Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

130
Paryż - Pejzaż z mostem olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski (czarną farbą)
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

131
Postać, ok. 1960 olej, deska fazowana; 78 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: Aberdam / (…)
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Andrzej PRONASZKO (1888-1961)

132
Kompozycja formistyczna, ok. 1920 olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. g.: andP
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Jan Piotr HRYNKOWSKI (1891-1971)

133
Portret kobiety, 1925 olej, płótno; 80 x 65,5 cm;
sygn. p. g.: J. Hrynkowski. / 925.
Cena wywoławcza. 9 300 zł

Karol LARISCH (1902-1935)

134
Akt siedzącej kobiety - Młodość, 1927 olej, płótno; 62 x 46 cm;
sygn. l. d.: Larisch
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

135
Dziewczynka w białej sukience, 1922 olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1922
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

136
Portret chłopca, ok. 1914 olej, płótno naklejone na tekturkę; 44 x 33 cm;
sygn. p. d.: T.Axentowicz
Cena wywoławcza. 46 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

137
Łódź na brzegu morza, 1933 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI/ 1933
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

138
Pejzaż zimowy, 1911 olej, tektura; 69,5 x 93 cm;
sygn. p. d.: Bratkowski / Hadle 1911
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Mieczysław KORWIN PIOTROWSKI(1869-1930)

139
Brzezina jesienią olej, tektura; 66 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: M. K Piotrowski
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Chrystian BRESLAUER (1805 - 1882)

140
Pejzaż z Norwegii olej. płótno dublowane, 74 x 92 cm;
sygn. l.d.: C. Breslauer 1868
Cena wywoławcza. 120 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

141
Pejzaż z Cagnes-sur-Mer olej, płótno; 33 x 55 cm;
sygn. p. d.: Schreter.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

142
Kutry rybackie, ok. 1926 olej, tektura; 20 x 30 cm;
sygn. l. d.: E.Erb
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

143
Przechadzka po lesie, 1900 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: JÓZEF RAPACKI
1900 ROK-WARSZAWA
Cena wywoławcza. 65 000 zł

Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)

144
Konie przy studni olej, płótno; 70 x 160 cm;
sygn. p. d.: F. Zajchowski 901
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

145
Portret mężczyzny olej, płótno; 65 x 45 cm;
sygn. l. d.: Bosy
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Michał Maksymilian REKUCKI (1884-1971)

146
Autoportret z żoną w stroju krakowskim, ok. 1925 olej, płótno; 114 x 79 cm;
sygn. p. g.: M.REKUCKI
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

147
Scena z "Pana Tadeusza", 1882 olej, deska; 28 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zygmunt Ajdukiewicz/ 1882
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

148
Nalot - epizod z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, ok. 1930
olej, płyta; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan KOTOWSKI (1885-1960)

149
Powrót z polowania olej, płótno; 65,5 x 114 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ

150
Powrót z polowania, ok. 1930 olej, płótno; 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: FZygmuntowicz
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Władysław SZERNER (1836-1915)

151
Jeźdźcy na podwórzu - W zaścianku olej, płótno; 35,5 x 43 cm
sygn p. d.: Władysław Szerner
Cena wywoławcza. 72 000 zł

Jerzy KOSSAK (1866-1955)

152
Lew z upolowaną antylopą, 1935 olej, sklejka; 53 x 79,5 cm;
sygn. i dat. l. d. z dedykacją autorską:
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

153
Widok na Zugspitze i dolinę olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: OTTO PIPPEL
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Jan STYKA (1858 -1925)

154
Golgota olej, płótno dublowane; 123 x 200 cm;
napis wtórny p. d.: Jan Styka 18 (…) [po konserwacji].
Cena wywoławcza. 95 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

155
Wyłowienie Mojżesza z Nilu, 1864 olej, płótno dublowane; 98 x 80 cm;
sygn. p. d.: HSiemiradzki 12/7 / 1864
Cena wywoławcza. 350 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.

156
Madonna z Dzieciątkiem i św. Józefem olej, płótno dublowane;
27,5 x 21,5 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony prowincjonalny, XVIIw-wg

157
Matka Boska z Dzieciątkiem, XX w. olej, płótno; 62 x 49 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony prowincjonalny, XVIIIw-wg

158
Chrystus jako Salvator Mundi, XX w. olej, płótno; 61 x 47 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

159
Scena rodzajowa z pasterzami olej, płótno dublowane;
51 x 75,5 cm
Cena wywoławcza. 10 000 zł

C. FRANTZ, XIX/XX

160
Krowy na pastwisku olej, płótno; 31,5 x 53 cm
sygn. l. d.: C. Frantz
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

161
Toaleta Afrodyty, ok.1780 olej, płótno dublowane;
92 x 67,5 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, I poł. XIX w.

162
Portret kobiety olej, płótno; 57 x 47 cm
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Malarz niezaznany, holenderski, XVII/XVIII w.

163
Para obrazów o tematyce rodzajowej 1. Smażenie naleśników
wg ryciny Cornelisa Visschera (1628/9-1659)
2. Domowe muzykowanie
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Malarz nieokreślony, niderlandzki, pocz.XVIIw

164
Stworzenie świata - cykl czterech obrazów 1. Oddzielenie nieba od ziemi
olej, blacha miedziana; 38,5 x 49 cm;
Cena wywoławcza. 85 000 zł

201
Lwica i pantera brąz patynowany, alabaster, marmur;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

202
Naga dziewczyna - figurka art deco drewno lipowe; Polska, Zakopane,
Szkoła Przemysłu Drzewnego, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

203
Muza poezji alabaster;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

204
Akt kobiecy biały marmur z delikatnymi szarymi żyłkami;
Europa Południowa, Italia?, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

Wacław Bernard SZCZEBLEWSKI (ok.1875-1901)

205
Gwiżdżący chłopiec okrętowy brąz, odlew patynowany i polichromowany;
Francja, k. XIX w.; powtórzenie odlewu XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

206
Szermierz brąz, odlew patynowany, marmur;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Eugene LANCERAY, Wasilij F. TOROKIN

207
Dżygici Rosja, Kasli; wg modelu Jewgienija Lanceray z 1874
- redukcja rzeźby wyk. przez W. Torokina;
powtórzenie odlewu XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Edward WITTIG (1879-1941)

208
Jesień Warszawa, Zakład Odlewów Artystycznych
"METALARS" - spółka Leona Kranca i Tadeusza
Łempickiego, Leszno 55, lata 1932-1935.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Eugene MARIOTON (1854-1933)

209
Zwycięzca brąz, odlew patynowany;
Francja, Paryż, odlewnia Siot-Decauville,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

François RUDE (1784-1855)

210
Chłopiec z żółwiem - "Neapolitański rybak bawiący się żółwiem" brąz, odlew patynowany, marmur;
Francja, model 1831-33;
odlew redukcji rzeźby XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Mathurin MOREAU (1822-1912)

211
Echo brąz, odlew patynowany, mosiądz;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Antoni KURZAWA (1842 - 1898)

212
Para rzeźb z grupy "Tańce polskie", 1879 Polonez - terakota; sygn. A. Kurzawa
Oberek - terakota; wys. 63 cm
Cena wywoławcza. 45 000 zł

213
Święty apostoł drewno lipowe, polichromowane; wys. 45 cm.
Śląsk, ok. 1720-50
Cena wywoławcza. 5 300 zł