809
Sygnet damski białe złoto 18 ct, masa całkowita 9.800 g
Cena wywoławcza. 16 500 zł

810
Brosza motyl złoto 18 ct, masa całkowita 7.180 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

811
Pierścionek z perłą złoto 18 ct, masa całkowita 3.390 g
Cena wywoławcza. 11 500 zł

812
Zegarek naręczny, damski, w etui firmy EBEL białe złoto 18 K, diamenty (22 szt.)
Szwajcaria, La Chaux-de-Fonds, firma EBEL,
2 tercja. XX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

813
Zegarek damski, naręczny firmy BOREL złoto 18 K (pr. 750), diamenty, rubiny syntetyczne;
waga całk. 32 g. Szwajcaria, Neuchatel,
firma Ernest Borel, po 1934
Cena wywoławcza. 16 000 zł

814
Popielniczka secesyjna brąz, odlew patynowany;
Europa Zachodnia, Niemcy? pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

815
Kałamarz kopyto końskie, mosiądz srebrzony (silne przetarcia);
Europa Zachodnia, Anglia? 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

816
Głowa buddyjskiego bóstwa brąz patynowany; Birma?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

817
Para lichtarzy brąz złocony, porcelana (naśladownictwo Sevres);
Francja, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

818
Ekrytuar zdobiony emalią brąz złocony, emalia komórkowa;
Francja, Paryż, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

819
Patera na wizytówki marmur, kompozycja metali, patynowana;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

820
Ikona - Św. Jerzy tempera na desce z kowczegiem i 2 szpongami;
Rosja, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

821
Ikona - Św. Jan Ewangelista tempera na owalnej desce z 1 szpongą;
38 x 27,7 x 5 cm.
Rosja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

822
Ikona - Chrystus Ukrzyżowany tempera na desce; 53,3 x 31,5 x 3 cm.
Rosja, XX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

823
Krucyfiks drewno palisandrowe, brąz złocony;
Austro-Węgry?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

824
Symbole Czterech Ewangelistów drewno polichromowane; 35 x 35 x 2,5 cm.
Małopolska?, ok. poł. XVII w.?.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

825
Akordeon klawiszowy Warszawa, firma Józefa Boruckiego, po 1920
Cena wywoławcza. 5 700 zł

826
Sepecik Europa Środkowa (Austro-Węgry?),
k. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 300 zł

827
Zegar kominkowy, portykowy Europa Środkowa, Wiedeń?
lata 30-40. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

828
Zegar ścienny, ramowy drewno złocone, mosiądz,
Austria, Wiedeń? ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

829
Zegar kominkowy, portykowy drewno złocone, mosiądz, tafla lustrzana;
Cena wywoławcza. 6 500 zł

830
Zegar ścienny, ramowy drewno, snycerka, złocenie, mosiądz
moletowany, szkło; Austria, Wiedeń, ok. 1840-1850.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

831
Zegar kominkowy alabaster, marmur czerwony, brąz złocony;
Francja, Paryż, firma Samuel Marty, po 1900.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Willem Janszoon BLAEU (1571-1638)

832
Mapa rzeki Dniepr [Borystenes] miedzioryt kolorowany, na papierze żeberkowanym;
wymiary arkusza 80,5 x 39 cm.
Amsterdam, 1638.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Frederic de WIT (1616-1698)

833
Mapa Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego miedzioryt kolorowany, na papierze żeberkowanym;
wymiary w świetle passe-partout 50,3 x 59,8 cm.
Amsterdam, po 1689.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

834
Puginał w rzeźbionej, kościanej pochwie stal, kość rzeźbiona, srebro;
Lwów, po 1872.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

835
Jatagan w pochwie stal, srebro, drewno;
Turcja?, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

836
Kilim z motywem kwiatów nasturcji wełna, len; 148 x 208 cm.
Polska, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

837
Kilim z motywami geometrycznymi wełna, len; 140 x 179 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 400 zł

838
Słupek - gerydon majolika, złocenia; wys. 102,8 cm,
Francja, wytwórnia fajansu w Sarreguemines,
lata 80-90. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

839
Rama ozdobna, neomanierystyczna drewno rzeźbione, złocone; 142 x 119 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

840
Konsola z lustrem eklektyczna konstrukcja - sosna;
Europa Środkowa, Polska(?), ok. 1880
Cena wywoławcza. 3 500 zł

901
Stolik pomocniczy - barek orzech, buczyna; 62 x 66 x 44,6 cm.
Europa Środkowa (?), lata 40. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

902
Stolik pomocniczy klasycyzujący buczyna, fornir - mahoń, intarsje - mahoniowiec, heban;
Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

903
Parawan mahoń; Europa Zachodnia, po 1900
Cena wywoławcza. 3 200 zł

904
Toaletka z uchylnym lustrem w stylu Ludwika Filipa sosna, fornir - mahoń;
Polska (?), ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

905
Serwantka w stylu neorokokowym sosna, fornir - mahoń;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

906
Biurko w stylu Chippendale sosna, dębina, fornir - orzech, mahoń;
Polska (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

907
Komplet siedzisk w stylu biedermeierowskim mahoń (?), fornir - mahoń, jesion;
Polska, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

908
Komoda klasycystyczna sosna, brzoza, fornir - mahoń, okucia - stal, mosiądz;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

909
Serwantka biedermeierowska sosna, fornir - mahoń;
Polska (?), ok. 1830
Cena wywoławcza. 16 000 zł

910
Serwantka późnobiederemierowska sosna, jawor, fornir - orzech;
Polska, ok. 1840
Cena wywoławcza. 8 000 zł

911
Para foteli późnoklasycystycznych mahoń;
Polska, 1 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 300 zł

912
Skrzynia klasycystyczna jesion, śliwka, intarsje - brzoza podpalana,
okucia - stal, mosiądz;
Elbląg, 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

913
Sekretera klasycystyczna dębina, fornir - orzech, okucia - mosiądz;
Anglia (?), koniec XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

914
Komplet mebli neobarokowych orzech;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

915
Trzy zydle neorenesansowe orzech;
Europa Zachodnia (Włochy?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

916
Para foteli eklektycznych orzech;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 9 300 zł