Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

101
Czesław Kleczeński, 1927 fotografia czarno-biała, brom, papier, 21,8 x 15,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Mogiła Zygmunta Sierakowskiego w Wilnie fotografia czarno-biała, brom, papier, 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 900 zł

103
Album kommemoratywny malarza Ignacego Jasińskiego (1833-1878). Wewnątrz dwie fotografie: Portret Ignacego Jasińskiego, 1870
Cena wywoławcza 2 700 zł

Carl STRELLER (1889-?)

104
Pogromczynie lwa sucha igła, akwatinta (w odcieniu sepii), 36,5 x 26 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 700 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

105
Wnętrze Kościoła Mariackiego, 1911 autolitografia barwna, papier żeberkowy, 40,5 x 29,7 cm; sygn. u dołu: Teod. Grott 11
Cena wywoławcza 800 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

106
Wieża Kościoła Mariackiego litografia barwna, papier, 50 x 34,5 cm (odcisk kamienia);
Cena wywoławcza 650 zł

107
Wacław Rzewuski herbu Krzywda Wojewoda Krakowski. Hetman Wielki Koronny; litografia, papier, 34,5 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 800 zł

Elwiro ANDRIOLLI (1836 - 1893) - według

108
Mikołaj Kopernik, jego poprzednicy i nas drzeworyt, papier, 52 x 65,5 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie - p.d.: Andriolli / w Warszawie 1872 ;
Cena wywoławcza 2 500 zł

Otto AXER (1906-1983)

109
Muzykanci piórko, tusz, papier, 23 x 34 cm; sygn. p. d.: oaxer 75
Cena wywoławcza 1 000 zł

Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)

110
Karykatura oficerów wojska kolonialnego piórko, tusz, papier, 20,2 x 14,4 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: Kamil Mackiewicz
Cena wywoławcza 800 zł

Bolesław RYDYGIER (XX w.)

111
Pochód kobiet - karykatura, ok. 1910 tusz, akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 23,2 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Leon LEWKOWICZ (1890 -1950)

112
Studium portretowe węgiel, papier, 33 x 22,5 cm; (w świetle oprawy); sygn. l. d.: L. Lewkowicz
Cena wywoławcza 2 000 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

113
Portret mężczyzny ołówek, papier żeberkowy, 58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 4 400 zł

Stanislaw NOAKOWSKI (1867-1928)

201
Wnętrze salonu, 1922 akwarela, piórko, tusz, papier, 28,5 x 28,5 cm; sygn. l. d.: SN 2 19.VIII 2
Cena wywoławcza 3 000 zł

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

202
Kociak tańczy i fika, 1965 piórko, tusz, akwarela, papier, 41,7 x 29,5 cm; sygn. p. d.: majaberezowska 65
Cena wywoławcza 2 900 zł

Szmul WODNICKI (XX w.)

203
Safat akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 30,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 500 zł

204
Kraków. Widok na Skałkę akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 35,5 x 49,5 cm;
Cena wywoławcza 2 600 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887-1952)

205
Skały w Raguzie, 1930 gwasz, papier, 34,5 x 48,5 cm; sygn. p. d.: S. Jaxa / 1930
Cena wywoławcza 5 200 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

206
Chłopi w polu akwarela, papier, 32,7 x 47,4 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: S. Gibiński
Cena wywoławcza 3 500 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

207
Motyw z Kwilcza, 1947 akwarela, papier, 45 x 68 cm; sygn. l. d.: Nartowski / Kwilcz 1947
Cena wywoławcza 3 000 zł

208
Pejzaż akwarela, papier, 35,5 x 49,5 cm; sygn. p. d.: WWeiss (ołówkiem)
Cena wywoławcza 2 600 zł

Malarz nieokreślony

209
Portret damy pastel, papier, 90 x 68 cm (w owalu)
Cena wywoławcza 4 400 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

210
Stary ułan, 1979 akwarela, papier, 68 x 47,5 cm (w swietle oprawy); sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek 79
Cena wywoławcza 6 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

211
Akt z dzbanem, 1957 gwasz, papier, 31 x 15,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Z. STRYIENSKA / Paris, 1957
Cena wywoławcza 4 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

212
Przydrożna kapliczka w górach gwasz, papier, 23 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Z.S.
Cena wywoławcza 5 300 zł

Zofia STRYJEŃSKA

213
Zaloty huculskie, po 1935 gwasz, papier naklejony na tekturę, 98 x 75 cm; sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 58 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800 - 1855)

214
Koń w uprzęży olej, papier, 25,2 x 30,2 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza 20 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

215
Portret malarza Franciszka Ejsmonda,1922 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 52,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 27 000 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

216
Portret kobiety pastel, papier, 68 x 45 cm (w oewietle oprawy); sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza 50 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

217
Portret kobiety pastel, papier, 98 x 70 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza 52 000 zł

Leon CHWISTEK (1884-1944)

218
Leda z łabędziem - szkic akwarela, papier, 21 x 34 cm; Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem: Leda z łabędziem - szkic
Cena wywoławcza 24 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

219
Portret kobiety pastel, papier szary, 65,5 x 49,5 cm; sygn. l. d.: Witkacy (T.B + d);
Cena wywoławcza 50 000 zł

Józef BRACH (XX w.)

220
W letni dzień przed dworkiem olej, tektura, 31,5 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: J. Brach
Cena wywoławcza 1 500 zł

Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)

221
Odpoczynek żniwiarki olej, tektura, 33 x 43,5 cm; sygn. p. d.: E. Lindemann
Cena wywoławcza 5 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

222
Rafał i Julia - Portret dzieci artysty olej, tektura, 32 x 39,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. g.: J Malczewski
Cena wywoławcza 45 000 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

223
Wczesna wiosna olej, płótno, 64 x 83,5 cm, sygn. p. d.: T. ZIOMEK
Cena wywoławcza 13 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

224
Pejzaż nadmorski olej, płótno, 38,5 x 55,5 cm; sygn. p. d.: Schreter
Cena wywoławcza 8 000 zł

Bronisław KOWALEWSKI (1870-1935)

225
Sitowia, 1917 olej, tektura, 34,5 x 40 cm; sygn. p. d.: Br. Kowalewski 1917
Cena wywoławcza 3 800 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

226
Bodiaki olej, płótno naklejone na tekturę, 21 x 33,5 cm;
Cena wywoławcza 50 000 zł

Grzegorz MENDOLY STEFANOFF (? -1943)

227
Wenecja, 1935 olej, tektura, 48 x 68 cm; sygn. p. g.: G. Mendoly / -35-
Cena wywoławcza 8 500 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

228
Na targu olej, sklejka, 26 x 36 cm; sygn. p. d.: EErb
Cena wywoławcza 14 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

229
Kwiaty, 1944 olej, płótno, 73 x 56 cm; sygn. l. g.: H. Rudzka C. 44
Cena wywoławcza 32 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

230
Wnętrze Salonu olej, płótno, 63 x 83 cm; sygn. na dole.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza 9 000 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI (1907-1992)

231
Pejzaż miejski olej, płótno, 65 x 50 cm; sygn. p. d.: LURCZYŃSKI
Cena wywoławcza 7 500 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

232
Kościół w Couperay olej, płyta, 26,5 x 35 cm; sygn. l. d.: K. Librowicz
Cena wywoławcza 2 300 zł

Zygmunt LANDAU (1898 - 1962)

233
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 73,5 x 54 cm; sygn. p. d.: Landau
Cena wywoławcza 28 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

234
Hetman Stefan Czarniecki na koniu olej, tektura, 55,5 x 45 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: JB
Cena wywoławcza 350 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875 - 1946)

235
Marszałek Józef Piłsudski na koniu olej, płótno, 141 x 97 cm; sygn. p.d.: Cz. Wasilewski
Cena wywoławcza 19 000 zł