK (1906-1976)

1026
Szałasy w górach olej, tektura; 25 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: T.Kurek.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Malarz nieokreślony, z pracowni Wojciecha Kossaka, XX w.

1027
Szarża polska na wojska rosyjskie - Racławice? olej, tektura; 51,5 x 67 cm.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

1028
Kwiaty w wazonie olej, płótno 65 x 55 cm;
sygn. p. d.: Błażej Iwanowski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Józefa Maria JÓZEFOWICZ (1900-?)

1029
Na Gromniczną pastel, papier, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: J. Józefowicz
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

1030
Pejzaż jesienny olej, płótno; 65,5 x 81,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł