Władysław SERAFIN (1905-1988)

111
Morskie Oko pastel, papier; 22,3 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Alfred Józef SIPIŃSKI (1886-1968)

112
Pejzaż z rybakami, 1923 gwasz, papier; 37,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis p. d.: Alf. J Sipiński / Warszawa 1923
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

113
Lato w małym miasteczku akwarela, gwasz, papier; 19,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MAKOWSKI 24/V
Cena wywoławcza. 70 000 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

114
Pokusa i zmory, ok. 1920 olej, papier; 48 x 68 cm;
sygn. l. d.: E. Cieczkiewicz
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Józef SKOWROŃSKI (XIX/XX w.)

115
Wędrowcy olej, tektura; 33,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Skowroński Józef
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)

116
Św. Cecylia, 1938 olej, tektura; 70 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Batowski/ 1938
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)

117
Dziewczynka z Capri - Sielanka włoska, lata 90. XIX w. (?) olej, płótno dublowane; 32,5 x 24 cm;
sygn. i opis l. d.: M. Trębacz / Capri
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Georg MAJEWICZ (1897-1965)

118
Martwa natura ze słonecznikami olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Konrad WINKLER (1882-1962)

119
Martwa natura, 1956 olej, tektura; 28 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: K / W 1956;
Cena wywoławcza. 4 400 zł

120
Żonkile w wazonie, ok. 1925 olej, tektura; 60,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

121
Wodospad olej, tektura; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

122
Pejzaż ze snopami, ok. 1920 olej, tektura; 37 x 52 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

123
Pejzaż z Krościenka akryl, płótno; 130 x 97 cm;
sygn. l. d.: H. Rudzka C
Cena wywoławcza. 150 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

124
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
Cena wywoławcza. 190 000 zł
Cena oferowana 140 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/47)

125
Żołnierz na koniu, 1927 olej, płótno naklejone na tekturę, 36 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski/ 1927
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

126
Polowanie par force, ok. 1960 olej, płótno; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

127
Bitwa pod Kutnem, lata 50. XX w. olej, płótno; 99 x 154 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza. 40 000 zł

128
Przy ognisku, 1927 olej, płótno; 98,5 x 160 cm;
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski / 1927
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wacław TRACEWSKI (1865-1904)

129
Scena bitewna olej, płótno dublowane, 81 x 153 cm;
sygn. l. d.: W. TRACEWSKI
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

130
Hucuł na koniu olej, tektura, 65,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: FPautsch
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Adolf BAUMGARTNER (1893-1939)

131
Na targu olej, płótno, 50,5 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: A. Baumgartner
Cena wywoławcza. 14 000 zł

132
Półakt modelki w berecie, ok. 1925 olej, płótno; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Cena wywoławcza. 54 000 zł
Cena sprzedaży 70 000 zł

Stanisław ŻUKOWSKI (1873-1944)

133
Wiosenny rozlew rzeki - Wiatka, 1920 olej, płótno; 64,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: S. Joukovsky / 1920
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

134
Księżycowa noc, lata 60. XX w. olej, płótno; 59,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

135
Pejzaż zimowy górski olej, tektura; 22,3 x 31,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO;
Cena wywoławcza. 2 900 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

136
W zimowym słońcu olej, płótno dublowane, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: jFałat / Bystra
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

137
Zachód słońca nad wodą i lasem, ok. 1970 olej, płyta; 71 x 58 cm;
sygn. p. d.: W KORECKI
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Erwin ELSTER (1887-1977)

138
Pejzaż burzowy olej, płótno; 56 x 74,5 cm;
sygn. l. d.: Erwin Elster (końcówką pędzla);
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)

139
Studium pejzażowe z chatą i drzewami, lata 70. - 80. XIX w. olej, papier naklejony na płótno; 24 x 41,2 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Wilkiewicz [sic!]
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

140
Wydmy - Pejzaż nadmorski z drzewami, 1930 olej, sklejka; 71 x 100 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki / 1930 (ostatnia cyfra słabo czytelna)
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Jerzy KRAWCZYK (1921-1969)

141
Brzeg morza, 1964 olej, tektura; 35 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: JKrawczyk 1964
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

142
Capri olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn., dat. i opis l. d.: F. M. Wygrzywalski / Isola Capri
Cena wywoławcza. 26 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

143
Kazimierz Dolny. Panorama miasta w zakolu rzeki, ok. 1930
olej, płótno; 61 x 81 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Bronisław JAMONTT (1886-1957)

144
Cerkiewka, 1943 tempera, tektura; 26 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Br Jamontt 1943
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Erno ERB (1890-1943)

145
Przekupki lwowskie olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: E Erb
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

146
Zaloty olej, tektura; 75 x 98 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Leon LEWKOWICZ (1890 -1950)

147
Portret chłopca - szkic olej, płótno; 52,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Leon Lewkowicz
Cena wywoławcza. 15 000 zł

148
Malarz i modelka, ok. 1920 olej, tektura; 29,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: WW;
Cena wywoławcza. 6 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

149
Chrystus w koronie cierniowej - szkic olej, tektura, 34,5 x 25,5 cm;
sygn. l.d.: J Malczewski
Cena wywoławcza. 45 000 zł
Cena oferowana 41 000 zł

Louis MARCOUSSIS- Ludwik K.Markus (1878-1941)

150
Le violon (Skrzypce) olej, piasek, płótno; 82 x 58,5 cm;
sygn. pośrodku u dołu: Marcoussis;
Cena wywoławcza. 490 000 zł

Marie WIEGMANN (1826-1893)

151
Otto von Dewitz olej, płótno, 73 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: Marie Wiegmann
Cena wywoławcza. 5 800 zł

Kazimierz MIRECKI (1830-1911)

152
Dziewczyna nad książką, 1866 olej, płótno; 86 x 69 cm;
sygn. p. d.: J. Mirecki / 866
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Malarz nieokreślony polski (XVIII w.)

153
Jan Kalkstein i Marianna z Bromirskich Kalsteinowa - para portretów, 1786 olej, płótno; 75 x 62 cm;
na odwrocie XIX-wieczne nalepki
z odręcznym opisem portretowanych
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

154
Św. Rodzina ze św. Janem Chrzcicielem olej, płótno dublowane; 110 x 86 cm;
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony (XVII w.)

155
Ostatnia wieczerza olej, płótno naklejone na deskę;
125 x 90 cm (zamknięte łukiem);
w oryginalnej ramie
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Malarz nieokreślony włoski (XVII/XVIII w.)

156
Jezus i Samarytanka olej, płótno dublowane; 144,5 x 196,5 cm
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Witold PRUSZKOWSKI (1846-1896) - przypisywany

157
Błogosławieństwo matki, 1877 olej, płótno; 211 x 95,5 cm;
napis p. d.: W. Pruszkowski 1877
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Malarz wenecki, II poł. XVII w.,

158
Archimedes z uczniem (?) krąg Giovanniego Battisty Langettiego (Genua 1635-1676 Wenecja)
olej, płótno dublowane, 78 x 97,5 cm;
Cena wywoławcza. 90 000 zł