1
Meisterwerke der Holzschneidekunst (Arcydzieła sztuki drzeworytniczej) Leipzig (Lipsk) 1882, vierter band (czwarty tom),
43 x 30 cm, oprawa wydawnicza
sygn. "Buchbinderei, Hubel & Denck, Leipzig”
Cena wywoławcza 700 zł

2
Rocznik Krakowski Kraków 1900. Redaktor: Stanisław Krzyżanowski.
Wydawnictwo Tow. Miłośników Historyi i Zabytków Krakowa.
Cena wywoławcza 900 zł
Cena oferowana 700 zł

3
Polska - jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej Warszawa [1928-1932]. Tomy 1-3,
Nakł. Księg. Trzaski, Everta i Michalskiego.
Cena wywoławcza 2 900 zł

4
Pismo Święte w obrazach Dzieje Starego i Nowego Testamentu.
Na jęz. pol. przeł. x. Józef Kłos.
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena oferowana 900 zł

Franz Philipp FLORIN (1649-1699)

5
Oeconomus Prudens et Legalis oder Allgemeiner Klug und Rechts-Verstandiger Haus-Vatter Norymberga [1705]. 38 x 25 x 12 cm, s. 1443, oprawa datowana 1743,
sygn. "J.S.H." (deska, skóra świńska, mosiężne narożniki).
Cena wywoławcza 3 600 zł

Stanisław LEWANDOWSKI

6
Henryk Siemiradzki (1843-1902) Z dziewięćdziesięcioma trzema illustracyami w tekście, dziesięcioma
heliograwiurami, dwoma kolorowemi facsymiliami szkiców olejnych i
Cena wywoławcza 1 500 zł

Paweł STELLER (1895-1974)

7
Opole w drzeworycie Pawła Stellera, 1960 Oryginalna teka wydawnicza; 45 x 34 cm,
tłoczona i złocona tytulatura,
nakład własny autora 500 szt.
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Wojciech GERSON (1831-1901)

8
Jan Sapieha. Hetman Polny Litewski litografia, papier; 22,7 x 17,4 cm (wymiar kompozycji);
opisana u dołu: Rys. Wojciech Gerson. Lit. Władysław Walkiewicz.
Cena wywoławcza 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

9
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier; 50 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: ALaszenko
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

10
Na statku chromolitografia, papier; 20,5 x 28 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat na płycie: JulFałat / Ceylon / 86
Cena wywoławcza 900 zł

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

11
Tancerka litografia, papier; 31 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Franciszek Żmurko.
Cena wywoławcza 1 400 zł

Feliks SZYNALEWSKI (1825-1892)

12
Przed świątynią litografia, papier; 24 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie p. d.: FSzynalewski 81
Cena wywoławcza 1 100 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

13
Na targu, 1937 ołówek, papier; 21,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI 937
Cena wywoławcza 1 500 zł

14
Kram targowy, 1937 ołówek, papier; 22 x 27 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

Artysta nieokreślony

15
Szkicownik z rysunkami o tematyce włoskiej - 40 kart, zszytych, w tekturce tusz, bibuła; wymiar szkicownika: 35 x 47 cm
Cena wywoławcza 3 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

16
Pejzaż z okolic Lusławic, 1925 kredka, papier,
22 x 28,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

17
Wola Radziszowska, ok. 1908 ołówek, papier, 18,5 x 22,4 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: WOLA RADZISZOWSKA (ołówkiem).
Cena wywoławcza 1 500 zł

18
Widok na Klasztor Paulinów na Skałce i Sadzawkę św. Stanisława, 1911 ołówek, kredka, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 2 400 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

19
Muszkieter - dwa szkice ołówkiem na jednym arkuszu ołówek, papier; 21 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. - faksymile podpisu: Eug Zak.
Cena wywoławcza 3 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

20
Studia portretowe sióstr artysty - Heleny i Bronisławy ołówek, papier; 23 x 30 cm.
Praca ujęta w katalogu wystawowym
Cena wywoławcza 2 300 zł

Jan MATEJKO (1838-1893) Jan STYFI (1839-1821)

1001
Zygmunt August w Lublinie drzeworyt, papier, 30 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. na klocku p. d.: 1875 JM, l. d.: J.STYFI.
Cena wywoławcza 800 zł

Johann Elias RIDINGER (1698-1767)

1002
Die Crouppe im der wand lincts miedzioryt, papier; 47 x 37 cm (wymiar kompozycji);
poniżej l. d.: avec P. S. C. M.; p. d.: J. E. Ridinger inv
Cena wywoławcza 1 000 zł

1003
Das suruct gehen an der Band miedzioryt, papier; 48 x 37 cm (wymiar kompozycji);
54 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

1004
Pas Trottieren an der Corda lincts miedzioryt, papier; 47,5 x 36,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej l. d.: avec P. S. C. M.; p. d.: J. E. Ridinger
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

1005
Szkice głowy młodej kobiety i postaci kobiet ołowek, papier, 21,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkic kobiet pracujących w polu
Cena wywoławcza 2 000 zł

Artysta nieokreślony

1006
Pejzaż piórko, tusz, papier; 21,5 x 26,3 cm;
sygn. p. d.: monogram wiązany (nieczytelny)
Cena wywoławcza 800 zł

Artysta nieokreślony

1007
Pejzaż grafika? podmalowana akwarelą, papier;
35,5 x 48,5 cm;
Cena wywoławcza 1 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

101
Widok miejski ołówek, akwarela, papier, 19,8 x 28 cm
Cena wywoławcza 2 200 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

102
Odbudowa Kolumny Zygmunta, 1949(?) akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier czerpany; 44 x 56,5 cm;
Cena wywoławcza 2 300 zł

Jerzy POŁEĆ (1912-?)

103
Zestaw 9 prac - projektów karnetów lub kartek pocztowych akwarela, ołówek, papier;
5 prac ok. 32 x 15 cm (cztery z nich naklejone na tekturkę),
4 prace bezpośrednio na tekturkach ok. 48 x 22 cm;
Cena wywoławcza 4 000 zł

104
Ogród w Kalwarii, 1914 akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

105
Martwa natura z dzbanem i cytrynami, 1957 akwarela, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (ołówkiem)
Cena wywoławcza 3 500 zł

106
Kobiety nad Cedronem w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1913 akwarela, papier,
20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

107
Łodzie na brzegu, 1945 akwarela, gwasz, papier; 33,5 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa/ 1945
Cena wywoławcza 4 500 zł

Jakub PFEFFENBERG (1900-ok. 1943)

108
Pejzaż z domami, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 000 zł

109
Wesołe miasteczko - malowanie koników, 1946 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
21,3 x 28,6 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 900 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

110
Pejzaż górski pastel, papier,
46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 000 zł

Togo Kazimierz FAŁAT (1904-1981)

111
Pejzaż zimowy z ośnieżonymi ulami gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

112
Odpoczynek zwiadu akwarela, gwasz, papier; 15,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 1 800 zł

Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (1883-?)

113
Wyścigi góralskie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
34,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

114
Na nartach, ok 1950 akwarela, papier; 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza 18 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

115
Żyd z tefilinem węgiel, pastel, papier jasnobrązowy; 30 x 30 cm;
sygn. p. d.: Arthur/ Markowicz
Cena wywoławcza 4 500 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-1962)

116
Wenecja - Wyspa San Michele - Cmentarz, 1930 pastel, tusz lawowany, papier; 45,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt 30;
poniżej l. d. ołówkiem: Wenecja 4/IX/1930;
Cena wywoławcza 1 500 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

117
Dmuchawce pastel, papier; 44,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ
Cena wywoławcza 9 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

118
Objawienie Pańskie, 1941 ołówek, gwasz, olej, karton,
45,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski. 2. IV. 1941
Cena wywoławcza 4 000 zł

Kazimierz MORDASEWICZ (1859-1923)

119
Henryk Sienkiewicz pastel, ołówek, papier brązowy, żeberkowany;
41,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kaz. Mordasewicz
Cena wywoławcza 3 800 zł

Malarz nieokreślony (XIX/XX w.)

120
Vincenzo Bellini - miniatura gwasz, papier, 9,5 x 7 cm (owal);
sygn. z prawej strony słabo czytelnie
Cena wywoławcza 1 100 zł

Max HANEMAN (1882-1944)

121
Dziewczyna w chuście, 1912 pastel, papier; 60 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: HANEMAN/ Kraków 1912.
Cena wywoławcza 16 000 zł