825
Ikona - Matka Boska Achtyrska tempera na desce, snycerka, złocenie płatkowe
na pulment; 47,7 x 36,5 x 6,2 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

826
Ikona - Ukrzyżowanie tempera na desce; spód czerniony; 43,8 x 24,5 x 3,5 cm.
Rosja Wschodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł
Cena oferowana 3 000 zł

827
Ikona - Matka Boska Kazańska, w kiocie tempera na desce z kowczegiem; złocenia;
drewno lipowe, rzeźbione, złocone, szkło;
Rosja, XVIII/XIX w.?
Cena wywoławcza. 6 600 zł

828
Ikona - Chrystus Pantokrator na tronie tempera na desce, 70,3 x 58,5 x 2,7 cm.
Rosja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

829
Szyszak w typie orientalnym blacha żelazna, mosiądz, skóra;
wys. dzwonu ze sterczyną 25 cm;
Rekonstrukcja kolekcjonerska, XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

830
Szpicruta z ukrytym ostrzem skóra, stal, róg, aluminium, sznurek bawełniany,
drut miedziany; dł. całości 55,2 cm;
Wielka Brytania?; ok. poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

831
Lusterko toaletowe tafla lustrzana, sklejka, szkło przeźroczyste,
częściowo barwione; wys. 26 cm,
Włochy, Murano, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

832
Krucyfiks z Arma Christi brąz, złocenie; wys. 48,2 cm, szer. 27 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł
Cena oferowana 1 800 zł

833
Szkatułka z laki z widokiem góry Fuji drewno, papier, laka; wys. 7,2 cm, szer. 19,5 cm, głęb.17,2 cm.
Japonia, XIX/ XX w. (okres Meiji - 1868-1912)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

834
Pudełeczko z laki z widokiem płynących łodzi drewno, papier, laka; dekoracja techniką hiramaki-e;
wys. 2,5 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 8,2 cm.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

835
Figurka chłopca z rybą malachit; drewno barwione (mahoń?); srebrny drucik;
wys. rzeźby 6,7 cm, dł. 10,5 cm;
Chiny, XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

836
Bóstwo hinduskie - Ganeśa kość rzeźbiona; wys. 11,3 cm, szer. 5,2 cm, głęb. 2,8 cm.
Indie, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

837
Figura mężczyzny z mieczem kość słoniowa rzeźbiona, grawerowana,
zapuszczana czarną pastą; wys. 30,7 cm,
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

838
Figurka starca z laską kość słoniowa, rzeźbiona, grawerowana,
podbarwiana; wys. 5,8 cm, szer. 3,5 cm, głęb. 2,2 cm.
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

839
Para figurek - cesarz i cesarzowa kość słoniowa rzeźbiona; drewno barwione;
wys. figurek 17 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 7,2 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

840
Rzeźbiony kieł słonia ze sceną dworską kość słoniowa rzeźbiona, podbarwiana, inkrustowana
paciorkami czerwonymi i turkusowymi; wys. 55,5 cm;
Chiny, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

841
Zegar ścienny z obudową w stylu zakopiańskim Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice) - firma Gustav Becker (mechanizm);
Polska, Zakopane (obudowa); pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

842
Zegar kominkowy z figurką Napoleona brąz złocony, patynowany, mosiądz, stal;
wys. 29 cm, szer. 32,6 cm, głęb. 9 cm.
Francja, po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

843
Zegar stołowy, kaflowy mosiądz, brąz złocony, stal, szkło;
wys. 8,5 cm, szer. 15,3 cm, głęb. 15 cm.
Niemcy, XIX w.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

844
Zegar kominkowy zdobiony porcelanowymi plakietkami brąz złocony, porcelana; wys. 27 cm;
Francja, Paryż, firma Howell & James;
mechanizm - firma zegarmistrzowska Vincenti et Cie; k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

845
Zegar gabinetowy art deco marblit, alabaster, kompozycja metali galwanicznie srebrzona,
mosiądz, szkło; wys. 25 cm, podstawa 59,5 x 8 cm.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Irenee ROCHARD (1906-1984)

846
Słoń walczący z lwicami - rzeźba gabinetowa art deco kompozycja metali polichromowana, alabaster,
marblit, onyks, marmur; wys. 40 cm;
Francja, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

847
Lampa elektryczna, art-deco, z figurą łuczniczki marmur, onyks; kompozycja metali srebrzona galwanicznie;
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

848
Lampa gabinetowa, elektryczna, z figurą łosia brąz patynowany, mosiądz, szkło powlekane,
marmoryzowane; wys. 59 cm;
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

849
Lampa naftowa, żeliwna żeliwo chromowane, mosiądz, szkło przeźroczyste,
matowione, trawione; wys. 79 cm;
Niemcy, Zeulenroda (Turyngia), firma Carl Kneusel, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

David GUERON - DEGUE (1892-1950)

850
Lampa gabinetowa, elektryczna, szklana szkło warstwowe, powlekane, trawione, matowane,
wys. ca 40 cm;
Francja, Cristallerie de Compiegne, przed 1926.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

851
Kobierzec - Bidżar Heratu wełna; 320 x 230 cm.
Iran Zachodni, Bidżar, l. 30. XX w.
Cena wywoławcza. 7 400 zł

852
Kobierzec - Bidżar Heratu wełna; 330 x 220 cm.
Iran Zachodni, Bidżar, l.60. XX w.
Cena wywoławcza. 7 400 zł

853
Parawan orientalny drewno egzotyczne (mahoniowiec), laka, kość słoniowa,
macica perłowa; 183,5 x ok. 218 x 3,5 cm;
Japonia (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

854
Zestaw sześciu kinkietów elektrycznych w typie art deco blacha mosiężna, polerowana; szkło mleczne;
odblaśnice 24 x 24 cm, głęb.19 cm.
Polska, Huta Szkła „Zawiercie”, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

855
Piecyk secesyjny, tzw. koza żeliwo, emalia ciemnozielona; wys. 62 cm;
Francja, Charleville (Ardeny), firma Deville et Cie,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

856
Lustro z konsolą neorokokowe sosna, brzoza; lustro: 210 x 107 x ok. 15 cm;
konsola: 80 x 94 x 36,5 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 100 zł

1801
Kobierzec - Kaszan wełna; 200 x 130 cm.
Iran Środkowy, Kashan, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

1803
Brelok pieczętny, z herbami szlacheckimi kryształ górski, szlifowany i rżnięty;
dł. 3,4 cm, wymiary pól 3 x 2,7 cm.
Niemcy, XIX w.
Cena wywoławcza. 500 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

1804
Szkatułka w formie sarkofagu brąz patynowany i werniksowany;
wys. 10,5 cm, szer. 22 cm, głęb. 12 cm.
Francja?; 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1805
Szkatułka inkrustowana, z fotografią drewno sosnowe, okleiny palisandrowe,
wys. 10,8 cm, szer. 33 cm, głęb. 21 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1806
Nóż do papieru, nawiązujący do wzorów secesji brąz, odlew; dł. 28 cm, szer. 5 cm, głęb. ca 0,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

1807
Ikona - Chrystus Pantokrator tempera na desce; 22,2 x 18 x 2,3 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

1808
Kinkiet elektryczny, 1-świecowy mosiądz, brąz, szkło szlifowane;
wys. 33 cm, szer. 16 cm, głęb. 16 cm.
Europa Środkowa, XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

1809
Kinkiet 2-ramienny, elektryczny, w manierze Ludwika XVI brąz, odlew polerowany; wys. 42,5 cm, szer. 25,5 cm;
Polska? Warszawa?; 2 tercja XX w..
Cena wywoławcza. 500 zł

1810
Kobierzec z drzewami i motywami zwierzęcymi wątek i osnowa - jedwab; 212 x 155 cm.
Iran Północno-Wschodni na styku z Anatolią, Heris?;
XIX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

1811
Dzwon spiż, żelazo; wys. całk. 15 cm, średnica 17,3 cm.
Europa Środkowa? XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

1812
Krucyfiks mosiądz srebrzony galwanicznie, brąz złocony;
wys. 60,5 cm, szer. 27 cm, głęb. 16,5 cm.
Niemcy?; lata 90. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1813
„Muszla” sznurek sizalowy, barwniki naturalne; 160 x 97 cm.
Polska, Maria Jarczewska?; 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

1814
Tkanina dekoracyjna wełna, bawełna, sizal; 177 x 120 cm.
Polska, 4 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

1815
Laska z głową kaczki drewno, cyna; dł. 85,5 cm, uchwyt 8 x 3 cm.
Niemcy?; XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1816
Laska z ukrytym ostrzem drewno, róg, kość, miedź, stal; dł. całk. 89,5 cm;
Indie, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

1817
Ikona - “Matka Boska Kazańska”, w srebrnym okładzie Rosja, Moskwa, złotnik Aleksiej Stiepanow (czynny 1883-2895);
probierz Lew Fiedorowicz Oleks czynny 1890-1896); 1892.
Cena wywoławcza. 2 000 zł