Adam MICKIEWICZ, Elwiro ANDRIOLLI

1
Pan Tadeusz Lwów [1889], 37 x 28 cm, oprawa wydawnicza, czerwone płótno
z bogatymi tłoczeniami i złoconymi ornamentami na licu i grzbiecie, stron 295
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Franz Bayros (1866-1924)

2
Die Bonbonniere Galante Und artige Samlung Erotischer Phantasien Don.Choisy Le Conin mit Paraphrasen
in Poesie und Prosa Don Amadee de La Houlette .Wien und Leipzig, [1908]
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Max KLINGER (1857-1920)

3
An die schoenheit - Do piękna akwaforta, papier; 41,5 x 32 cm (odcisk płyty),
50 x 40 cm (wymiar arkusza),
sygn. p. d.: MAX KLINGER (na płycie)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

4
Kobieta w różowej apaszce ołówek, kredka, papier; 36,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

1001
ALBUM Malarstwa Polskiego Album de l`art Polonais. Wydawnictwo M. Arcta. Paris [1900],
50 barwnych tablic przedstawiających znakomite malarstwo polskie
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1002
ARCYDZIEŁA Muzeum Luksemburskiego Przedmowa i objaśnienia Leona Benedite konserwatora Muzeum Luksemburskiego.
50 reprodukcyj kolorowych, 50 reprodukcyj czarnych, Warszawa [między 1913-1916 r.]
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Peter Paul RUBENS (1577-1640) - według

1003
Święta Rodzina rytował Joseph WILDIERS
miedzioryt, papier; 44 x 35 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

1004
Fragment Rynku w Krakowie, 1911 autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Jan WOJNARSKI (1879-1937)

1005
Kościół św. Wojciecha, 1911 autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911
estymacja: 900 - 1 200 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

1006
Kościół św. Marka, 1911 autolitografia barwna, papier; 31 x 20,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Błocki 911;
estymacja: 900 - 1 200 zł

Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)

1007
Fragment z Rynku w Krakowie, 1911 autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Józef CZAJKOWSKI 911.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

1008
Portret hetmana Romana Sanguszko H. ASCHENBRENNER - rytownik
Rys. Wojciech Gerson. Lit. H Ashenbrenner (sic!). Warszawa [1860-1862].
litografia, papier; 22, 7 x 17,4 cm (wymiar kompozycji)
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1009
Zestaw czterech grafik I. Tableau D’Andre Del-Sarte,
akwaforta, papier czerpany; 39,5 x 25,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

E. CHARPEUTIER - według

1010
Wojny napoleońskie - cykl 14 grafik, XIX w. rytował: GONTIERE
staloryt, papier; ok. 10 x 13 cm (wymiar każdej kompozycji).
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

1011
Wawel - baszta Sandomierska drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (odcisk klocka),
18,5 x 17,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1012
Skałka - dzwonnica św. Katarzyny drzeworyt barwny, papier; 15,7 x 13,6 cm (odcisk klocka),
17,5 x 174,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 900 zł

Zygmunt SZPINGIER (1901-1960)

1013
Różowy kapelusik ołówek, kredka, papier; 28,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Szpingier.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

101
Sycylijczyk, 1912 tempera, tektura; 46,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: WBłocki / 912.;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Jan Maksymilian KASPROWICZ (1906-1986)

102
Rybak z Helu pastel, papier; 48 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany l. d.: J. M. Kasprowicz / Hel.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

103
Po wyrębie, 1924 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 63 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Gibiński / 1924;
estymacja: 4 300 - 5 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

104
Taniec żydowski, ok. 1960 tempera, płótno naklejone na tekturę;
66 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 27 000 - 36 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

105
Bukiet kwiatów, 1973 akwarela, karton; 70 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: maja berezowska 73.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Emil KRCHA (1894-1972)

106
Kwiaty w wazonie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
45 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Emil Krcha (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

107
Motyw z nad jeziora Maggiore gwasz, papier; 11,7 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA;
estymacja: 2 000 - 2 600 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

108
Pejzaż z myśliwym, 1919 akwarela, papier; 67 x 146 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: j.Fałat/ Bystra 1919
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897-1936)

109
Portret młodej kobiety, 1919 pastel, papier jasnobrązowy; 51,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu cyrylicą: S Waliszewskij 919. / Tyflis;
estymacja: 17 000 - 23 000 zł

Artysta nieokreślony - Alfons MUCHA?

110
Głowa kobiety - szkic kompozycji gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier ciemnobrązowy;
30 x 23,5 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

111
Dziewczyna w wielobarwnej chuście z wazonem, ok. 1925 pastel, tektura; 70 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 35 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

112
Martwa natura z owocami, ok. 1925 olej, płótno, 33 x 32 cm;
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885-1969)

113
Tulipany w wazonie olej, płyta; 49,5 x 42,5 cm;
sygn. l. g.: B. Czedekowski.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

114
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859 olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
estymacja: 38 000 - 48 000 zł

Roman BILIŃSKI (1897-1981)

115
Autoportret olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: 936. / Istambul / R.B.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

116
Żółte róże i porcelanowa figurka olej, tektura; 33,5 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aKarpiński.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

117
Róże - studium z natury, 1942 olej, tektura; 32 x 46,5 cm;
sygn. i dat. z prawej po środku: a. Karpiński. 42
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

118
Martwa natura olej, płyta; 56 x 38,5 cm;
sygn. z prawej: Menkes (czerwoną farbą);
estymacja: 40 000 - 55 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

119
Branka, 1942 olej, płótno; 50 x 97 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1942. [Obraz przed konserwacją].
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

120
Motyw wiejski olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853-1924)

121
Postój, 1887 olej, płótno; 55,5 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A. Piotrowski. 1887. Kraków.
estymacja: 45 000 - 60 000 zł

Władysław Karol SZERNER (syn) (1870-1939)

122
Lisowczyk olej, płótno; 38,5 x 31 cm;
sygn. i opisany p. d. Władysław Szerner (...)/ Monachium
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

123
Spłoszony koń, 1942 olej, tektura; 49,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1942
estymacja: 4 200 - 5 600 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

124
Napad wilków, 1933 olej, płótno; 69 x 99 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1933
estymacja: 55 000 - 75 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

125
Scena z Odysei - Odyseusz w krainie Kimeryjczyków olej, płótno; 141 x 201 cm;
sygn. l. d.: Jan Styka (po grecku);
estymacja: 110 000 - 140 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

126
Akt siedzącej dziewczyny, 1904 olej, tektura; 54,5 x 35 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: a Karpiński / Monachium. 1904 -
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

127
Mały marynarz, 1920 olej, płótno; 116 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: HENRYK / GOTLIB 1920.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

128
Zachwyt, 1892 olej, płótno; 74 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fr Żmurko 1892.
estymacja: 41 000 - 55 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

129
Wiatr, 1890-1893 olej, płótno; 64,2 x 109,5 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski.
estymacja: 400 000 - 500 000 zł

Ludomir BENEDYKTOWICZ (1844-1926)

130
Drzewa, ok. 1888 olej, płótno naklejone na sklejkę; 80 x 52 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności, odręcznie wypisane przez syna artysty
estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

131
Pejzaż zimowy - wigilia Bożego narodzenia olej, płótno; 70 x 95 cm;
sygn. i opisany w prawym, dolnym rogu:
P. Stachiewicz / WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł