1
Wnętrze szlacheckiego domu - Zestaw 75 fotografii fotografie czarno-białe, papier fotograficzny
naklejony na kartony, format zróżnicowany
(9 x 6 cm, 6 x 4,5 cm);
Cena wywoławcza 1 000 zł
Cena sprzedaży 4 300 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

2
Kasztany fotografia czarno-biała, brom, papier; 11 x 16,2 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.:
J. BUŁHAK /WARSZAWA w prostokącie;
Cena wywoławcza 1 000 zł

3
Album „Les colonies francaises” 40 x 31 cm;
Paryż, Aux Editions de la Girafe, 1931
Cena wywoławcza 2 000 zł

Noel BUREAU (czynny 1916-1957)

4
„MARCHE AUX PUCES” wydawca i drukarz - Marcel Seheur,
Rue Tourlaque 10, 12 VIII 1930.
Cena wywoławcza 3 000 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Akt kobiety litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
l. d.: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
Cena wywoławcza 800 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

6
Portret dziewczyny litografia barwna, papier; 47,5 x 35,5 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 1 100 zł

Jonasz STERN (1904-1988)

7
Getto lwowskie - zestaw 6 linorytów linoryt, papier, format odbitki zróżnicowany;
każdy linoryt opisany ołówkiem u dołu;
Cena wywoławcza 1 800 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899) - według

8
Wesele krakowskie drzeworyt podmalowany akwarelą,
papier; 36,5 x 58 cm (w świetle oprawy);
w kompozycji l. d.: A. REGULSKI I J. ŁOSKOCZYŃSKI
Cena wywoławcza 800 zł

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

9
Teka rycin: „Kraków. Album 10 drzeworytów St. Raczyńskiego” drzeworyt, apla jasnobrązowa; ok. 21,9 x 16,3 cm;
sygn. p. d.: St. Raczyński
(ołówkiem na każdej z 10 prac).
Cena wywoławcza 800 zł
Cena oferowana 750 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

10
Zestaw 4 litografii barwnych Willa D'Este, Plac przed bazyliką św. Marka, Wenecja,
Sad ukraiński, Topole
Cena wywoławcza 6 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

11
Typ orientalny, z Kresów Rzeczpospolitej, 1890 piórko, tusz, papier; 13 x 9 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wołyń / TRybk 1890
Cena wywoławcza 800 zł

12
Kobieta na krześle ołówek, papier; 32 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza 1 300 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

13
Charleston Boya z panią Hańską, 1952 tusz, ołówek, bibuła; 21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: maja 52
Cena wywoławcza 1 200 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

14
Autoportret z rzeźbą ołówek, papier;
19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

15
Akt kobiety ołówek, papier; 43 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: WW
Cena wywoławcza 2 600 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

16
Portret rzeźbiarza Bogusława Langmana węgiel, szary papier; 68 x 49 cm;
sygn. z lewej: Kidoń
Cena wywoławcza 1 300 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

17
Portret węgiel, papier żeberkowy; 51 x 69 cm;
sygn. p. d. nieczytelnie
Cena wywoławcza 4 000 zł

Jan MATEJKO (1838-1893)

18
Bonar ołówek, papier; 18,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. opis pracy ołówkiem
Cena wywoławcza 12 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

101
Widok na Zamek Królewski od katedry św. Jana w Warszawie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
15,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

102
Pałac w Łazienkach Królewskich akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 31 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza 1 500 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Władysław STACHOWICZ (XX w.)

103
Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie zimą akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
Cena wywoławcza 3 400 zł

Mela MUTER (1876-1967)

104
Obraz dwustronny: Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton, 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 13 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

105
Orzeł, 1916 akwarela, tektura jasnobrązowa, 43 x 32 cm;
sygn. p. d.: jFałat 916
Cena wywoławcza 10 000 zł

Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841-po 1897)

106
Pejzaż z kaskadą wodną akwarela, papier, 23,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: H Alchimowicz
Cena wywoławcza 2 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

107
Pejzaż górski, przed 1939 akwarela, gwasz, papier; 36,5 x 53 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): KMackiewicz
Cena wywoławcza 5 000 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908-1983)

108
Pejzaż, 1937 akwarela, papier; 18,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Stawiński;
Cena wywoławcza 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

109
Powstanie, ok. 1930 gwasz, tempera, papier;
85 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 35 000 zł

110
Portret Aneri - żony artysty pastel, papier; 39 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Cena wywoławcza 6 900 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

111
Stary góral akwarela, papier; 42 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Cena wywoławcza 2 500 zł

112
Śpiący Staś - syn artysty, 1921 akwarela, papier; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza 4 600 zł

Zofia ATTESLANDER (1874-po 1928)

113
Portret młodej damy, 1916 pastel, papier szary; 109 x 83,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej: ZO Alteslander / 1916
Cena wywoławcza 10 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

114
Portret kobiety, ok. 1930 pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Cena wywoławcza 12 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

115
Obserwacja nieba, 1966 tusz, akwarela, papier;
39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 66
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

116
Grzech pierworodny, 1966 tusz, akwarela, papier;
40 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: maja 66
Cena wywoławcza 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

117
Zbroje i dziewoje, 1966 tusz (długopis), akwarela, papier;
42,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: majaberezowska 66
Cena wywoławcza 2 500 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

118
Motyw z Kazimierza akwarela, gwasz, ołówek, papier,
95 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza 60 000 zł

Stefan DOMARADZKI (1879-1983)

119
Pejzaż zimowy, 1945 olej, papier; 40 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: S Domaradzki Northeim XI 1945.
Cena wywoławcza 5 000 zł

Marian MOKWA (1889-1987)

120
W Zatoce Gdańskiej - Widok na Kępę Redłowską akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 6 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

121
Widok na Bielany podkrakowskie, ok. 1910 kredki, papier;
15,5 x 19 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 1 500 zł

Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)

122
Lombardka, 1886 sepia, gwasz, papier; 31 x 23,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: A. GIERYMSKI/ ROMA 86
Cena wywoławcza 100 000 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

123
Powrót z polowania, 1890 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
13 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 2 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

124
Ucieczka - Jeździec na koniu akwarela, papier; 25,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: "Ucieczka" / szkic. Tadeusz Rybkowski
Cena wywoławcza 2 300 zł

Karol KOSSAK (1896-1975)

125
Żołnierz na koniu, 1929 akwarela, papier; 28 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Karol Kossak / 1929
Cena wywoławcza 2 700 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI ? (1869-1907)

126
Pożegnanie, 1905 akwarela, gwasz, tektura naklejona na płótno;
159,5 x 136,5 cm; sygn. i dat. p. d.:
słabo czytelnie monogram wiązany / 1905 (kredką);
Cena wywoławcza 120 000 zł

127
Sad, 1907 olej, tektura; 28,4 x 19 cm;
sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza 17 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891 - 1951)

128
Pejzaż jesienny olej, tektura, 47 x 62,5 cm;
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz
Cena wywoławcza 16 000 zł

Józef Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

129
Sad o zmroku, ok. 1910 olej, tektura; 15,5 x 21,5 cm;
na odwrocie napisy wtórne
Cena wywoławcza 15 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

130
Sosna olej, tektura; 43,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza 22 000 zł