Henryk KUNA (1879-1945)

405
Głowa kobieca gips malowany na patynę brązową, podstawa z lastryka, wys. 44 cm; Na cokole napis ołówkiem (określający modelkę ?): W. Ścibowska
Cena wywoławcza. 12 000 zł

406
Siedzący pies stop metali, wys. 33 cm; Niemcy (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Pierre-Jules MÉNE (1810 - 1879)

407
Koń w zagrodzie brąz patynowany; wys. 28 cm, szer. 36 cm; sygn. na podstawie: P J MÉNE
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Hermann EICHBERG (czynny ok. 1900)

408
Grający pasterz brąz patynowany, podstawa z plamistego wielobarwnego marmuru, ok. 1900, u spodu skałki, z boku sygn.: H. Eichberg
Cena wywoławcza. 6 500 zł

409
Para sarenek stop metali, podstawa z bazaltu dekorowanego alabastrem białym i brązowym, Polska, ok. 1925-39
Cena wywoławcza. 501 zł

410
Fama brąz, podstawa częściowo z bazaltu, wys. 89 cm; figurka: 1 poł. XVII lub 1. poł. XIX w. (?);
Cena wywoławcza. 7 600 zł

501
Patera szkło łososiowe, farby emaliowe, złocenia; Czechy, 2 poł XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

502
Sześć kieliszków do likieru w etui Czechy, Karlove Vary, firma Moser, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

503
Puchar z nakrywą szkło przezroczyste, szlifowane, Czechy?, I ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

504
Korpus lampy sygn.: Muller Fres/ Luneville, de Mr Pierre/ Maynadier Francja, ok 1920 r
Cena wywoławcza. 3 800 zł

505
Wazonik Lalique szkło przezroczyste, matowione; Francja, II ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

506
Wazon ze szkła miodowego, cichodmuchanego? Francja, Fopanet, ok. 1925 r.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

507
Amor niosący gęś Miśnia, model Michaela Victora Aciera (1736-1799) z ok. 1776, powtórzenie z XIX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

508
Niedźwiedź polarny Czechy (Niemcy), Trnovany, wytwórnia ”Amphora”, Riessner, Stellmacher i Kessel (zał.1892), 1 poł. XX w. (lata 40.)
Cena wywoławcza. 2 700 zł

509
Słoń Niemcy, Selb (Bawaria), Fabryka Porcelany Lorenza Hutscheneuthera (zał. 1857), okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 2 500 zł

510
Zespół serwisowy do herbaty Płaski Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa z ok.1930 roku, realizacja późniejsza (okres międzywojenny?).
Cena wywoławcza. 3 300 zł

511
Serwis do kawy Anna (na 6 osób) Polska, Ćmielów, projekt formy: Wincenty Potacki, 4 ćw. XX w. (ok. 1977).
Cena wywoławcza. 1 000 zł

512
Serwis obiadowy ze szlakiem ogniwek z listków i róż (na 12 osób) Niemcy, (ok.1917)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

513
Serwis do herbaty Maria z dekoracją niebieskim szlakiem kwiatowym Niemcy, Selb(Bawaria), koncern Rosenthala, okres międzywojenny (koniec lat 20. - 1927)
Cena wywoławcza. 4 000 zł

514
Wazon dekoracyjny z pejzażem nad wodą Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne Bijl, koniec XVIII w. (XVIII/XIX w.).
Cena wywoławcza. 800 zł

515
Dzban - snella z przedstawieniem halabardnika Niemcy, Mettlach, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy und Boch, pocz. - 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

516
Grupa alegoryczna: Mars i Historia Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) model Friedricha Eliasa Meyera (1723-1785) z ok. 1766 roku, powtórzenie z ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

517
Para lichtarzy Rosja, Petersburg, cesarska fabryka porcelany, okres Mikołaja II (1894-1917)?
Cena wywoławcza. 32 000 zł

518
Zegar z przedstawieniem Galatei (Amfitry Nieokreślona wytwórnia - naśladownictwo Miśni z okresu Marcoliniego, XIX w.
Cena wywoławcza. 50 000 zł

601
Cukiernica - koszyczek Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Metalowych J Fraget, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

602
Taca prostokątna plater (nr modelu 2102); dł. 48 cm, szer. 32 cm. Warszawa, Norblin i Ska, 1896-1915
Cena wywoławcza. 1 400 zł

603
Cukiernica art deco Warszawa, Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych Bracia Henneberg (czynna 1857-1944), lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

604
Cukiernica art deco Warszawa, Icek Ehrlich (czynny 1885-1938), lata 30. XX wieku;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

605
Taca owalna plater na miedzi; dł. 71 cm, szer. 47,5 cm Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

606
Waza do ponczu plater, szkło szlifowane; Niemcy?, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

607
Komplet sztućców na 12 osób w kasecie (84 sztuki) Niemcy, Solingen ?, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

608
Cukiernica Warszawa, Roman Plewkiewicz i Co (czynna 1886 - 1935), 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

609
Cukiernica secesyjna Warszawa, Roman Plewkiewicz i Co (czynna 1886-1935), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

610
Kabaret do potraw Włochy?, lata 30.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

611
Żardiniera art deco Słowacja, firma Sandrik Ltd, lata 20-30.XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

612
Cukiernica skrzynkowa Warszawa, Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych Bracia Henneberg (czynna 1857-1944), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

613
Lampa chanukowa srebro próby 800; waga 453 g. Izrael ?, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

614
Sztućce do ryb na 6 osób srebro próby 800; waga 513 g. Niemcy, G. Voss, po 1888 r.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

615
Dwie łyżki do sosu srebro próby 84, waga 125 g. Warszawa, Wojciech Birkowski dla firmy kupieckiej Gustawa Radke, 1883
Cena wywoławcza. 500 zł

616
Komplet sztućców na 6 osób (razem 51 sztuk); Warszawa, Wojciech Birkowski i Piotr Łątkowski dla firmy kupieckiej Gustawa Radke, 1881-1883; ostrza Wojciech Bieńkowski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

617
Cukiernica gruszkowata złocone; srebro próby 1 z głową Minerwy (950/1000); waga 619 g. Paryż, firma Bardies-Faure i Cie, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

618
Szkatułka srebro próby 800; waga 238 g. Niemcy ?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

619
Łyżka pamiątkowa srebro próby 84; waga 85 g. Moskwa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

620
Puchar nagrodowy z nakrywą srebro; waga 651 g (z dociążoną stopą). Malmö, firma G.A. Dahlgren, 1907
Cena wywoławcza. 2 700 zł

621
Kielich prawosławny srebro próby 84; waga 389 g. Moskwa, probierz I. Awdiejew, 1852-1862
Cena wywoławcza. 7 000 zł

622
Papierośnica męska srebro próby 84 złocone, emalia; waga 231 g. Moskwa, D. Nikitin (czynny 1893 -1917), 1908-17
Cena wywoławcza. 8 500 zł

623
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 12, kość; waga 892 g; Polska ?, lata 50. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

624
Misa Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Gebrüder Kühn (czynna od 1860), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł